Skocz do zawartości

J-35F/J Draken // Hasegawa // 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 697
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakieś pomysły jakimi metalizerami malować brzuch maszyny, tam gdzie jest goła blacha?

Producenci z reguły każą tam malować C008 czyli srebrnym, co naturalnie nie ma zbyt wiele sensu jak dla mnie.

Jaki kolor powinien być bazowy do malowania takich blach?

Stal nierdzewna, aluminium, może chrom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie?

 

BTW - masz drażniący sposób pisania postów - wrzucasz temat i oczekujesz że ludzie go pociągną, zamiast po prostu wyjaśnić co i jak, tak jakbyś zawsze starał się być w centrum uwagi.

W tym przypadku powinieneś po prostu napisać, że nie na Gaię, bo... i tutaj wyjaśnić dlaczego.

Taka drobna uwaga, bez złośliwości, ale przyjemniej się będzie Twoje posty odbierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki super efekt?

To nie ma być królewski statek z Naboo, tylko metal, spracowany i na pewno nie błyszczący jak lustro.

 

NabooRoyalStarshipTatooine.png

 

Chodzi o to, że jak położysz podkład (czarny) na Gaie to wyjdą Ci "gródki", których teraz nie widzisz... Jak na to machniesz metalizer to będziesz miał to samo tylko bardziej widoczne..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dół maszyny pomalowany.

Sporo było z tym zabawy, ale to jest to co lubię.

Najpierw pomalowałem szarym kolorem C013 (bardzo ciemny), który trzeba było mocno rozjaśnić, co uczyniłem mieszankami bazowego i C311.

Podobnie pomalowałem poszczególne, zamaskowane panele, rozjaśniając je tak aby wyglądały demontowane/naprawiane fragmenty poszycia. Potem całość rozjaśniłem podobnymi mieszankami.

 

083.jpg

 

Potem przyszedł czas na malowanie gołych blach brzucha maszyny, czego w zasadzie nigdy nie robiłem.

Najpierw pomalowałem całość Alcladem duraluminium. Potem poszczególne panele i klapy maskowałem i malowałem kolorami stainless steel, magnesium i steel. Wyszło troszkę za kontrastowo ale i tak podoba mi się.

Tak wygląda teraz cały, gotowy spód.

 

085.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze do tych okularów lupę...

 

 

Luzik... Przecież wszystko widać... Przejedziesz jeszcze rylcem ze dwa razy i początek, środek a nawet koniec będzie taki sam... A kiedy zalejesz dodatkowo jakimś "syfem" będzie "idealnie"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.