Skocz do zawartości

Cromwell Mk. IV, 1 DPanc. - Skończyć do lata (Tamiya 35221)


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziś dzień rysunkowy bo trzeba parę skrzynek dorobić do zestawowych.

 

Żeby nie być gołosłowny jak sprawdzę organoleptycznie będzie dostępny komplet szablonów przydatny do konwersji na kadłub typu F.

 

28284547880_48ca1ef2af_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zakochałem się w lutowaniu...

 

Z pastą KOKI to sama przyjemność.

Już wiem że będę kleił blaszki CA tylko wtedy kiedy będę musiał.

 

Dziś zrobiłem z blaszki miedzianej dodatkowe skrzynki wraz z mocowaniami i zawiasami.

Jutro zapinki i zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz

 

Zdjęcia krok po kroku i efekt finalny.

 

Lutowanie błotników i innych dużych obiektów to jakby powiedział cieć z serialu Dom to "zimne piwo przed śniadaniem"

 

28621828466_2ecfd879a6_c.jpg

 

Troszku skila trzeba posiąść przy przyklej... lutowaniu np. zapinek.

 

Pierw na skrzynkę nanoszę troszkę pasty.

 

28038100463_74c2a9c3a7_c.jpg

 

Przyczepiam górny zaczep i dolną zapinkę - pasta jest klejąca więc można sobie pozycjonować i ustawiać.

 

28038101513_9d6e24e344_c.jpg

 

No i podgrzewam takim ustrojstwem marki Dremel - widać jak pasta zamienia się w cynę.

To jest ten najtrudniejszy moment bo jak się przesadzi to się już polutowane elementy rozlutują - trochę treningu i jakoś idzie.

 

28038103083_ec30577b73_c.jpg

 

A tytaj efekt finalny czyli 3 włąsnoręcznie wykonane skrzynki z zapinkami Abera, zmodyfikowane (podcięte) błotniki Abera i wzmocnienia/mocowania skrzynek na tylnej płycie (6 szt.)

 

28038104893_785a0dc8d7_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie natury technicznej- z tego co widzę lutujesz ciepłym powietrzem, a nie płomieniem można wiedzieć dlaczego?

Nawiązując do Twojego pytania to raczej na tyle wieży wisi cały tobołek na fotce u gostka między nogami (na linii butów) widać fragment tego czegoś także można wnioskować że to całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie natury technicznej- z tego co widzę lutujesz ciepłym powietrzem, a nie płomieniem można wiedzieć dlaczego?

Nawiązując do Twojego pytania to raczej na tyle wieży wisi cały tobołek na fotce u gostka między nogami (na linii butów) widać fragment tego czegoś także można wnioskować że to całość.

 

Dlatego ciepłym bo w taki sposób lutuje się w elektronice równie drobne detale (SMD) i powoduje wg. mnie lepszą kontrolę nad lutowaniem.

Nie wykluczam oczywiście, że się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ciepłym bo w taki sposób lutuje się w elektronice równie drobne detale (SMD) i powoduje wg. mnie lepszą kontrolę nad lutowaniem.

Nie wykluczam oczywiście, że się mylę

A próbowałeś płomieniem? moim zdaniem jest szybciej i bezpieczniej dla sąsiadujących wcześniej wykonanych połączeń, no chyba że ja już tak się przyzwyczaiłem, nie wiem może to ja się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że nic się nie dzieje

 

Porobiłem dopancerzenie i powoli (rwące gąski hamują) przymierzam się do zamknięcia modelu i zakończenia sklejania.

Zrobić jeszcze muszę tobołki na tył.

Najlepsze jest to, że całe przerabianie tylnej płyty będzie przez nie zasłonięte

 

28672744056_0f41846dfd_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie Ci idzie ( jak zawsze zresztą ) podglądam i podziwiam .

Odnośnie lutowania drobnych elementów, gdzieś, kiedyś znalazłem poradę, by pozostałe, wieksze, już polutowane elementy, obłożyć papierem toaletowym ( chusteczką higieniczną, itp. ) nasączonym zimną wodą. Stosuję to i faktycznie wydłuża to znacząco bezpieczny czas dolutowywania kolejnych elementów .

 

P.S. Możesz napisać jakiej pasty używasz, mnie się zbryliła i szukam nowej... ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.