Skocz do zawartości

J-35F/J Draken // Hasegawa // 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 697
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zlikwidowałem te uskoki, szpachlując CA i szlifując gąbeczkami.

Odtworzyłem od razu linie podziału a na dole nawet nity (szpikulcem), bo nie był zbytnio zatarte.

Nity na górze odtworzę nitowadłem, gdy je dostanę.

Mam teraz tylko nadzieję, że po położeniu podkładu nie wyjdą jakieś znaczące nierówności.

 

Góra:

 

053.jpg

 

Dół:

 

054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub sklejony.

Drugie skrzydło udało się "wyprowadzić" nieco lepiej niż pierwsze i ilość koniecznych poprawek będzie znacznie mniejsza.

Dokleiłem tez końcówki skrzydeł, które jednak wymagają poprawek i sztukowania plastikiem, bądź zalewania klejem CA, żeby na całej długości (aż do klap) tworzyły całość z płatami skrzydeł.

Draken zaczyna nabierać wyglądu.

Coraz bardziej mi się ten model podoba.

BTW: na zdjęciu wygląda trochę jak twarz Transformersa.

 

055.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać Draken nie jest może olbrzymem, ale nie jest także małym samolotem.

Na zdjęciu nie ma dzioba i dyszy silnika wraz z końcówką ogona, więc jak to się wszystko doda, to będzie prawdopodobnie nie krótszy niż F-100 i A-7.

Kawał pięknego modelu.

 

056.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś zdjęcie na którym w miarę wyraźnie widać złożony spadochron hamujący umieszczony w podstawie statecznika pionowego?

W modelu jest tam po prostu maleńka dziurka, ale gdzieś widziałem zdjęcie, na którym widać coś tam było, więc może warto spróbować to odtworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się to prezentuje miałem okazję widzieć Drakena na żywo w locie we wrześnie na Dniach NATO w czeskiej Ostravie, przelatywał razem z Vigenem i Gripenem nad lotniskiem, szkoda tylko, że nie można było przyjrzeć się mu z bliska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chętnie bym go obejrzał, sporo by mmi to dało.

 

Powolutku, powolutku zmierzam do ukończenia budowy całej bryły Drakena.

W tej chwili zakończyłem (no - prawie) montaż całego korpusu, od ogona aż po dziób.

Pojawiło się kilka problemów, ale mam nadzieję że po malowaniu nie będą zbytnio widoczne.

Dziób dał mi trochę popalić, a konkretnie odtwarzanie linii podziału - no mam z tym ogromne problemy i wiele się w tym temacie nie zmienia.

Trudno.

Tak w tej chwili wygląda J-35, jak widać kawał z niego maszyny.

Muszę jeszcze doszlifować miejsce łączenia części ogonowej z główną częścią kadłuba, co ze względu na dziwny profil tej części samolotu (na zdjęciach widać dziwne "przegięcie" na wysokości steru kierunku) ograniczy się do lekkiej szlifierki i przerycia linii podziału w miejscu łączenia.

 

W planach mam jeszcze zamiar zwaloryzować wnękę podwozia ogonowego, choć wiele tam chyba nie ma do dodania.

 

059.jpg

060.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chętnie bym go obejrzał, sporo by mmi to dało.

 

Kup bilet na lot do Stockholm Skavsta. W każdą niedzielę od 11 do 15 jest tam otwarte muzeum gromadzące przede wszystkim zbiory związane z jednostką F11 stacjonującą tam w przeszłości. Draken w wersji rozpoznawczej tam stoi i można go dotykać, jest też kabina pilota udostępniona dla zwiedzających, można sobie posiedzieć. Wróć tego samego dnia.

http://www.f11museum.se/english.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo, jeśli pozwolisz jedna uwaga, bo często popełniasz ten błąd - samoloty mają nos, nie dziób.

Dziób jest na okrętach.

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiegoś zdjęcia, na którym widać byłoby w miarę wyraźnie jak wygląda działko zamontowane w prawym skrzydle (w lewym nie ma go) myśliwca.

Znalazłem tylko takie zdjęcia jak poniżej, na których dużo nie widać. Ewentualnie można znaleźć zdjęcie gdzie wylot jest zasłonięty zaślepką.

Zależy mi szczególnie jak wygląda wylot działka we wnęce w skrzydle.

Ideałem byłoby zdjęcie rozmontowanej tej części skrzydła.

 

Saab-J-35-Draken-drop-tanks-wing-gun-muzzle.jpg

saab_j-35_29_of_65.jpg

 

Znalazłem też takie zdjęcie, ale po pierwsze nie mam 100% pewności że to Draken, a po drugie niewiele tu jednak widać.

 

aden30mm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.