Skocz do zawartości

Cromwell Mk. IV, 1 DPanc. - Skończyć do lata (Tamiya 35221)


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Co do gąsek to model będzie przedstawiał ten konkretny pojazd.

Jak widać nie leżą w dużej większości na kołach

Gąski Hobby Bossa są nawet po sklejeniu mnientkie więc dadzą się potem dobrze ukształtować. W razie co klej tamki je zmiękczy (miejsca łączeń) - to następna zaleta tego kleju.

 

zdjęcia publikowane tylko w celach dyskusji.

 

27566686081_bcc6ba44c8_c.jpg

27566685431_3a77b42e7c_c.jpg

27566685741_e2acac3a06_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o pomoc w interpretacji zdjęć.

 

Patrząc na zdjęcia Cromwella płk. Skibińskiego i poniższe zdjęcie wygląda na to, że miał on zdemontowane główne reflektory, osłaniające je stelaże celem dospawania 2 zachodzących na siebie warstw gąsienic - płyta przód poniżej kaemu strzelca.

Fartuchy przednie też są specyficznie zmodyfikowane, a tylne z tego co widzę zastąpione kawałkami pofalowanej blachy.

 

27164871384_880b652da8_c.jpg

 

PS.

Gąski Hobby Bossa już prawie poklejone... tzn. są gotowe ale jedna ze stron wymaga podklejania bo słabsze spoiny kleju puszczają :(

Dodatkowe dopancerzenie gąskami zrobię chyba z zestawowych gumiaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Osoby zawiedzione brakiem postępów BARDZO PRZEPRASZAM ale siedzę sobie teraz w ulubionym regionie zarąbistego kraju (jak bym wygrał w toto okrągłą sumkę to bum się na 95% przeprowadził), piję wino, przegryzając kwiatami cukinii i oliwkami.

Niestety sielanka zakończy się niedługo i po 10 lipca nadganiam...

OBIECUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 2 tygodnie na miejscu plus 4 dni na dojazdy.

 

A w czym problem.

Ogłaszasz jako "jej ekscelencja" (lub zastępca) święta narodowe i jedziesz na urlop - do spraw niecierpiących zwłoki jest telefon i internet

 

PS. Starsze pokolenie skojarzy "jej ekscelencję"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i powracam do życia modelarskiego po urlopie.

 

Po pierwsze nic jeszcze mnie tak nie frustrowało jak sklejanie, rozpadanie się, sklejanie, rozpadanie się gąnsienic Hobby Bossa.

Klejone tym samym sposobem Magic Tracki to był mniód.

A tu klej (Tamka Extra Thin i Mr Cement) nie łapią skur... plastiku.

Sklejanie 960-cio elementowych gąsek Bronco do Shermana to luuuuzik.

 

NIE POLECAM tego wynalazku - chyba, że jako dodatkowe, zapasowe, na pancerz.

 

Za to zrobiłem dziś część zawiasów włazów wieżowych

 

28244065572_c87a6c275f_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta przyszła i przyszła inna jakość pracy

 

Na razie mam jeszcze problem z rozlutowywaniem się już polutowanych przyległości ale w porównaniu do pasty easy print firmy termopasty to jest niebo, a ziemia.

 

Robocze zdjęcia na gorąco i z komóry.

 

27821941194_638306d744_c.jpg

27821941644_bb65619296_c.jpg

 

PS. Jakby ktoś chciał porcję pasty KOKI to mogę odsprzedać bo ja 40 gram nie wykorzystam przez najbliższe kilka lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamówiłem pastę KOKI do lutowania bo substytuty są jak substytutki

 

Zgadza się, tez to ćwiczyłem, ale KOKI to KOKI. Wystarczy gorące powietrze, nie trzeba płomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podjąłem decyzję - sprzedaję moją elektryczną lutownicę i zaopatrzę się przy kolejnym modelu w gazową. Rafał, wychodzi Ci to naprawdę elegancko Tak trzymaj

 

Polecam Ci Dremela :

 

http://mistama.com/media/products/cba80b64f1b801f9725b456e931cb78f/images/thumbnail/big_ASC_0010--100.jpg?lm=1453397271

 

Ja lutuję tylko za pomocą dyszy z gorącym powietrzem. Nie używam do KOKI płomienia. Nie trzeba. Poza tym ten Dremel ma też i inne zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.