Skocz do zawartości

M1127 Stryker RV -Trumpeter 1/35 + kilka dodatków


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 255
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wóz ze zdjęcia faktycznie nie ma żadnych "bajerow", ale tak pomalowany model będzie trochę słabo wyglądał. A to wszystko ze względu na skalę. Sam już od jakiegoś czasu nie robię preshading a tylko highlights. Ale wierzcie mi Grzesiek ładnie go pomaluj bo składanie już jest eleganckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś już kolor?

 

Gunze H303 jako baza, jakiś ciemniejszy od bazy do przyciemnień dolnych powierzchni, potem jaśniejszy od H303 do rozjaśnień góry.

 

Ładnie, czysto.

Preshading jakiś zrobisz, czy to raczej niemożliwe w takiej bryle pojazdu?

 

Będę robił preshading, bo jest to możliwe.

 

Ja mam nadzieje, że nie będzie preshadingu.

 

DLACZEGO?????

 

Stryker super nadaje się pod preshading - stosunkowo duża ilość płaskich modułów, aż się prosi o preshading

viewtopic.php?f=87&t=17279&view=print

 

Zgadzam się

 

stryker-RV_print.jpg

 

 

Czy na tym zdjęciu widać preshading?

 

Bo na prawdziwych pojazdach nie robi się preshadingu przed właściwym malowaniem

 

Jaki preszejding i po co??? Jaxiu, popatrz na fotki!

 

Patrzyłem na te same fotki co jaxiu i widziałem preshading. A po co?? Model wygląda fajniej

 

Ale wierzcie mi Grzesiek ładnie go pomaluje

 

Krzychu, nie chwal dnia, przed zachodem słońca, ale dzięki za wiarę we mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Kolegów . Miało nie być już fotek przed malowaniem, ale chciałem o coś zapytać znających się na sprzęcie armii usa. Otóż, czy ten plecak:

 

DSC_0474_zpsec836rqk.jpg

 

ma coś wspólnego z rzeczywistością, czy jest to radosna twórczość Trumpetera?? Pytam, bo zastanawiam się, czy w ogóle zakładać jakieś bambetle na model. Mój plan, to przedstawienie pojazdu w trakcie ćwiczeń wojskowych, a nie w trakcie działań wojennych, a to oznacza, że nie musi on być obwieszony tonami sprzętu. Ot jakiś tam plecak, na ćwiczeniach zawsze jest potrzebny, a jeśli ten z zestawu Trumpka się nadaje, to bezzasadnym jest kupowanie jakiś zestawów bambetli. Co do samego modelu, to nie wiele ostatnio zdziałałem. Ot założyłem kilka pasów mocujących, wyposażyłem w narzędzia, , dopracowałem koła i wykończyłem kosze na osprzęt. Czekam na tarczę balistyczną i zamówione pasy mocujące na górę pojazdu, o takie:

 

0ad18874d42562069529d698a0bdf436_image_950x680_zpsauxt0mrp.jpg

czyli Eduard 36091

Musiałem, też poszpachlować w kilku miejscach i stąd model, po części psiknięty podkładem, dla sprawdzenia czy wszystko się wygładziło. Sam model wygląda teraz tak:

 

DSC_0471_zps4v8ytt9o.jpg

 

DSC_0472_zpsir86l5cn.jpg

 

DSC_0473_zpssetcyusv.jpg

 

DSC_0470_zpsycbhl1sy.jpg

 

Farby też już do mnie jadą ( wszystkie od Gunze ), wiec myślę, że malowanko na prawdę, już wkrótce. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów . Miało nie być już fotek przed malowaniem, ale chciałem o coś zapytać znających się na sprzęcie armii usa. Otóż, czy ten plecak: (..)

 

ma coś wspólnego z rzeczywistością, czy jest to radosna twórczość Trumpetera??

 

 

Jak najbardziej. Dokładnie jest to Main Pack z systemu MOLLE.

 

PLECAK%202.jpg

 

Pamiętaj tylko, że jest to pierwsza Generacja, czyli występował tylko w kamuflażu Woodland oraz Desert 3-Color.

Bo np. tu (https://en.wikipedia.org/wiki/MOLLE), choć opis dotyczy całego systemu MOLLE to na zdjęciu masz 2 Gen, a one już występują tylko w UCP i OCP (MultiCam).

 

Nie wiem jaką konkretnie jednostkę i okres chcesz robić, ale teoretycznie jeśli chodzi o ćwiczenia w USA, to czegokolwiek kontraktowego tam nie wrzucisz to powinno grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kartony MRE do drukowania - może Ci się przydadzą (hamerykanie wszędzie je ze sobą wożą)

https://dl.dropboxusercontent.com/u/98846821/MRE%20modernas%20135.jpg

 

A tu masz zestawik żołnierskich bambetli do Strykera

http://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/234940522-m1126-stryker-stowage-set-135-legend-productions/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jeśli chodzi o kartony MRE, to mam ich tyle, że mógłbym obdzielić nimi kilkanaście strykerów i jeden lub dwa, to na 100% pojawią się na modelu. Wielkie dzięki za wyjaśnienie kwestii plecaka, muszę zwrócić honor Trumpkowi, bo myślałem, że ten plecaczek, to z kosmosu wytrzasnęli. Mój stryker robiony jest na podstawie zdjęć strykerów pochodzących z 4th Squadron, 2nd Cavalry Regiment “Saber”. Jak już wcześniej pisałem, mój model to zlepek kilku pojazdów z pododdziału, który wymieniłem, oto kilka fotek:

 

0017_zpshofbzywo.jpg

 

0027_zpswaf4czeg.jpg

 

0003_zpsbkeuj9py.jpg

 

0014_zpsa92j1jt5.jpg

 

0016_zps29nrdafv.jpg

 

us-wheeled-strykerrv-001_zpsnvr69ytg.jpg

 

us-wheeled-strykerrv-002_zpspw1jtmjp.jpg

 

us-wheeled-strykerrv-003_zpskfzvdhwu.jpg

 

Ze względu na okoliczności przyrody, w jakich zostały sfotografowane te wozy, oraz na architekturę, wnioskuje że są to pojazdy stacjonujące prawdopodobnie w Niemczech, jednego jestem pewny. Fotki te zostały zrobione 11 października 2013 r. podczas ćwiczeń. Jak widać na fotkach 1, 4 i 7, plecaki to chyba ta druga generacja MOLLE, a zatem kupujemy zestaw Menga. Myślę, ze dwa plecaki na modelu będą w sam raz. Mam jeszcze takie pytanko. Z czego ewentualnie można by zrobić taki fajny żółty banner z napisem CONVOY AHEAD?? Taki jak ten na pierwszej fotce Za wszelkie porady serdecznie dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Pasy mocujące osprzęt dojechały, a zatem ostatni etap blacharki czas zacząć. Nie za wiele podziałałem, bo wciąż cierpię na chroniczny brak czasu, dlatego jak do tej pory, udało mi się zamocować aż jeden pas, a wygląda to tak:

 

Blaszka:

 

DSC_0459_zpsqddpujvm.jpg

 

a tu już zamocowany pas wraz z klamrami:

 

DSC_0461_zps6xwsmyb0.jpg

 

Nie ukrywam, że ze względu na rozmiar elementów, walka z ta materią nie będzie łatwa, nie mniej jednak myślę, że włożony w te pasy wysiłek opłaci się. Więcej fotek, jak już wszystkie blaszki będą na miejscu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cierpliwość nigdy nie była moją mocną stroną, co w modelarstwie, nie jest mile widziane i dlatego, mimo ze brakuje jeszcze 3 pasków i dwóch wyrzutni granatów dymnym, zacząłem malować model. W sumie to chciałem tylko pomalować koła, ale że w pojemniczku aerka zostało troszkę farby, to psiknąłem też resztę modelu. Kolor bazowy, to gunze H303, opony pomalowałem gunze H077 tire black i tym też kolorkiem zrobiłem delikatny preshading, który na fotkach jest widoczny słabo. Na modelu jest też kilka miejsc, gdzie zamiast koloru widać podkład, ale to się domaluje, jak już będzie wszystko złożone na tip top. Maska na kole, wzięła się stąd, że tuz przed zrobieniem zdjęć, zauważyłem, że koło jest pomalowane nie równo, też do poprawy. A no i jeszcze muszę podorabiać wszelkie klamki i uchwyty. Tak to teraz wygląda:

 

DSC_0490_zpstshdujy6.jpg

 

DSC_0493_zpsllwx6xob.jpg

 

DSC_0494_zpsoqjrup2j.jpg

 

DSC_0491_zpspmna2irk.jpg

 

DSC_0492_zps3mt4jgce.jpg

 

DSC_0489_zpsm80bqgrz.jpg

 

Jak już wykończę kadłub na cacy, to biorę się za wieżyczkę strzelca. Tą tarczę, chyba będę musiał zrobić sam, z polistyrenu, choć jeszcze się przypomnę koledze, który miał ją dla mnie wytrawić. Mam nadzieję, że moje wypociny przypadną komuś do gustu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.