Skocz do zawartości

Cromwell Mk. IV, 1 DPanc. - Skończyć do lata (Tamiya 35221)


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

Powolutku do przodu

 

Okazuje się, że będę musiał dorobić minimum 100 główek brakujących śrub.

Pewnie na 100 się nie skończy...

Ale by się chciało posiadać takie cacuszko.

 

26287957264_2ea6b9f968_c.jpg

 

Jak widać. Dla tych co będą po mnie robić/poprawiać tego Cromwella właśnie tworzy się szablon poprawek.

 

8 łbów tutaj - wcześniej trzeba ściąć niepotrzebne przy tym konkretnym czołgu elementy

 

26825895941_30bd8af613_c.jpg

26825896411_3f30dd0cc8_c.jpg

 

Przygotowanie do rycia nowych linii podziału i zrobienia lustrzanego odbicia włazu kierowcy.

 

26825896971_e3bab9a0e0_c.jpg

 

szpachlowanie CA jednak do wszystkiego się nie nadaje.

Co raz bardziej kusi mnie zakup szpachlówki UV.

 

Wyryłem też linie na błotniku od strony radiooperatora.

 

26825897311_7d217ed225_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajne narzędzie sobie wystrugałeś

Z lekka się wpakowałeś w rzeźbę z tym Cromwellem, mi zawsze brakuj zapału na takie przeróbki więc zaglądam i podziwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzie tylko tymczasowe - już mam koncepcję na coś porządniejszego

 

Tak wyglądało przed przyklejeniem śrub - rozkład zrobiony igłą na podstawie wcześniej przygotowanych szablonów.

 

26880572076_a93ce3d9e2_c.jpg

26308480344_2301158a58_c.jpg

 

A tak po przyklejeniu główek śrub.

 

26308480624_83e6759042_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne narzędzie sobie wystrugałeś

Z lekka się wpakowałeś w rzeźbę z tym Cromwellem, mi zawsze brakuj zapału na takie przeróbki więc zaglądam i podziwiam.

 

Ojtam.

Ja lubię takie "wyzwania" - jakbym musiał zrobić 1/3 pojazdu to już by podchodziło pod wyzwanie

 

Nie dość że to nie Hela, to jeszcze jakaś inna wersja Cromwella. Jak na razie najciekawszy dla mnie warsztat.

 

Hela (z całym szacunkiem) jakaś taka oklepana mi się wydała.

 

Dziękuję za dobre słowo koledzy i zapraszam do dalszych odwiedzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pomysłowe narzędzie do cięcia prętów

 

Wolałbym takie jak Twoje.

Ale jak pisałem coś podobnego jest w trakcie

 

Dzisiejsze żółwie postępy.

 

Niestety muszę poczekać aż wyschnie klej.

Właz tylko wsadzony do zdjęć - nic jeszcze nie sklejone.

 

26333658384_3d79704c23_c.jpg

26333658894_a724d95c3c_c.jpg

26333659584_45c8a232f2_c.jpg

 

Jak widać aparat z komórki ma ewidentny problem z białym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak dalej, dalej i dalej i dalej......... no żarty dobrze jest. W sumie ja Cie namówiłem na ten temat to działaj. Acha, może mój Kolega Zbychu się włączy, w sumie robił ten model z własnymi przeróbkami jak Ty. To jego model :

 

Z%201_zpsan9tirql.jpg

 

Z%202_zpsceviw8ft.jpg

 

Z5_zpsn4djktza.jpg

 

Z%203_zpspurfjthz.jpg

 

Z4_zpszwk4cjas.jpg

 

Kontakt z Nim na FB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przepraszam za offtop, ale jeżeli mogę ja również dorzucę swoje 3 grosze do tematu płyty silnikowej. Ja również kleiłem Cromwella płk Skibińskiego i płyta jest taka jak w modelu pokazanym przez kolegę Hamilkar-a. Co prawda mój jest z papieru, ale przedstawia ten sam czołg. Załączam kilka fotek:

th_DSC00325_zps06507a55.jpg th_DSC00323_zps71795aaf.jpg th_71387bc8-8694-47e0-b38c-0ce1066e48a9_zpsdf42698f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i płyta jest taka jak w modelu pokazanym przez kolegę Hamilkar-a.

 

Luzak przepraszam, może ja niedowidzę, ale Twoja płyta znacząco się różni od płyty Zbyszka i powinna być taka jak u Ciebie. Zbyszek jej nie przerabiał cooper69 racja, to płyta z kadłuba C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamilkar,

Zwracam honor . Widocznie to ja, albo niedowidzę, albo nie ogarniam do końca tych płyt. Wydawały mi sie takie same, a dopiero później spojrzałem na boczne klapy, które faktycznie się znacząco różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Łby śrub które dorobiłeś na dolnych płytach kadłuba były wpuszczone (zlicowane) z płytą, dlatego Tamiya je pominęła tak jak i pozostały "milion" takich samych śrub na górnych powierzchniach kadłuba i wieży.

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Łby śrub które dorobiłeś na dolnych płytach kadłuba były wpuszczone (zlicowane) z płytą, dlatego Tamiya je pominęła tak jak i pozostały "milion" takich samych śrub na górnych powierzchniach kadłuba i wieży.

 

Racja Domi.

cooper69 - można je dorobić, ja tak zamierzam. Misterna robota, ale są łby śrub i można nawiercić otwory, a potem je tam "wpuścić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.