Skocz do zawartości

Aleucki Rufe, czyli A6M2-N, Hasegawa 1/48


tenzan

Rekomendowane odpowiedzi

No i kolejny model na półkę. Warsztat można było śledzić pod tym linkiem:

 

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=86&t=50602

 

Jeżeli chodzi o odczucia względem sklejalności, to akurat miałem kilka uwag co do spasowania paru części, o czym była mowa w warsztacie. Wiadomo, model Hasegawy to nie short-run, ale w kilku miejscach trzeba było dokonać drobnych korekt. Irytujące były też kalki, wielce wrażliwe na płyny zmiękczające. Jedna z nich aż za bardzo wrażliwa się okazała, po kompletnym jej wyschnięciu okazało się, że trzeba było zdzierać i nałożyć nową (był zapas z innych Zer ).

Generalnie, z efektu jestem zadowolony, acz nie ukrywam, że ten model to typowe "widzimisie", że tak ten mityczny "fioletowy Rufe" mógł wyglądać.

 

Zachęcam do krytyki:

 

WP_20160126_21_59_52_Pro_zpsyl3d8y6f.jpg

 

P1295426_zpsz8tcestg.jpg

 

P1295428_zps2unjxoqq.jpg

 

P1295434_zpskj0xnqlp.jpg

 

P1295435_zpsqyilu79e.jpg

 

P1295437_zpsnq0cjgeg.jpg

 

P1295438_zps4d4jzhhn.jpg

 

P1295440_zpsyhge8yy1.jpg

 

Od góry:

 

P1295439_zpskwey5mew.jpg

 

Od dołu:

 

P1295442_zpsdnq3k5ps.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre słowo

 

Co następnego?

 

Aichi M6A Seiran. Już powoli się lepi.

 

Taki różowy podkład kładli też na Zerówkach?

 

Z tego co wiem, w początkowej fazie wojny na Pacyfiku Japończycy kładli podkład pod samoloty lotnictwa morskiego, który miał poprawiać jakość malowania i przyczepność farb. Podkład był czerwonobrązowy. Dowodem sa wraki samolotów Zero, z których farba zlazła, został wypłowiały podkład. Natomiast jak szeroko stosowano ten podkład, do kiedy, czy utleniał się z farbą, itp. tego nie wiem. W sumie, ciekawe czy ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aichi M6A Seiran. Już powoli się lepi.

Extra! Mam w poczekalni Seirana w 1:48 Tamiyi z blaszką Eduarda. Czy planujesz zrobić go złożonego i gotowego do lotu, czy może w częściach i z kawałkiem kiosku z hangarem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy planujesz zrobić go złożonego i gotowego do lotu, czy może w częściach i z kawałkiem kiosku z hangarem?

 

Złożony i gotowy do lotu. W sumie natchnąłeś mnie z tym hangarem, ale musiałbym mocno podciągnąć warsztat. Realistyczne odtworzenie hangaru to kawał modelarskiego rzemiosła, a na razie wolę nie eksperymentować. Natomiast spróbuję zapodać jakieś mniej standardowe malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa interpretacja tenzan.

 

Zwróć tylko uwagę na skrzydłowe pływaki. U Ciebie wyglądają na ustawione pionowo (równolegle),

 

Dzięki za dobre słowo. Fakt, ciekawa interpretacja. Co do pływaków skrzydłowych, faktycznie na moich zdjęciach wyglądają tak a nie inaczej. W realu jednak wyglądają tak jak na Twoim zdjęciu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.