Skocz do zawartości

NOWOŚCI NA ROK 2015, SKALA 1/72.


Wojciech Butrycz

Rekomendowane odpowiedzi

nowy erwudziak ma się tak do starego, siedleckiego, erwudziaka jak, powiedzmy, nowy Tiger Moth airfiksa do starego Tiger Motha airfiksa.

 

Zaszalejmy: Niech IBG robi to co robi od paru lat Airfix: Tanie, proste, ale świetnie zaprojektowane przez modelarzy modele.

 

Marne szanse byśmy tego doczekali. Airfix to tylko marka której włścicielem jest Hornby a oni to zabawkarski moloch z kapitałem który nie ogranicza w realizacji pomysłów.

 

 

A znikąd pojawiła się firma wydająca serię tanich pojazdów i figurek "First to Fight" i jedzie dalej ku radości producenta i kupujących. Standard może nie najwyższy, ale cena przyjazna i świetny materiał dla początkujących.

Czy nie ma planów wydawania samolotów? Nikt nie słyszał żadnych plotek, pogłosek, przepowiedni? Pytam, bo właśnie coś takiego obiło mi się o uszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

F tF jest powiązana z IBG. Czyli są plany. jak wiesz RWD 8, ale ponoć są plany następne. Rozmawiałem z chłopakami z IBG w Bytomiu i co prawda nie zdradzili zbyt wiele ale wzbudzili nadzieje ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie ma planów wydawania samolotów? Nikt nie słyszał żadnych plotek, pogłosek, przepowiedni? Pytam, bo właśnie coś takiego obiło mi się o uszy:)
FtF ma wydać samoloty w swojej serii "Wrzesień 1939", ale będą to modele w skali 1:144 i przeznaczone do gry, więc trochę uproszczone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał o tym na początku wydawania ktoś z wydawnictwa (choć kto nie wiadomo, bo oni się nie podpisują) na fb. Żadnych konkretów, ale pod koniec serii samoloty w skali 1:144 miały się ukazać. Podobnie jak informowano, że w późniejszych terminach mają się pojawić konstrukcje radzieckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/pages/Wrzesie%C5%84-1939/539224836144546

Kubuś Tomasz Sosiński - 22 listopada 2013 o 17:29

Czy kolekcja obejmie też modele lotnicze w skali 1:72:) Pewnie wiązałoby się to ze wzrostem ceny np.takiego łosia lub he-111:))

 

Wrzesień 1939 - 22 listopada 2013 o 23:29

Samoloty polskie i niemieckie planowane są ale w skali 1:144 do gry.

Wojciech Jaworski - 15 grudnia 2013 o 01:46

A czy przewidziane jest lotnictwo?

 

Wrzesień 1939 - 15 grudnia 2013 o 20:15

Tak ale w późniejszych numerach

 

Grzegorz Mazurowski - 16 grudnia 2013 o 01:08

A te samoloty to też będzie 1:72 czy np. 1:100?

 

Wrzesień 1939 - 16 grudnia 2013 o 16:19

Lotnictwo przewidywane jest w skali 1:144

itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat F-35A od Hase jest już od roku w sprzedaży, ba i to w kilku różnych pudełkach.

Coś pokręciłeś Solo.

 

Pomijając to F-35A zrobiły już dawno też Italeri i Academy, zaś B- Fujimi, o C-Orange Hobby o którym sam pisałeś nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała Hasegawa, dokładnie wypraski te same co w tym sprzed roku, tylko zmyślony schemat malowania ale czego się spodziewać po producencie który w wypuszcza w ciągu niecałych 4 miesięcy 4 wersje tego samego, nie nowego modelu F-15J na zasadzie model z jednym schematem malowania i oznakowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ciekawostka

20150323_004b.jpg

Metalowy Intech we francuskiej serii kolekcjonerskiej "Helikoptery świata".

Się dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowana cena MiGa-29 9.12 Trumpetera to $34.95. Drogo. Za to całkiem fajny boxart w cenie. Ma być we wrześniu.

 

 

Ja tam kupię i tak z kilka. Ale smuci mnie że następny model w którym producent nie ma zielonego pojęcia jak działa automatyka żaluzji i wlotów powietrza - czyli szanse na złożenie bez przeróbek już przekreślone. Detalami pewnie zniszczy Tamiye/Italeri ale wciąż trzeba ciąć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to chyba pierwszy producent, który ogarnął podwieszenia. Nie ma już 3 różnych rakiet ;)

 

Z tego co widzę z testshotów, to wystarczy zamknąć wloty powietrza, żaluzje zostawić otwarte i będzie OK, nie trzeba nic ciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to chyba pierwszy producent, który ogarnął podwieszenia. Nie ma już 3 różnych rakiet ;)

 

Są już fotki części?

 

 

Z tego co widzę z testshotów, to wystarczy zamknąć wloty powietrza, żaluzje zostawić otwarte i będzie OK, nie trzeba nic ciąć.

 

Właśnie o to mi chodzi - taka konfiguracja oznacza że silnik jest włączony, więc trzeba by wsadzić pilota do środka. Jak dla mnie będzie trzeba ciąć żaluzje i wloty (tak jak w Italeri/Tamiya) by to wszystko odwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.