Skocz do zawartości

J-35F/J Draken // Hasegawa // 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam się na takich przerażających maszynach ziejących ogniem z d...użych dziur z tylu, ale zastanawiam się po kiego .... te wszystkie cudaczne zabiegi? Jak to ma wyglądać docelowo? Jakieś zbliżenie oryginału?

 

Z tego co Autor zadeklarował na PWM oryginał go nie za bardzo interesuje. Ma się jemu podobać i tyle....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 697
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przechwytywanie_zps1d8144f9.jpg

 

Wygląda jak po źle leczonej ospie. Drakeny chyba na takową nie "chorowały"?

 

Z tego co Autor zadeklarował na PWM oryginał go nie za bardzo interesuje. Ma się jemu podobać i tyle....

Ale mimo wszystko, to nie wygląda nawet ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak po źle leczonej ospie. Drakeny chyba na takową nie "chorowały"?

 

 

Ja tam się na szwedzkich chorobach nie znam Autor sam napisał, że takiego efektu jaki osiągnął na żadnym oryginale nie widział, ale że mu się podoba to tak będzie malował dalej. I ok. Robi jak chce i co chce oraz jak mu wyjdzie. Jego model, ma pełne prawo!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Technika nie za bardzo ma zastosowanie na powierzchniach samolotów które nie mają zbytnio zużytych powierzchni.

Dlatego gdy zobaczyłem jak to wygląda postanowiłem efekt maksymalnie stłumić, żeby wynikające stąd zróżnicowanie powierzchni było dyskretne, ale jednak zauważalne.

I efekt podoba mi się bardziej, niż marmurek, proste rozjaśnianie paneli czy bezsensowne w każdym przypadku ciapki.

Zobaczymy jak to będzie wyglądać razem z granatowymi plamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to wygląda na razie jakby ten twój aerograf po prostu pluł ta farbą i niepotrafiłbyś w ogóle malować

Bez żadnej złośliwości, po prostu wygląda to jak na razie moim zdaniem źle.

 

 

Uparł się chłop i nic nie poradzisz .... Leje na ten model tyle farby, że w końcu się podwozie połamie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile taśmy schodzi Ci na jeden model?

 

No nie mierzyłem...

Ale na to maskowanie poszło może z 1,5 m taśmy 18 mm.

Na cały ten model na pewno poszło bardzo mało, bo tu nie było dużo maskowania.

W sumie to może 1/3 rolki, licząc taśmy o różnej szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem pierwsze 27 warstw granatowego koloru.

Na początek wymieszałem kolor bazowy z C311 (bardzo jasny szary) w proporcjach mniej więcej 3:1.

Tak powstałą mieszanka jest bazowym kolorem przed położeniem soli.

Pomny tego jak bardzo kontrastowe mogą być ślady po tej technice starałem się aby ta część kamuflażu była stosunkowo ciemna i chyba jest dobrze.

Tak więc teraz położę sól a na to planuję położyć niezbyt grubą warstwę czystego granatu, bez dodatków.

Zobaczymy jak to wyjdzie, ale planuję potem wycieniować wszystkie panele podobną mieszanką (z C311), potem filtry etc.

 

100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i prawie gotowe.

Najpierw sól, potem kolor bazowy.

Znowu wyszło troszkę zbyt kontrastowo (brak doświadczenia w stosowaniu soli), ale to nie problem, bo czeka mnie jeszcze cieniowanie jasną mieszanką i pewnie z parę filtrów.

Malowanie kamuflażu zbliża się do końca.

 

101.jpg

102.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo wybacz, wiem że Tobie się to podoba, ale naprawdę wygląda to jak babol przy malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jakby woda dostała Ci się do aerografu podczas malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawil ten granat tak jak przed soleniem... Te przebarwienia byly bardziej naturalne. ew bym je troche bardziej podkreslil... Ale to Twoj model i Twoje zabawki a o gusyach sie nie dyskutuje Generalnie podobaja mi sie Twoje warsztaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, efekt soli ma służyć uzyskaniu czegoś w rodzaju bardzo drobnego marmurka, czyli efektu zużycia powierzchni samolotu.

Aerografem nie uzyskałbym czegoś takiego.

Dlatego w przypadku koloru oliwkowego mocno stłumiłem te plamki i tak samo zrobię granatem.

To nie będzie przecież tak jak teraz, pisałem o tym wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, efekt soli ma służyć uzyskaniu czegoś w rodzaju bardzo drobnego marmurka, czyli efektu zużycia powierzchni samolotu.

 

Solo oczywiście, niestety coś tu idzie nie tak, jak dla mnie wygląda to po prostu źle (na tą chwile)

Niemniej jednak oczywiście czekam na dalszy ciąg programu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.