Skocz do zawartości

Cromwell Mk. IV, 1 DPanc. - Skończyć do lata (Tamiya 35221)


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Proporcje na matt z Tamki (znaleziony w necie na kolejowym forum) na załączonym obrazku - gotowy od razu do aero.

- 3.5 ml X-22 Clear

- 1.5 ml X-21 Flat Base

- 5 ml X-20A Thinner

TAM-81786-1.jpg

 

Wiem, że taki produkt istnieje ale jak ktoś posiada X-21 i X-22 to nie widzę sensu kupowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie.

 

Nie będę pisał nic specjalnie bo ani nie uważam się za kogoś specjalnego, ani też nic specjalnego nie zrobiłem.

Od jakiegoś czasu widzę, że to forum idzie za przewodnictwem pewnych osób mających monopol na prawdy objawione w kierunku, który nie uważam za słuszny.

Dzisiaj właśnie dowiedziałem się, że nie wystarczy używać jedynie słusznego sprzętu do lakierowania ale też trzeba wykonywać modele lotnicze żeby być tym lepszym bo przecież pancerka to dla flej jest.

Delikatnie to ujmując nie pasuje mi to i poziom jadu (szczególnie od pewnych panów) mnie zmęczył.

 

Postanowiłem więc ograniczyć moją tu aktywność do absolutnego minimum.

Szkoda moich nerwów, a dostarczać igrzysk też nie mam zamiaru.

 

Dziękuję Wam, którzy mi pomagali i wspierali od mojego pojawienia się na forum i mam nadzieję na spotkania w realu.

 

Rafał Dzięgielewski

 

PS. Cromwell będzie dokończony i zaprezentowany na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym dziale masz się pojawiać i to bez ograniczenia bo zacznę cię nękać privami.

A swoja drogą to zrobić realistycznie wyglądający, styrany czołg jest dużo trudniej niż błyszczący samolot. Tam malownaie w zasadzie kończy się na washu i lakierze, a u nas dopiero zaczyna się zabawa.

I rzeby nie być gołosłownym to dwa moje modele dla przykładu (sorki zę ci zasmiecam)

 

rsz_dscf5170.jpg

 

DSCF7418.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sie spóżniłem" - ale się działo jak widzę.

O postępach będę informował i wiedzą się dzielił.

I tak trzymaj.

... bez ograniczenia bo zacznę cię nękać privami.
Odejść Ci z tego działu nie pozwolę. Bazyl będzie Cię nękał privami, ja osobiście

Ja dołączam się do tych zaleceń - życzeń. Z tej lokalizacji zasypie Cię privami, a na urlopie będę często u Ciebie gościem."Natrętnym"

Czekam na dalsze postępy z tą maszyną - i bez wykrętów .Wiem że kolejne modele czekają w kolejce.

Nie będę się odzywał w innym dziale niż tym i nie dam się już prowokować... .

Mądrego zawsze warto posłuchać i to wszędzie.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bambetle właściwie skończone - będę jeszcze dorabiał paski mocujące np. do wieży

Są to moje pierwsze - proszę o wyrozumiałość.

 

Wielkie podziękowanie dla Pawła Leszczyńskiego za pomoc i podpowiedź żeby Green Stuff mieszać 50/50 z Magic Sculp.

Duużo lepiej się to zachowuje, a robienie płacht sposobem na folię spożywczą i talk to przyjemność.

 

Zdjęcia robocze.

 

29383403803_33d22acdb4_b.jpg

29383402733_8d54d66ee6_b.jpg

29383402253_f01470454c_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po drugim podejściu - myślę, że ciut lepszy efekt.

 

29961018511_a940a42343_b.jpg

29961018011_925646c842_b.jpg

29961016941_08573ced8e_b.jpg

 

A oto "bohaterowie"

- stary landszafcik z Gdańskiem przykryty szkłem - najlepszy podkład do wałkowania

- Magic Sculp 50%

- Green Stuff 50%

- puder/talk dziecięcy

- wałeczek cukierniczy kupiony w TK Max

- folia spożywcza

- ostrze do podnoszenia

 

30044735305_7e550e9faa_b.jpg

 

ugniatamy masę, wstępnie rozgniatamy i układamy na folii spożywczej posypanej talkiem.

posypujemy też samą masę i przykrywamy folią

 

30044738925_1309772f42_b.jpg

 

wałkujemy przez folię do uzyskania pożądanego placka

 

30044740265_2f16ffd372_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Płachty i chaczyki to mistrzowska robota [THUMBS UP SIGN]

Te pasy mocujące moim zdaniem lepiej wyglądały z masy, nie dało by rady ich jakoś zgrać z tymi haczykami?

 

Dlaczego lepiej?

Masa z zasady jest grubsza niż powinna i żeby to dobrze wyglądało musiałbym wtopić haczyki w czasie twardnienia. A tak grubość ok i można je napiąć jak w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O napinaniu nie pomyślałem - mój błąd. Jeżeli chodzi o grubość to te z taśmy też wygrywają. Może to tylko kwestia zdjęcia ale te z masy wyglądają bardziej elastycznie (poza swoją grubością) a te z taśmy wydają mi się strasznie sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to tylko kwestia zdjęcia ale te z masy wyglądają bardziej elastycznie (poza swoją grubością) a te z taśmy wydają mi się strasznie sztywne.
.

 

No ale właśnie w rzeczywistości taśmy, które mają trzymać ładunek muszą być napięte i niestety wyglądają mniej poetycko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

 

Mam nadzieję, że na koniec wyjdzie w miarę ok.

 

Przemyślałbym jeszcze te taśmy... Po pomalowaniu zbierały mi się na ich krawędziach "kłaczki" i nie wyglądało to dobrze (może Tobie uda się tego uniknąć, ja szybko zrezygnowałem). Farba podkreślała także ich całkowicie płaską powierzchnie. Co do samego ich napięcia to nie wyglądają na napięte (musiałby wrzynać się w materiał) i nie mieć luzu, który tu jest widoczny. Zresztą tak zamocowany (dwoma taśmami) pakunek chyba spadłby natychmiast. No i grubość, pozostająca w dysproporcji do materiału płachty... Także tego ten... Wiesz, że nie ze złośliwości piszę, tylko z zazdrości...

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przemyślałbym jeszcze te taśmy... Po pomalowaniu zbierały mi się na ich krawędziach "kłaczki" i nie wyglądało to dobrze (może Tobie uda się tego uniknąć, ja szybko zrezygnowałem). Farba podkreślała także ich całkowicie płaską powierzchnie. Co do samego ich napięcia to nie wyglądają na napięte (musiałby wrzynać się w materiał) i nie mieć luzu, który tu jest widoczny. Zresztą tak zamocowany (dwoma taśmami) pakunek chyba spadłby natychmiast. No i grubość, pozostająca w dysproporcji do materiału płachty... Także tego ten... Wiesz, że nie ze złośliwości piszę, tylko z zazdrości...

 

;)

 

Bardzo cenię sobie Twoje uwagi bo oglądając to co robisz widzę ile jeszcze pracy przede mną. Zdecydowałem się na wymianę głównie przez te haczyki mocujące do siatki.

Kłaczki po pomalowaniu nie wystąpiły ale pewnie na całym modelu wystąpią - strasznie kurzy mi się w mieszkaniu. Co do powierzchni to masz rację. Można by ją jakoś zasymulować ale np. w pasach mocujących narzędzia z DEF Model, które użyłem w Firefly faktura plecionki jest moim zdaniem przesadzona. Zresztą w tej skali pewne szczegóły należy chyba albo pominąć albo przesadnie podkreślić Oczywiście pasy nie będą super napięte ale postaram się jeszcze to poprawić. Przy nadmiernym napięciu haczyki puszczą i będzie katastrofa. Muszę znaleźć złoty środek. To są moje początki z bambetlami i dopiero się uczę (pierwsze tobołki) - dynamika zagnieceń i pofałdowań to (pracując z masą) trudna według mnie dziedzina.

 

Zamocowanie płachty dwoma taśmami robiłem na podstawie zdjęć oryginału. Pewnie to co pod płachtą było indywidualnie mocowane do licznych uchwytów. Generalnie na tym czołgu jest niesamowity porządek z bambetlami ale jak to, któryś z kolegów trafnie nazwał była to frontowa taksówka dla dowódcy i za bardzo pewnie prochu nie powąchała. Także chłopaki "z nudów" układali misternie bambetle

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Właśnie bardzo cieszę się z takich postów jak Twój bo coraz mniej na forum jest pokazywania błędów, dobrych rozwiązań, a coraz więcej "lizania się po jajkach" z byle powodu.

 

Trochę w tym racji jest... W sumie to ja mam też wewnętrzny opór przed pisaniem krytycznie o czymś. bo zaraz będzie, że hejt, że to, że tamto... Ale nie wchodźmy w OT. Model bardzo mi się podoba i warto o niego zadbać... Może rozwiązaniem dla tych pasów byłyby pasy bezpieczeństwa (z plecionki, płócienne) do modeli samochodów w 1/43?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie nie miej oporów

Zresztą styl Twojej krytyki uważam za konstruktywny, a nie zjadliwy.

 

Koncepcja w dobrą stronę tylko problem, że one są fototrawione i zawiązać je...

Mam blaszkę miedzianą 0.1 i bez problemu można by takie zasymulować ale wszystko rozbija się o elastyczność materiału, a właściwie jej brak do np. wiązania.

 

Myślę, że szybciej można by zasymulować fakturę surfacerem 500 lub wyciskaniem w taśmie Tamki wzorku z rękojeści nożyka Excell (tak mi przyszło do głowy pod Twoim wpływem).

 

Oczywiście z odległości 20 cm wytłoczony naprędce wzór jest delikatniejszy

 

Wygląda to tak:

 

30276222443_aa551a3bcb_b.jpg

 

Można byłoby też spróbować tego wyrobu HGW Models

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.