Skocz do zawartości

J-35F/J Draken // Hasegawa // 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie usłyszałbym także porady.

Jak Ty byś robił ten kamuflaż?

Ja bym poszedl w kierunku przebarwien i wyplowien farby... Zdjec Ci nie moge wrzucic ale jak bedziesz mial czas i chec to poszukaj w necie np samolotu MiG-29 nr np 89 w ex czeskim kamuflarzu ktore lataly juz w polskich barwach... Tam fajnie widac wyplowienie powloki... Wiem ze nie lubisz ruskich maszyn ale to moze byc przyklad jak moze to wygladac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 697
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzę że temat powraca przy każdej podobnej sytuacji jak bumerang. Nie ważne jaki model, nie ważne kto jest autorem, problem zawsze jest ten sam - brak kreatywności w odbiorze! Jak czegoś nie ma w rzeczywistości, to nie ma prawa istnieć!, jak czegoś nie zobaczę to znaczy że tego nie ma, i nie ma żadnej możliwości aby było, i nie ważne, że ktoś chce zrobić coś delikatnie odbiegającego od rzeczywistości, NIE, musisz mieć konkretne zdjęcia, konkretnego modelu, z konkretnym numerem, i z konkretnego dnia, bo wiadomo, parę dni później ktoś by nie daj boże umysł maszynę i wrzucił do neta nowe zdjęcia, i cały misterny plan wpiz*** Czytam tą dyskusję i widać jak byk, że Solo piszę z cztery razy że nie wzoruje się na żadnym konkretnym zdjęciu czy egzemplarzu , co nie oznacza że robi abstrakcję! Bo taka maszyna jak Draken istnieje, w tym malowaniu i tych barwach istnieje!! Solo jedynie wpłyną indywidualnie na sposób wykończenia malowania, nadaniu mu detali tego malowania we własny indywidualny sposób, co jest właśnie fajne, bo każdy kto robi taką samą maszynę zrobi ją minimalnie inaczej, i nie zrobił tego jako SF czy coś niewyobrażalnego, bo nie pomalował go na różowo, czy w kolorach US Navy lub w barwach BF-109 z przełomu II wojny, bo wtedy można by się czepiać że abstrakcja, ale nic takiego nie powstało. Problem jest że śmiał, odważył się zrobić delikatne plamki przy użyciu soli, i powstał kolosalny problem, bo dla niektórych taka technika malowania jest znana tylko i wyłącznie przy "błogosławionym" F-14 i w żadnym innym przypadku nie może się pojawić. A kto powiedział że na tyle maszyn rzeczywistych co istnieje i lata po świecie, żadna nie ma takich przebarwień?! To że w necie nie natrafiliście na takie zdjęcie to znaczy że nie ma??? Net jest wyznacznikiem istnienia pewnych zjawisk i rzeczy?! Dorotka, powiedz mi dlaczego Ty zawsze masz z tym taki wielki problem?! Dlaczego nie potrafisz tego zaakceptować że można zrobić model bez wzorowaniu się na konkretnym zdjęciu?? Bo pytasz się z trzy razy o konkretne zdjęcia mino że Solo trzy razy Ci piszę że nie wzoruje się na konkretnej maszynie, a Ty dalej swoje.... Naprawdę nie możesz tego pojąć? Bo jeśli tak to powiedz i wszystko będzie jasne. Powiedz otwarcie, że kreatywność to obcy dla Ciebie temat, że jesteś umysłem ścisłym i każde odstępstwo od znanej reguły, wzoru czy szablonu , jest czymś złym i nie akceptowalnym dla Ciebie, i będzie wszystko jasne - i żeby było jasne, to nie jest sarkazm czy obraza, bo nie mam zamiaru Cię obrażać, to nie o to chodzi. Tylko za każdym razem czepiasz się o to samo, czy mnie czy Solo, zawsze jest ten sam problem, i nawet jak się napisze sto razy - NIE ROBIĘ KONKRETNEJ MASZYNY ZE ZDJĘCIA! to i tak będziesz się czepiał. Ja tego naprawdę nie rozumiem. Solo robi bardzo ładne modele, ten jest moim zdaniem super wykonany, malowanie wszyło bardzo fajnie, bo ma przebarwienia, cieniowania, ładne przejścia, właśnie ślady użycia, ślady po np deszczu który padał godzinę temu i jeszcze nie wyschło do końca i stąd waśnie te plamki, które zrobił przy użyciu soli, jeśli chcesz wyjaśnień. Uzasadnienie zawsze można znaleźć. Solo, model jest naprawdę bardzo fajnie pomalowany. Dorotka i żeby było jasne, robisz bardzo dokładne modele, bardzo starannie, i jestem pełen podziwu dla Twoich chęci i zapału, i jakości wykonania, ale daj szanse innym na robienie czegoś po swojemu .

 

Daz!

 

Ja też twierdzę, że Solo robi - jak to ująłeś - ładne modele. I też napisałem to kilkakrotnie. Dodałem też, że uzyskuje ciekawe efekty, stosując różne techniki. Nie jest to jednak to, co istnieje w rzeczywistości więc może sobie pozwolić na dowolność i przypadkowość. Gdzie jest nieprawda w tym co pisze? Gdzie jest to moje potępienie takiego działania?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tam jeszcze jest wiele do pomalowania: metaliczne krawędzie natarcia, czarny nos, dwukolorowe wloty powietrza, ministatecznik, anteny, pojemnik na spadochron, wnętrze komory silnika, nie mówiąc o komorach podwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ministatecznik to według Przeglądu Konstrukcji Lotniczych ten mały element na grzbiecie, wyglądający jak miniatura statecznika.

 

Co do kolorów - są w ostatecznej wersji, niczego już nie będę tam raczej poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcie bardzo styranego Draken

 

q7h918.jpg

 

Czyli takie też istnieją

 

Ale ten to raczej był pomalowany na szaro, sądząc po oznaczeniach i raczej to nie jest styrana powierzchnia, tylko pościerana, być może przed powtórnym malowaniem.

Nie wygląda mi to jednak na naturalnie "zużytą" powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcie bardzo styranego Draken

 

q7h918.jpg

 

Czyli takie też istnieją

 

Ale ten to raczej był pomalowany na szaro, sądząc po oznaczeniach i raczej to nie jest styrana powierzchnia, tylko pościerana, być może przed powtórnym malowaniem.

Nie wygląda mi to jednak na naturalnie "zużytą" powierzchnię.

 

Ten był pomalowany na żółto z okazji ostatniego lotu tego typu w jednostce F10.

j35rote.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcie bardzo styranego Draken

 

Daz jeżeli dla Ciebie to co widać na zdjęciu i to co Solo osiągnął/próbować osiągnąć to to samo, no to niestety muszę Ci pogratulować i życzyć powodzenia w dalszych pracach.

 

Solo następnym razem eksperymentuj na jakimś złomie, bo może nie być tak słodko jak teraz wyszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j35rote.jpg

 

Ha!

Letalin, nie masz wrażenia że ten szary Draken ma właśnie tak styraną delikatnie powierzchnię jak mój model?

Bo oto trafiłeś na zdjęcie które niemal idealnie pokazuje jaki efekt chciałem osiągnąć stosując sól.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcie bardzo styranego Draken

 

Daz jeżeli dla Ciebie to co widać na zdjęciu i to co Solo osiągnął/próbować osiągnąć to to samo, no to niestety muszę Ci pogratulować i życzyć powodzenia w dalszych pracach.

 

Solo następnym razem eksperymentuj na jakimś złomie, bo może nie być tak słodko jak teraz wyszło ;)

 

Moses - czytaj ze zrozumieniem - od lewej do prawej, litery tworzą słowo, słowa tworzą zdania... ja napisałem że można znaleźć zdjęcia styranej maszyny typu Draken, a nie że jest to dokładnie ten sam egzemplarz co robi Solo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcie bardzo styranego Draken

 

Daz jeżeli dla Ciebie to co widać na zdjęciu i to co Solo osiągnął/próbować osiągnąć to to samo, no to niestety muszę Ci pogratulować i życzyć powodzenia w dalszych pracach.

 

Solo następnym razem eksperymentuj na jakimś złomie, bo może nie być tak słodko jak teraz wyszło ;)

 

Moses - czytaj ze zrozumieniem - od lewej do prawej, litery tworzą słowo, słowa tworzą zdania... ja napisałem że można znaleźć zdjęcia styranej maszyny typu Draken, a nie że jest to dokładnie ten sam egzemplarz co robi Solo.

No i czemu dowodzi to że można znaleźć zdjęcia styranej maszyny? I to kompletnie nie adekwatnej do tego co Solo robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letalin, nie masz wrażenia że ten szary Draken ma właśnie tak styraną delikatnie powierzchnię jak mój model?

Bo oto trafiłeś na zdjęcie które niemal idealnie pokazuje jaki efekt chciałem osiągnąć stosując sól.

Ja lubię mało styrane.

Budujesz sobie model i tyle, to rozumiem. Rozumiem też wielką chęć i potrzebę dyskutowania o Twoim modelu u innych. To przecież po to jest to forum. Rób swoje, według własnego wyczucia. Mi się podoba, a że nie budujesz jakiegoś wyśnionego przez innych ideału to przecież norma. Nie widzę jednak problemu wymagającego alarmu:) Kroczysz szeroką ścieżką poprawności, bez przegięcia i zadęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą prośbę o poradę.

Być może dla niektórych to będzie banalny problem, ale ja mam z tym mały kłopot.

Otoż mam rurkę Pitota od Mastera, która wygląda świetnie, bo jest cieniutka, wyprofilowana i w ogóle, o:

 

105.jpg

 

Sęk w tym, że trzeba to maleństwo o grubości włosa (nie przesadzam dużo) pomalować w żółto czarne paski.

Jest niby do tego kalkomania w pudełku z modelem, ale grubość samej kalkomanii jest chyba większa niż średnica rurki, tak więc raczej odpada.

Zostaje więc malowanie, ale jak to zamaskować? Rurka bardzo łatwo się gnie, próba owinięcia jej paseczkami taśmy pewnie skończyłaby się uszkodzeniem części.

Ma ktoś z Was może jakiś patent, jak malować takie rzeczy na takich cieniutkich elementach?

Naturalnie chodzi mi o aerograf, bo pędzelek nie nadaje się raczej do takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiertarkę i pędzelkiem na wolnych obrotach.

 

Jest to jakiś pomysł, ale nie sądzę żeby udało mi się namalować paski o równej szerokości w równych odstępach...

Jeśli masz wiertarkę z udarem powinno się udać;)

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.