Skocz do zawartości

Cromwell Mk. IV, 1 DPanc. - Skończyć do lata (Tamiya 35221)


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakby nie patrzeć to na każdym z czterech ekranów, na których oglądam forum, wygląda mi tak samo.

Rafał, tyle pracy w niego włożyłeś, że szkoda by było abyś to spartolił malowaniem. Zwłaszcza, że na tym etapie niewiele tracisz. No ale to twój model i zrobisz jak uważasz

 

Dlatego bardziej wolę sklejać i przerabiać niż malować.

Tracę kilka godzin pier... się z myciem szorowaniem, a potem znowu od początku, a efekt podobny.

 

Za ciemny, za jasny, itede itepe

 

Macie tu zdjęcie oryginału pieczołowicie odrestaurowanego przez brytoli.

 

28619043214_fac92aa16e_b.jpg

 

Na pewno za ciemny i brudzing jakiś taki nierealistyczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć to na każdym z czterech ekranów, na których oglądam forum, wygląda mi tak samo.

Rafał, tyle pracy w niego włożyłeś, że szkoda by było abyś to spartolił malowaniem. Zwłaszcza, że na tym etapie niewiele tracisz. No ale to twój model i zrobisz jak uważasz

 

Dlatego bardziej wolę sklejać i przerabiać niż malować.

Tracę kilka godzin pier... się z myciem szorowaniem, a potem znowu od początku, a efekt podobny.

 

Za ciemny, za jasny, itede itepe

 

Macie tu zdjęcie oryginału pieczołowicie odrestaurowanego przez brytoli.

 

28619043214_fac92aa16e_b.jpg

 

Na pewno za ciemny i brudzing jakiś taki nierealistyczny ;)

 

Bardzo fajny kolor na tym zdjęciu.

Tylko preszading żle zrobili, wcale go nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Widzę, że mamy ten sam problem, ja swojego będę malował jutro i też się boję, że mi wyjdzie za ciemny.

Problem z Brytolami jest taki, że ich pojazdy w rzeczywistości były pomalowane ciemnym zielonym ale model wykonany w taki sposób będzie po prostu za ciemny i zginą wszystkie fajne detale dlatego moim zdaniem modelarz musi iść na kompromis żeby model dobrze wyglądał. Cóź, łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić, zobaczymy co mi wyjdzie, ja mam zamiar malować Lifecolorami z zestawu olive drab

Pzdr, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy pędzel zrobiony mieszanką mocno rozjaśnionego najjaśniejszego koloru SCC-15 (u mnie tzw. faza 4) + Tamiya Yellow Green

 

28973849640_5bb51b2919_b.jpg

28973850010_46d709309b_b.jpg

29227945906_e46864ceba_b.jpg

 

A zaraz jadę za miasto upić się i zapłakać nad brakiem zdolności malarskich.

Wracam w niedzielę i spróbuję wyciągnąć z modelu ile będę potrafił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie teraz dopiero zauważyłem temat na forum.., no fakt ,ten zielony po prostu jest dziwny, wgl. farba wydaje się być szorstka ,może być trudno na czymś takim ładnie wykonać wash, osobiście taką brytyjską zieleń według własnych upodobań wykonuje mieszając Nato Green ( z przewagą ) i olive drab od TAM, oczywiście później to rozjaśniając .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta.

Niestety zabrakło mi ze 2 dni intensywnego wykańczania żeby zmieścić się w terminie.

Ze względu na prace domowe nie mogłem się wyrobić w czasie (rodzina ważniejsza), a robić na wariata nie chcę.

 

Trzymam kciuki za tych co się wyrobili i gratuluję wszystkim uczestnikom zapału.

 

Przepraszam obserwujących za moje niezmieszczenie się w terminie konkursowym.

Mam nadzieję, że będziecie mi kibicować do zakończenia nie tylko konkursu.

 

Pozdrawiam

 

Rafał Dzięgielewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cromka załoejona i pokryta matem przed dalszymi brudzingami

 

Proporcje na matt z Tamki (znaleziony w necie na kolejowym forum) na załączonym obrazku - gotowy od razu do aero.

- 3.5 ml X-22 Clear

- 1.5 ml X-21 Flat Base

- 5 ml X-20A Thinner

 

29297425752_8eb3ff7d4a_b.jpg

29297425152_e17f216bed_b.jpg

29297425532_48641202be_b.jpg

29297426542_1a7760032d_b.jpg

29297426912_8c6bf08a8d_b.jpg

29297427572_e97709557b_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.