Skocz do zawartości

TBD-1 VT-8 George Gay GWH 1:48


Beecker

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie mi się podoba. Super kokpit. Fajnie, że robisz otwarte klapki przy stanowisku dla bombardiera . W ogóle Dewastator to ciekawy i efektowny somolot, ale dopiero tak zaawansowany model pokazuje magie tego samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

Świetny model, przypadkowe wypłowienia bym zostawił. Jakiejś specjalnej krzywdy temu malowaniu nie robią, a dodają smaczka. A mam pytanie z innej beczki. Wiadomo, że np w Bitwie o Midway załogi były dwuosobowe. Zawsze zastanawiało mnie jak strzelec przełaził do środkowego stanowiska i czy w ogóle musiał tam przełazić. Patrząc na wyposażenie kabiny załogi jakoś nie widzę możliwości przemieszczania się strzelca w te i we wte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym to tak zostawił - spróbowałbym tylko te odpryski czymś złoszować, tak aby nie były aż tak bardzo widoczne poza tym model mi się bardzo podoba -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie masz efekt lakieru odpryśniętego od bazy.

Być może różny i zabiegami malarskimi uda się to zmienić ( o ile odpryśnięty lakier nie pozostawi schodka, bo wtedy kaplica), ale jaki efekt występujący na realnym samolocie powstanie na końcu, to już zupełnie nie wiem. W każdym razie lepiej najpierw określić ten efekt docelowy i do niego dążyć, niż liczyć na fuksa. Moim zdaniem.

 

I jeszcze moim zdaniem - powierzchnia jest do miejscowego przeszlifowania i korekty malarskiej zgodnie z zamierzonym uprzednio celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, jeśli potrzebujesz zakląć rzeczywistość to nawet nie musisz szukać zdjęć. Efekt może i jest ciekawy, ale przedstawia wyłącznie oderwany taśmą lakier. Zdjęcie o takiej jakości na serio trudno brać za źródło do wykonania śladów eksploatacji. Oprócz tego, że na fotce jest coś co wygląda jak zerwany lakier, to wypadałoby sobie odpowiedzieć na pytanie, co to jest i czy uzyskany na modelu efekt temu czemuś odpowiada. A na tej fotce to nawet nie wiadomo, czy to coś to w ogóle dzieje się na samolocie.

 

Jeżeli nie masz schodka, to stosunkowo niedrogo odzyskasz utracony efekt. W innym razie pozostanie Ci biegać za ludźmi z odbitką zdjęcia i tłumaczyć, że to nie lakier zlazł z taśmą, tylko to zamierzony efekt. To raczej słabo działa. Ale jeżeli zgodność z rzeczywistością znaczenia dla Ciebie nie ma, to pewnie 'ciekawy efekt' wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Rozważyłem wszystkie za i przeciw. Trochę poprzerabiałem, i wyszło tak jak wyszło. Zostawie już bo podpatrywałem fotki i farba blakła jakos podobnie. Niestety ostrość zdjęć nie pozwala dokładnie sprecyzować. Poczarowałem. Schodkow nie ma żadnych i efekt wyszedl mi jeszcze lepiej niz poprzednio.

 

Moto Tug to Tamka plus inwencja własna według zdjęć. Dorobiony wiatrak chłodnicy, przewody, pedały i kilka pierdół.

 

2015-05-04-3098_zpskimeqtpj.jpg

 

2015-05-04-3096_zpsi83cuuiu.jpg

 

2015-05-04-3094_zpssfbwlo06.jpg

 

2015-05-04-3093_zpsy2jyhsfy.jpg

 

2015-05-04-3092_zpsiqmz5cx1.jpg

 

2015-05-04-3091_zpsexhsw8gs.jpg

 

2015-05-04-3090_zpsy29tmkqc.jpg

 

2015-05-04-3089_zpscvlesmmb.jpg

 

Jeszcze trochę dupereli i będzie koniec

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz HK?

Ja przy tobie to cieńki bolek jestem i tyle. Jeszcze mi nigdy nie wyszło tak jak bym chciał a to juz moj 3 latawiec.

Ale człowiek uczy się na błędach. Niestety oszklenie w tym modelu to totalna porażka niestety jest. Więc ideału nie będzie.

Mimo to dziękuje bardzo

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.