Skocz do zawartości

MiG-21F-13 1:48 Trumpeter


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Model pudłowy, z blachami do kokpitu Eduarda i kalkomaniami (numery boczne) z Model Makers. Szachownice malowane od szablonów Pmask firmy Pastella. Jakość zestawu jest taka sobie, spasowanie częsci bywa mocno umowne, zwłaszcza jesli chodzi o oszklenie kabiny, wpasowanie kokpitu do kadłuba czy podwozie główne. Ogólnie mówiąc zestaw taki sobie, ale z potencjałem. Malowany Gunze C, washowany Tamiya Dark Brown, brudzony ProModeller Dark Dirt i emaliami AK.

 

Warsztat

 

mig_21f_13_by_michal1983-dafbozf.jpg

mig_21f_13_by_michal1983-dafbozn.jpg

mig_21f_13_by_michal1983-dafbozx.jpg

mig_21f_13_by_michal1983-dafbp08.jpg

mig_21f_13_by_michal1983-dafbp0h.jpg

mig_21f_13_by_michal1983-dafbp0t.jpg

mig_21f_13_by_michal1983-dafbp16.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarudzę trochę .Zdecydowanie za pusto w luku za kabiną , jeden przewód paliwowy w tym miejscu to mało [ no chyba że egz. WAT-owski miał tak wybebeszony luk ] Za krótkie wciągniki osłon kół głównych i dlatego osłony są za mocno "podniesione do góry " Niestety złe są osłony goleni głównych .Ta część osłony na górze powinna być krótsza, i wtedy część dolna nie byłaby tak odgięta na bok .Wiem że to wina producenta , ale przez to troche to podwozie wygląda nienaturalnie. Przy tej wysokości amortyzatora osłony goleni powinny być odgięte dużo mniej , ale i mechanizm nożycowy składania goleni powinien być trochę mniejszy [ mówiąc krótko golenie są skopane przez producenta ] Ale to już z któryś z kolei model robiony w ten sposób.I sprawa ostatnia -w przedniej goleni , w osi powinien być otwór na wylot .

 

Tu ładnie widać ułóżenie osłon goleni i kół głównych.

uNtMQN5.jpg

I żeby nie było że marudzę , malowanie mi się podoba , sylwetka ogólnie też , tylko te elementy podwozia

 

PS. A kabina to sie opiera na prowizorycznych podpórkach , czy to mają być dżwigniki ?

Tak to wygląda w orginale :

yg94TUD.jpg

fjUlw44.jpg

Na tym drugim zdjęciu przed osłóną kabiny , z kadłuba wystaje taki mały "bolec " Sygnalizator wypuszczonego przedniego podwozia- mozna było dorobić . W sumie model naprawdę ładny , tylko wymagał trochę przyłożenia się do paru szczegółów rzucających się w oczy .

Sorry za marudzenie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Trumpeter chyba dla zasady w swoich zestawach sadzi takie byki, że klękajcie narody. To podwozie główne wygląda karykaturalnie. Luk za kabiną jest wyposażony w to, co było w pudle. W zasadzie to tylko siłowniki osłony kabiny dodałem, żeby się ją dało zamontować otwartą i to tyle. Reszta pudełkowa. Przeróbek i dorabiania części z premedytacją unikałem, bo budowałbym go w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia, daj spokój z takimi uwagami przy modelu trumpka, bo to gniot totalny. I na 90% UM będzie taki sam. Dlatego oby się udało przeszczepić kadłub w odpowiednim miejscu do PFM... to jedyna szansa na sensowną szparkę, póki nie wyjdzie edek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

young - a przepraszam , a jakie uwagi chciałbyś usłyszeć ? W miarę poprawny kadłub, ładne malowanie, ale przecież podwozie jest koszmarne w swoim wyglądzie , dżwigniki osłony kabiny też .Sorry wymieniłem drobnostki i wiem że trochę przyłożenia się do modelu i można co nieco poprawić .Nikogo złośliwie nie krytykuję , Koledzy Modelarze zajmują się odcieniami i numerami farb itp , a ja rzucam okiem na samolot i wychwytuję to co się rzuca od razu w oczy .Sorry , myślę że Mikele nie poczuł się ani odrobinę obrażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Calkiem sympatyczny dla oka.Fajnie ci wyszlo malowanie i cieniowanie ja mam z tym problem jeszcze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Sorry , myślę że Mikele nie poczuł się ani odrobinę obrażony.

W zasadzie to właśnie rozważam focha śmiertelnego

 

A mówiąc serio, to to podwozie wygląda strasznie. Klejąc model nie zwróciłem na nie uwagi, bo uwierzyłem producentowi na słowo, a wygląda to nie przymierzając, jak zts czy inny condor w 1:72. Z resztą ogólnie zestaw to taki Dr Jackyll and Mr Hyde. Niektóre rzeczy zrobione bomba, kleją się ok, a inne jakby z innej bajki. W ogóle finalny montaż mnie cholernie wymęczył - to podwozie (już pomijając jego wygląd, samo wklejanie i ustawianie geometrii to przygoda sama w sobie), montaż belek (otwory montażowe mniejsze niż kołki ustalające) itd itp. Prawdę mówiąc ten zestaw mnie zniechęcił do kupna UM. A te siłowniki przy osłonie wklejałem całkowicie na oko i jak widać machnąłem się solidnie Się poprawi, tylko niech trochę od niego odpocznę.

 

@sdk_uk - Ćwicz i maluj. Pytaj tych, co wiedzą, czytaj co napisane w internetach. Nikt się specjalistą nie urodził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele -czuję się rozgrzeszony Bardzo fajnie wyszło Ci malowanie i moim skromnym zdaniem gdybyś sie troche przyłożył do przyjrzenia się fotkom tych elementów które wymieniłem, model od razu zyskałby na wyglądzie . A tak wogóle , to coś mi się wydaje że z goleniami i osłonami w tych modelach 21F-13 jest coś nie tak .One chyba nie trzymają wymiarów , bo to już któryś z kolei model w którym podwozie wygląda tak koszmarkowato. Wg mojej oceny "na oko " , albo golenie sa za krótkie [ ew. same amortyzatory ] albo osłony za długie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.