Skocz do zawartości

NOWOŚCI NA ROK 2015, SKALA 1/72.


Wojciech Butrycz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

http://www.martola.com.pl/pl306/produkty58719/mig_19_farmer

Ciekawe czemu Plastyk strzela sobie czyms takim w kolano...

Mam tego miga. I myślę o tym, żeby go zrobić ,-))

Obecnie to jeden z lepszym modeli tego samolotu w tej skali na rynku ,-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.martola.com.pl/pl306/produkty58719/mig_19_farmer

Ciekawe czemu Plastyk strzela sobie czyms takim w kolano...

Mam tego miga. I myślę o tym, żeby go zrobić ,-))

Obecnie to jeden z lepszym modeli tego samolotu w tej skali na rynku ,-))))

 

A ja wolę starsze KP Spiton, skończyłeś tego swojego?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to jeden z lepszym modeli tego samolotu w tej skali na rynku ,-))))
A jakich ma konkurentów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga nie dotyczyla modelu jako samego modelu tylko malowania i uzbrojenia jakie na nim zastosowano... Bo moze wiedze na temat lotnictwa (jak mi juz to kiedys ktos zarzucil) mam niewielka ale wersja S MiGa-19 nie byla uzywana w Polsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refleksje z oglądu są takie. powierzchnia skrzydła bardzo fajna. Składana część płata wykonana tak, że widać prześwit pomiędzy nią a reszta skrzydła. Zdaje się , że podobny prześwit widać pomiędzy lotkami i skrzydłem, ale dokładnie nie pamiętam. Faktura na ogonie trochę za mocna, ale to w 5 minut można skorygować.Na powierzchniach sterowych są odlany wihajstry do mocowania linek sterowych. Sa trochę grube, ale pocienienie ich to nie problem. W kabinach coś tam się dzieje, jakaś kratownica jest. Elementy podwozia i zastrzały delikatne. osłona silnika OK. Słowem SUPER ! I ma być niedrogi !!!!

Czyli rozumiem, że będzie bardziej zdetalowany niż stary PZW/Mastercraft i nie będzie już w środku foteli "samochodowych"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Plastyk nie był złym modelem. Miał trochę zbyt mocną fakturę skrzydeł. IBG ma zdecydowanie lepszą. Lepiej zrobiony silnik. Bardzo ładne zastrzały i podwozie, i coś tam w kabinkach całkiem znośnego było widać. I jest chyba w dwóch wersjach podwozia. Bardzo fajny szkrab. I ma być tani !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ma być tani !!!

Chyba jest... 11.00 PLN :P

Mówisz o starym modelu chyba.

Ale jakby nowy kosztował dwie i pół dychy, to też byłoby tanio ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne skrzydło - nie widzę sklejkowego pokrycia, za to ster kierunku "wzmocniony" jakimiś pasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczynają...

wypowiedzi "fachofcóf" co to nie widzieli modelu, za to chętnie się wypowiadają, zwłaszcza od strony negatywnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę wydechów. Są indywidualne czy w kolektorze?

 

Trza popatrzyć na wszystkie fotki wrzucone na fanpejdż

Są. Dla pws-a jedna rura w owiewce a dla dwl-a pojedyncze sterczące rury.

Do tego prawidłowe kokpity do obu wersji i zbiornik w baldachimie dla pws-a

 

Dziwne skrzydło - nie widzę sklejkowego pokrycia, za to ster kierunku "wzmocniony" jakimiś pasami.

Pasy można zeszlifować na gładko bez szkody dla tzw. merytoryki

http://www.dobroni.pl/foto_news/rwd_8_13.jpg

http://www.samolotypolskie.pl/uploads/Products/product_2571/RWD-8_04.jpg

 

Żebra na skrzydle może rzeczywiście zbyt pociągnięte w kierunku krawędzi natarcia...

CO nie zmienia faktu, że nowy erwudziak ma się tak do starego, siedleckiego, erwudziaka jak, powiedzmy, nowy Tiger Moth airfiksa do starego Tiger Motha airfiksa...

Przepaść

Czekamy na więcej erwudziaków. A może też coś powojennego z czasem wpadnie do oferty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy erwudziak ma się tak do starego, siedleckiego, erwudziaka jak, powiedzmy, nowy Tiger Moth airfiksa do starego Tiger Motha airfiksa.

 

Zaszalejmy: Niech IBG robi to co robi od paru lat Airfix: Tanie, proste, ale świetnie zaprojektowane przez modelarzy modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Tego to chyba jeszcze nikt tu nie wrzucał

 

amo72238.jpg

 

Kolejny "polak" do kolekcji. Będzie ładnie wyglądał obok Turboleta, Avanti i tego... jak mu tam... Skytrucka

 

Szkoda tylko, że znaczący wzrost cen A-modeli nie idzie w parze ze znaczącą poprawą ich jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczynają...

wypowiedzi "fachofcóf" co to nie widzieli modelu, za to chętnie się wypowiadają, zwłaszcza od strony negatywnej...

Nie oceniam modelu bo modelu nikt jeszcze nie pokazał tylko fotki tego czegoś co wgląda na RWD 8 i ma zadatki na model. Jak model sie ukaże czyli wypraski, kalkomanie, pudełko i instrukcja to będziemy oceniali model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy erwudziak ma się tak do starego, siedleckiego, erwudziaka jak, powiedzmy, nowy Tiger Moth airfiksa do starego Tiger Motha airfiksa.

 

Zaszalejmy: Niech IBG robi to co robi od paru lat Airfix: Tanie, proste, ale świetnie zaprojektowane przez modelarzy modele.

 

Marne szanse byśmy tego doczekali. Airfix to tylko marka której włścicielem jest Hornby a oni to zabawkarski moloch z kapitałem który nie ogranicza w realizacji pomysłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.