Skocz do zawartości

NOWOŚCI NA ROK 2015, SKALA 1/72.


Wojciech Butrycz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Airfix atakuje! W martoli w zapowiedziach jest kilka zestawów m. in.: Beaufighter Mk X, B5N2 Kate, He-111.

Ciekawe jakie będą ceny.

http://www.martola.com.pl/pl24/zapowiedzi

__________________________________________________________________________________________

Na warsztacie:

Spitfire Mk Vc trop - Sword 1/72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zgodnie z zapowiedziami z Norymbergi 2015, w pażdzierniku ukazał się nowy Halifax B Mk III. Mam nadzieję, że nie będzie problemów z silnikami i nie trzeba będzie wyłożyć dodatkowych pieniędzy na nowe silniki (także śmigła, piasty, filtry), jak to było w przypadku ich pierwszego modelu z silnikami rzędowymi?

 

43048348923924378672.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[edit][/edit]Zmieniono ramki z silnikami i skrzydła pod nowe gondole silników. Śmigła nie wiadomo skąd, bo na pewno nie z Halifaxa, osłona radaru H2S pozostała ta sama. Podwozie (golenie) główne wygląda na nowe na nowych ramkach. W sprawie śmigieł i radaru H2S można się chyba uśmiechnąć do Lancasterów z AIRFIXA, tam jest zapas części i dwa typy śmigieł. To tyle na szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RV Aircraft na swoim facebookowym profilu chwali się kolejnymi wersjami Mirage III CJ (i przy okazji eksperymentalną wersją MiG-21bis), tym razem doszła wersja rozpoznawcza.

 

https://www.facebook.com/RVAircraft-412179818902422/timeline/

 

In-Boxy wcześniejszych wersji, dla niezrzeszonych w fejsiuniu do obejrzenia tutaj: Klik, klik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[edit][/edit] Podwozie (golenie) główne wygląda na nowe na nowych ramkach.

No niestety nie .

Porównując wypraski wersji Mk I/II i III wychodzi ze to jedno i to samo ,co nie oznacza że to jakaś tragedia.

Najważniejszy bubel Halifaxa Revella, to gondole silników Merlin.

Jeśli z Herkulesami jest ok. to reszta jest do poprawienia (dysponując oczywiście jakimś ,,złomem" modelarskim z wcześniejszych Halifaksów)

Jestem naprawdę ciekaw jakiegoś opisu ,pomiarów ,konkluzji ,bo zrobiłbym drugie podejście do tego modeliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Miły news dla mnie.

Po kapitalnym F-102 mam nadzieję że wypuszczą równie udany model 106.

Mam co prawda Delta Darta w 1:48 Trumpetera, ale nie dam rady się powstrzymać i kupię model Menga.

Szczególnie że praca nad ich F-102 to chyba była moja najprzyjemniejsza robota modelarska jaką wykonałem.

 

Byłoby jeszcze fajniej, gdyby dodali do tego malowanie Cornfield Bombera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co widzę, to ten drugi jest w wersji B czyli dwumiejscowy. Czyli jak była tylko stara Hasegawa w wersji

A, to teraz będziemy mieli i nową A i nową B. Miałem nadzieję na tą 106tkę od Menga ale po cichu liczyłem też na TF-102, bo w tej materii tylko jakieś vacuformowe przeszczepy. Muszę widać jeszcze poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale Edek z reguły wydaje przepaki cudzych modeli, a jeśli już zrobi coś sam, to z dodatków robi głównie blaszki, żywice trochę rzadziej.

Tak czy inaczej jest to jednak producent wyspecjalizowany w robieniu dodatków, więc w jego przypadku jest to jeszcze zrozumiałe.

Gdy robi to klasyczny producent modeli, to jest to dla mnie zaskakujące.

Szczególnie że Meng chyba nie robił nigdy takich aftermarketów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przeszło 2 razy więcej niż za F-102! Oba dodatki po 20$. No po prostu super. Chyba jednak trochę ludzi poczeka na Trumpetera.

A mnie się wydawało, że ta grecka konwersja do TF-102 kosztująca 22 eurasy to dużo.

http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/234990131-172-convair-tf-102-delta-dagger-resin-conversion-by-grand-models/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.