Skocz do zawartości

Milicyjny UAZ-469B, Trumpeter 1:35


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 528
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Witam.

Część druga.

 

W części drugiej będę relacjonował powstawanie podstawki.

 

Z jednego arkusza ulicy vacu MiniArtu wyciąłem prostokąt odpowiadający wymiarami drewnianej podstawki.

HYD98YY.jpg

Podkleiłem wszystko polistyrenem 0,5mm w celu usztywnienia całości. Pod chodnik wkleiłem polistyren 5mm. Po wyschnięciu wyszlifowałem krawędzie.

Na boki pójdzie jeszcze szpachla w celu wyrównania.

7oMoLUh.jpg

Wziąłem się za kostkę brukową i tory, jak widać są na nich jakieś wypustki i dziury nienaturalnego kształtu. Trzeba je usunąć.

ctp0q1M.jpg

 

1QYxia6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Szpachla wyszlifowana, boki wyrównane. Podstawka pokryta podkładem.

iHrnMbi.jpg

 

a21sUEN.jpg

 

JTMamWE.jpg

 

Nie mam żadnego doświadczenia i nie wiem co teraz mam zrobić.

Myślę, że ponakładam na poszczególne kostki rożne kolory, by urozmaicić ulicę. Następnie na to jakiś transparentny szary i wash. Kolejnie pigmenty i zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w moje portfolio. Tam są modele z kilkoma brukowymi pzodstawkami. Dodatkowo M3 Lee też ma choć na focie nie widać. Nie mówię że są dobre, ale malowałem je różnymi kolorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pomalował na szaro, potem pocieniował różnymi odcieniami szarości następnie pędzelkiem i mocno rozcieńczoną farbą różnymi odcieniami pomalował poszczególne kostki a potem wash i oleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam.

Wczoraj pomalowałem kostki różnymi odcieniami szarości oraz trzema mieszanymi kolorami.

 

Z odcieni szarości użyłem kolorów:

- Flat Gull Gray

- Dark Gull Gray

- Aircraft Gray

- Panzer Gray

- Medium Gray

 

Inne kolory:

- Rust + Flat Gull Gray

- Wood

- Navy Blue + Marine Blue

 

OA4WoFx.jpg

 

LuUp6wU.jpg

 

Realnie wygląda to dużo ciemniej. Zdjęcie rozjaśniłem by było coś widać.

Dzisiaj dalsza walka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, to jest ulica

Czy jest coś do poprawy

 

Z pewnością to co jest między tymi kocimi łbami, szyny, rozbarwienia kamieni, brud i syf, ślady po oponach, obtłuczenia krawężników, uwypuklenia całości, etc... Ja myślałem, że Ty zaczynasz dopiero nad nią pracować, kiedy zobaczyłem ostatnie zdjęcie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Ja myślałem, że Ty zaczynasz dopiero nad nią pracować, kiedy zobaczyłem ostatnie zdjęcie...

 

To dobrze myślałeś. Dopiero zacząłem nad nią pracę. Oprócz podkładu, pomalowanych kostek, przeźroczystego szarego koloru i lakieru bezbarwnego to nic nie jest zrobione.

Jak będzie skończona, to napiszę dużymi literami "Jest już skończona".

Jeszcze dużo pracy do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Panowie mogę prosić o pomoc?

Nie będę zmywał tego co pomalowałem, tylko na to naniosę od nowa mozaikę kolorów.

Następnie, jakim odcieniem szarości przyprószyć to wszystko, jaśniejszym, czy tym samym?

Czy może po naniesieniu mozaiki nie nanosić szarego tylko od razu brudzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.