Skocz do zawartości

M4A3E8 Sherman "Major Albin Irzyk" - Dragon 1/35


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak zwykle cieszę się że się podoba.

Masz jakieś kwity na nie ? Jeśli tak, to chętnie zrobię kolejny model w takiej wersji kamuflażu, jaką Ty zaproponowałeś

Nie, kiedyś coś podobnego obiło mi się o oczy gdy przeglądałem internet - ale to też był model. Ja tem do końca merytoryką się nie przejmuję i maluję tak, aby mi się podobało.

Obicia malowane czy zdrapki??

Malowane - gąbka i pędzelek. Początkowo miało być na lakier do włosów, ale z powodu braku czasu (a wiemy że proces na lakier powinien odbywać się w kontrolowanych warunkach) oraz faktu iż nie chciałem go mocno obtłuc (a metoda na lakier czasem jest nieprzewidywalna) wybrałem tę drogę. I muszę powiedzieć że z efektu jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bardzo mi się podoba

 

i maluję tak, aby mi się podobało.

 

popieram

 

tak na szybko znalazłem, nie ta wersja, ale też fajna inspiracja

 

zimowysherman_zps0a2fbf34.jpg

 

PS. Zapomniałem zdjęcie z Armored Thunderbolt... S. Zaloga, Stackpole Books 2008 r., s.266

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze.

Paweł, a ty co się obijasz? Też bym na coś popatrzył. Wiem że dłubiesz latadło ale Chwata już skończyłeś?

Marcin, tylko delikatnie jeszcze Vallejo German Brown Black Camo na juz istniejące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiają mnie jedynie te gwiazdy w kolorze OD. W tych miejscach raczej standardowo były białe oznaczenia, więc albo załoga maskowała okrąg oddzielający gwiazdy od reszty białego camo albo malowali na czarno z tego co pamiętam.

 

Dlatego wydaje mi się, że gwiazdy w czystym OD raczej pasują do SF.

 

Generalnie bardzo fajna kompozycja abstra:bip:ąc od powyższych rozważań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wydaje mi się, że gwiazdy w czystym OD raczej pasują do SF.
Ale raczej gwiazdy zamalowywano na czarno, żeby nie odznaczały się bardzo.

Pewno chłopaki macie rację, ale:

Ja tem do końca merytoryką się nie przejmuję i maluję tak, aby mi się podobało.
Tak więc zmieniać malowania już nie będę . Dobrze natomiast wiedzieć na przyszłość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=120619

 

 

I niech się Szanowni Koledzy odpierdaczą od tego malowania! Jest dobrze i tak ma być.

 

Pogrzebię w papierach. Gdzieś miałem zdjęcie oryginału w tym malowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak ma być!

 

Patrzę, zazdroszczę i ręce mnie świerzbią aby coś polepić. Od czerwca NIC nie sklejałem! Coś tam teraz delikatnie maluję ale na razie końca tego nie widać.

Podglądam więc tego twojego Shermana i strasznie mi się podoba to co dotychczas zwojowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do końca już bliżej jak dalej. Teraz jeszcze podoklejać pierdółki, trochę olejami pomaziać, na koniec pigmenty i do galeri. Taki przynajmniej jest plan. Oczywiście jeszcze muszę coś z gąsienicami zrobić. Chyba tylko przetrę po kantach metalizerem i powinno być ok.

 

DSCF7057.JPG

 

DSCF7058.JPG

 

DSCF7059.JPG

 

DSCF7060.JPG

 

DSCF7061.JPG

 

DSCF7062.JPG

 

Wszelkie uwagi mile widziane - w galerii będzie już trochę za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj podoba się, podoba

 

Tak patrze na to podwozie i czegoś mi brakuje... daj troche więcej syfu i nie przesadź z metalizerem

 

Fakt coś bym zrobił z gąsienicami. Może wash brązowo/rdzawy, potem przetarcia i na to jakieś pigmenty rozmieszane w WS lub benzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.