Skocz do zawartości

J-35F/J Draken // Hasegawa // 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie malowanie rewelacja, te przejścia odcieni szarości, to cieniowanie, super to zrobiłeś Solo tak na marginesie, jaką lampą podświetlasz model jak robisz zdjęcia, że tak ładnie wszystko widać, nie ma cienia i jest wszystko jasne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 697
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Daz.

Co do mojego stanowiska fotograficznego, to podświetlam modele dwoma żarówkami 5400K.

To proste stanowisko zmontowane z dwóch lamp z Ikei oraz starego stolika pod telewizor.

O, tak wygląda (jakość zdjęcia marna, bo robione telefonem):

 

FullSizeRender.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dla odprężenia zrobiłem sensor IR, czyli to maleństwo pod nosem maszyny.

Soczewkę zabarwiłem mieszanką blue i red clear, a na to położyłem black clear.

Chromowaną obwódkę zrobiłem z metalicznej folii.

Dorobiłem także ten wystający z boku dzyndzel, bo Hasegawa tego nie zrobiła.

 

087.jpg

088.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialnie wygląda ta soczewka. A co do sprzętu do robienia zdjęć to na fotkach wydaje się jakbyś miał sprzęt wart kupe kasy. A tu się okazuje że nie.

A ogólnie to cały Draken wychodzi super.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.

Mam zamiar w przyszłości kupić jakieś lepsze, tzn. nieco wygodniejsze w użyciu oświetlenie, ale jeszcze nie wiem co ani gdzie.

Kojarzę że są takie lampy z parasolkami (czy jak to się fachowo nazywa), którymi łatwiej można operować światłem, ale to muszę sobie dokładnie poszukać w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem malowanie kamuflażu.

Wystartowałem z kolorem oliwkowym.

Najpierw ołówkiem delikatnie zaznaczyłem krawędzie plam kamuflażu, a następnie nałożyłem kilka transparentnych warstw koloru bazowego.

Plan jest następujący (taki sam dla obu kolorów): w kolejnym kroku nałożę nieregularnie mieszankę bazowego rozjaśnionego prawdopodobnie żółtym kolorem.

Na to położę sól (pierwszy raz, w końcu trzeba spróbować).

Na to nałożę kilka delikatnych warstw koloru bazowego złamanego zielenią i szarością. Po zdjęciu soli położę delikatną warstwę (albo kilka, w zależności od tego jak to będzie wyglądało) koloru bazowego.

Potem, na koniec, w zależności od potrzeb będę postshadingiem rozjaśniać poszczególne panele, ale tak żeby nie zniszczyć efektu soli.

Celem jest uzyskanie stosunkowo delikatnych, drobnych przebarwień rozrzuconych nieregularnie na całej powierzchni.

Na razie pierwsze koty za płoty - oliwka położona.

 

089.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam nazwy, ale to taki odpowiednik Maskola tyle że Gunze.

Gorszy od Maskola jeśli chodzi o nakładanie, więc używam go tam gdzie łatwo się kładzie, bo wyrzucić szkoda.

Ale generalnie nie polecam, skoro jest Maskol na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysza silnika.

Po dziesiątkach godzin analiz, przejrzeniu kilku tysięcy zdjęć, rozmowach z pilotami i konstruktorami Drakena doszedłem do wniosku, że dysza silnika w samolocie po prostu jest czarna z biało-szarymi przepaleniami.

Za dużo do odtwarzania tu niestety nie było.

Jeśli ktoś uważa że to powinno jednak inaczej wyglądać, to ostatnia chwila na zmiany, bo silnik nie jest jeszcze wklejony do kadłuba.

 

090.jpg

091.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wyglada w porzadku. Jesli masz jakis stalowy metalizer na stanie to sprobuj suchym pedzlem przejechac po wypuklosciach. Doda to troche plastycznosci i efektu metalu, przy zachowaniu czarnego koloru. Gunze raczej sie nie nada do tego, najlepszy bylby do tego metalizer Model Master, ewentualnie olejny. Mozesz podejrzec jak to wychodzi w moim warsztacie z migiem 29 1:48. Linka Ci nie wkleje bo pisze z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Draken na słono.

Zainspirowany efektem pracy GEMa z jego Tomcatem postanowiłem spróbować słonej techniki na moim modelu.

Chciałbym w efekcie uzyskać drobne, delikatne przebarwienia (jaśniejsze na tle ciemnego koloru kamuflażu) mniej więcej na całej powierzchni maszyny. Po zaschnięciu soli być może tu i tam odsłonię nieco większe powierzchnie poszycia przed malowaniem, ale generalnie tak ma to wyglądać.

Sam jestem ciekaw jaki to da efekt.

 

092.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.