Skocz do zawartości

A-10A Thunderbolt II 1/48 Italeri


Nużek

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie chromuje się ale po prostu jest to jakaś blacha nierdzewna/chromowana/tzw "kwasówka?" czy coś takiego i wygląda to jak by było chromowane. Ale nie ważne, umazałem jeszcze ten drobiazg.

 

 

Zamów sobie ten specyfik i będzie w sam raz ... Nawet nie będziesz malował ....

 

 

http://master-model.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=garden_flypage.tpl&product_id=263&category_id=13&option=com_virtuemart&Itemid=56

 

Wiesz jak to działa na CA?

 

 

 

Nie wiem, oksydowałem elementy przed klejeniem (nie wiem jak jest w przypadku lutowania) i nadmiar wycierałem debonderem bez szkody dla oksydy.... Gdyby się jednak jakaś jej "obcierka" trafiła wystarczy jeszcze raz preparat nałożyć na uszkodzone miejsce...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 393
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Makro robi swoje,normalnie nie bardzo widać te niedociągnięcia. Jeśli chodzi o nierówno spiłowane golenie na samym dole to musiałem tak zrobić bo nie szło tego wpasować w gondole podwozia. Po włożeniu nie widać tego zeszlifowanego elementu. Chyba że o czymś innym piszesz. Dojdzie jeszcze wash i jakoś to będzie wyglądało. Wydaje mi się że nic więcej tu nie osiągnę. :/ Chyba że masz jakąś radę?

 

Kupiłem sobie właśnie Sidolux do PCV i linoleum. Widziałem jeszcze Sidolux do nabłyszczania nagrobków. Ktoś używał? Może jest lepszy niż ten do domowego użytku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makro robi swoje,normalnie nie bardzo widać te niedociągnięcia. Jeśli chodzi o nierówno spiłowane golenie na samym dole to musiałem tak zrobić bo nie szło tego wpasować w gondole podwozia. Po włożeniu nie widać tego zeszlifowanego elementu. Chyba że o czymś innym piszesz. Dojdzie jeszcze wash i jakoś to będzie wyglądało. Wydaje mi się że nic więcej tu nie osiągnę. :/ Chyba że masz jakąś radę?

 

Kupiłem sobie właśnie Sidolux do PCV i linoleum. Widziałem jeszcze Sidolux do nabłyszczania nagrobków. Ktoś używał? Może jest lepszy niż ten do domowego użytku?

 

Nie, nie jest lepszy Na tych zdjęciach zwyczajnie widać niedoróbki... I nie ma się co makrem zasłaniać Wygląda to jak nieobrobione elementy, pomalowane "na grubo" farbą Wiem, że zaraz będzie, że przesadzam... Ja bym to wszystko zmył i robił raz jeszcze...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja to wszystko co mam do zmycia to wrzucam w dot-a 3. Innych preparatów nigdy nie stosowałem... Naprawdę warto, żebyś do nich trochę przysiadł... Dużo pracy włożyłeś w malowanie kamo i szkoda odpuścić podwozie... Tym bardziej, że jest białe i mocno kontrastuje więc będzie zwracać uwagę...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zmywania - usuwania farby z modeli super się nadaje zmywacz do paznokci , ale BEZACETONOWY !! , farba schodzi momentalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nużek, Dorotka ma rację. Na pewno sobie poradzisz bo wytrwałości ci nie brakuje. A szkoda odpuścić. Takie detale potem bardzo cieszą. Koła też delikatnie popraw bo na krawędziach felgi lekko farba się strzępi. Powoli i starannie a będziesz zadowolony. Nie odpuszczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmywacz bezacetonowy lub dot 3 nie zaszkodzi klejonym elementom? Czy to raczej wszystko się rozleci i będzie trzeba jeszcze raz doklejać eduarda do goleni? Są jeszcze dwa światełka przyklejone do przedniej goleni, co z nimi? Odkleić przed zmywaniem farby czy nic się z nimi nie stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

W przypadku dota-a raczej się rozleci... (światła odklej). W przypadku zmywacza nie wiem... Ale jeżeli efekt ma być ok to zwyczajnie to rozmontuj, oczyść z farby i zacznij od nowa....

 

 

Ja bym raczej uważał na zmywacze bezacetonowe, bo mają różne recepty. Mogą uszkodzić powierzchnię, koniecznie trzeba zrobić próbę.

 

Ja przez pewien czas myślałem, że mam tanią alternatywę do debondera, ale mimo pierwszych udanych prób, kiedy użyłem na modelu, okazało się, że nadtrawia powierzchnię, poza tym zostawił biały trudno zmywalny nalot (musi z czymś reagować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotka ma rację. Popatrz na poszczególne elementy goleni - widać "szwy" form, zwłaszcza na wewnętrznych powierzchniach.

Farba z felg wyciekła na gumę koła.

Nie pisz, że jakoś to będzie wyglądało. Włożyłeś tyle roboty w model, że nie ma co teraz odpuszczać. Te detale, dobrze wykonane, podkreślają tylko model.

Wash'owaniem uwypuklisz tylko niedociągnięcia.

Do zmycia możesz spróbować "Kreta" (wodorotlenek sodowy), ale uważaj, bo to żrące cholerstwo (dla żywych organizmów).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Fajnie wygląda... Kalki chyba z trzech różnych zestawów?

 

Pozdrawiam

 

Wszystkie kalki są z tego zestawu, takie naklejki zasugerowała Italerka do tego malowania.

 

Fajnie wygląda, choć ten szary nadal mnie nie przekonuje. Wydaje mi się, że powinien być jednak ciemniejszy.

Ale model póki co prezentuje się bardzo przyzwoicie

 

Postanowiłem go zostawić, jest za jasny ale musiałbym myć cały model więc odpuściłem to sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Fajnie wygląda... Kalki chyba z trzech różnych zestawów?

 

Pozdrawiam

 

Wszystkie kalki są z tego zestawu, takie naklejki zasugerowała Italerka do tego malowania.

 

 

 

No tak, zorientowałem się po napisaniu Zmyliła mnie grubość kalek, odniosłem wrażenie, że jest różna...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.