Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.I ausf.B (1:72)


Wal

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Wszystkim wpisującym za przychylność, czuję się onieśmielony bo zamierzonych efektów jeszcze nie widać.

Widząc zainteresowanie tematem, modelowanie sprawia jeszcze więcej frajdy.

 

Kiedy kończę kolejny etap modelu jest środek nocy. Nie chcąc budzić domowników ponownie skorzystam tylko z telefonu ale obietnicę spełnię i prawdziwego aparatu użyję również, tylko w normalnej porze.

Dziś zmieniłem przednie haki mocujące na bardziej zbliżone do oryginału, zamontowałem przednie koła zawieszenia głównego i założyłem gąsienice. Zastanawiam się czy wykonać delikatne zwisy na górnych gąsienicach. Co Wy na to?

 

4f531b6cfc1ec132.jpg

 

d4961246e00228c0.jpg

 

ad4c0a5b6d2b3a8d.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam zdrowo... z moimi figurami ale za to Ty masz zdrowie... Ciężko to ogarnąć przeciętną czupryną... Toż to jakiś Hi Tech jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po miesięcznej przerwie. Przepraszam kibicujących za zwłokę ale obowiązki względem firmy i wydarzenia rodzinne miały pierwszeństwo.

Zamieszczam foto postępu prac i działam dalej.

Pozdrawiam wytrwałych i zapraszam do dysputy.

 

ea6a69a885387dbc.jpg

 

9d5d7cab17de9407.jpg

 

b95b540a5add8707.jpg

 

bc926285d4ee4303.jpg

 

5999f2dbf64450a3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłe słowa, dziękuje "bazylms". Niejednokrotnie zastanawiałem się nad skalą 1/35. Twój model Pz.Kpfw.I ausf.A w tej skali jest przykładem dobrej pracy. Pozostaje odwieczny dylemat jak rozciągnąć własny kącik modelarski by nie denerwować domowników? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awsze podziwiam wojowników w skali 1:72 bawiąctch się w skrecz i fototrawionki. Imponujące.

 

Co do skali 1:35 to są dwie zalety:

- laik widzi model i jest w stanie dostrzec np. o! to coś tutaj ma fajną łopatę nawet...

- łatwiej operować przy elementach

 

W mieszkaniu znajdź sobie jakieś pudełko po butach i tam możesz 1:35 trzymać bez uszczerbku dla modelu i otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję „LordDisneyland” „spiton” „Stojkovic”. Panów dokonania są mi również znane i jak każdy modelarz (no, może prawie każdy) dostrzegam elementy które staram się naśladować, uczyć, doskonalić. Dawno temu usłyszałem od szanowanego przeze mnie modelarza (Wojtek Fajga) zdanie: „doskonały model to odzwierciedlenie rzeczywistości tylko w skali”. Nie Wojtek to wymyślił ale warto o tym pamiętać, choć wiadomo, ideał jest niedościgniony. Z drugiej strony, modelarstwo to pasja, każdy odbiera to na swój sposób. Niezależnie czy tworzymy dzieła lądowe, morskie lub powietrzne, w takiej czy innej skali, mamy podejście kolekcjonerskie czy purystyczne. Ważne że modelarstwo łączy ludzi na pozór obcych w kraju i poza nim, w sposób kulturalny wymieniamy doświadczeniem, doskonalimy nasz warsztat. Nie robimy złośliwości bo każdy szanuje pracę drugiego. Dlatego lubię to forum. Wybaczcie chwilę refleksji ale tak myślę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wal, równie głębokie co trafne, a to jednak widzi się coraz rzadziej- podpisuje się każda kończyną.

 

A, przy okazji- przypomnij mi proszę, abym już przypadkiem nie zaglądał do Twoich warsztatów- wpędzasz w kompleksy...

Kawał nie dobrej, a niesamowitej pracy! Podziwiam i winszuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam po dłuższej nieobecności

Aby ręce przyzwyczaić ponownie do "72-ki" skręciłem sobie linę pasującą do tej tankietki.

 

f46cf89bb0d96748.jpg

 

Czas na wieżę ale w tym przypadku to tylko wieżyczka

 

c02b714f67a1c0a4.jpg

 

f28ee7e35a7a0278.jpg

 

Podkład miał pokazać błędy a wyszło ich sporo...

 

be7edd30f37e1808.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.