Skocz do zawartości

MiG-29 UB Fulcrum-B Academy 1:48


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą, zdradź, co zdziałałeś, że ciemna barwa na górze złapała odpowiedni odcień.

Zrobiłem lekki filtr. Ale myślę, że główną zasługą są kontrasty między środkami paneli, a ich krawędziami, na których zostawiłem troszkę "niestartego washa". Ale minimalnie, takie leciutkie zabarwienie.

 

 

Bardzo ładnie wygląda kamo, mógłbyś napisać czym maskowałeś ?

Maskowałem normalną taśmą maskującą z marketu budowlanego, ale osłabiłem klej. Kształty wycinałem wg planów i zostawiałem taśmę leciutko niedoklejoną do powierzchni na krawędziach.

 

PS: Może napiszę tutaj też. Chętnie kupię godło kościuszkowskie do mojego MiGa. Średnica 7mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

MiG po wielu incydentach (między innymi spadła mi na niego lampka biurkowa i dokonała zniszczeń głównie w obrębie podwozia głównego) otrzymał wszystkie kalki na prawych powierzchniach, oraz w 90% na lewych. Dziś chciałbym zamknąć temat kalek, żeby w końcu zabezpieczyć model warstwą lakieru i zacząć doklejać ostatnie elementy. Chyba długo będziemy musieli czekać na galerię, bo nie mam wszystkich elementów dysz. Chciałem kupić żywiczne, ale nie mam teraz kasy. Daje o sobie znać druga pasja

0144700332_xl.jpg

IMG_2332.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, model cały w kalkach. Jutro go polakieruję, poprawię washa gdzie trzeba, znów polakieruję i zajmę się podwoziem. A potem wyskaczę się na koncercie zespołu "4 szmery" w Katowickim klubie. \m/

IMG_2334.jpg

IMG_2335.jpg

IMG_2336.jpg

IMG_2337.jpg

IMG_2338.jpg

IMG_2339.jpg

IMG_2340.jpg

IMG_2341.jpg

 

Pzdr Modelarstwo zaczyna mnie coraz bardziej kręcić, bo zauważam, że potrafię szybciej/skuteczniej/bardziej bezproblemowo wykonywać poszczególne, elementarne czynności To chyba znaczy, że się rozwijam. A to uczucie wpływa na ogromne spełnienie. Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zespołu "4 szmery"

 

 

Model trudno mi ocenić dokładnie(nie moja branża) ale jest czysto i elegancko. Nie zrób z niego latającego czołgu. Będziesz malował na połysk czy na matt?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wziąłem się wczoraj i dziś do roboty.

Czy oprócz braku pylonów, rakiet szkolnych, dysz, oraz błotnika na przedniej goleni widzicie coś do poprawy? Dorobiłem to i owo, oraz psiknąłem matem:

IMG_2414.jpg

IMG_2415.jpg

IMG_2416.jpg

IMG_2417.jpg

IMG_2422.jpg

IMG_2423.jpg

IMG_2424.jpg

IMG_2425.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki!

Powiem szczerze, że staram się podążać ze swoimi modelami w kierunku jego modeli. To znaczy budować tak czysto i schludnie jak on. Bo mam z tym ogromny problem, żeby np dobrze zamaskować owiewkę, czy równo położyć lakier. Ale to się pewnie zmieni, bo ciągle ćwiczę Niespodzianka. Mam pomysł jak zrobić brakujący element do dyszy. Dziś powinny zostać wklejone do modelu. Jeśli będzie czas przed próbą zespołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie czy samolot dobrze stoi? Chodzi mi o to, że na rysunkach w Zlinku tył lekko jest pochylony, że dolna linia gondoli silnika jest w poziomie. Pytam tak z ciekawości bo nie znam się za bardzo na współcześniakach odrzutowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładki są trochę za duże, ale ja je przyjmuję, nie przeszkadzają mi wcale. Szachownice rzeczywiście są trochę za duże, ale dla mnie nie robi to różnicy. Tzn gdybym miał wybór, to wybrałbym dobre, ale źle policzyłem i wyszło jak wyszło. Ale nie płaczę A samolot wg mnie stoi znośnie. Oprócz kształtu nosa nie widzę rozbieżności z planami. Tym bardziej, że samolot różnie stał gdy był zatankowany, niezatankowany, miał uzbrojenie, załogę. Wiadomo. Dzięki Dziś wziąłem się za dysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu Chodzi o to, że samolot nawet nie zatankowany stoi krzywo, znaczy wygląda tak jak by był przysiadł sobie na ogon A to dlatego że tylne golenie po wysunięciu nie są pionowo, tylko są pochylone (kołami) w stronę przodu samolotu, co widzę jest u Ciebie wykonane. Druga sprawa, samolot może być niezatankowany, ale w momencie kiedy są umieszczone oba silniki to i tak siada, było nie było trochę ważą, a są z tyłu. Ale mnie to nie przeszkadza, samolot prima sort !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szymonie za informację, ale i mnie to nie przeszkadza

Dysze skończyłem, ale nie mogę wrzucić fotki, bo na informatyce jestem. Aż się zalogowałem, żeby się wypowiedzieć

 

Dzięki wszystkim za dwuletni doping! To jako małe podsumowanie, bo niebawem galeria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Ścisły plan. Dokończenie pylonów, rakiet, oraz chlapacza, doklejenie reflektorów oraz elementu przedniej goleni, pomalowanie anten u spodu dziobu i ewentualne poprawki brudzenia w okolicach stateczników pionowych. Na koniec poprawki matu tam gdzie jeszcze go zabrakło. Jakieś uwagi?

 

Gotowe dysze, oraz elementy które pozostały:

IMG_2455.jpg

IMG_2459.jpg

IMG_2465.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No model wykonany bardzo ładnie...szachownice zawsze mozna zmienic wiec nie powinienes miec z tym kłopotow. Stałem ostatnio koło takiego i mam wrazenie ze przejscia kolorow u ciebie sa "za agresywne", jak od linijki a ze to skala 1:48 to powinny byc delikatniejsze albo ciemniejszy kolor o ton jasniejszy...pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.