Skocz do zawartości

Centurion Sho't Kal AFV Club 1:35


Archelaos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Model przedstawia pojazd z 77 Batalionu 7BPanc walczącego na północnym odcinku obrony na Wzgórzach Golan w czasie Wojny Yom Kippur w 1973.

Chodziło mi o pokazanie czołgu pod koniec pierwszej fazy walk, dlatego starałem by wóz wyglądał na uszkodzony ale zdatny do walki - stąd zasobniki podziurawione odłamkami i lekkimi pociskami, podarta osłona jarzma i tablice identyfikacyjne itd.

 

Zrobiłem go praktycznie prosto z pudła - dodałem tylko liny z Eureki, dedykowaną siatkę na kosz z AFV Clubu (prod Voyagera) oraz skrzynkę i płachtę identyfikacyjną z Black Doga. Poza tym wyrzeźbiłem osłonę jarzma, tablice identyfikacyjne i część pakunków (śpiwory?)

 

Planuję jeszcze dodać ze dwie figurki - wiecie może czy ktoś robi izraelskich czołgistów z tego okresu albo czy można kogoś (czołgistów US?) przerobić?

 

Czołg prawie skończony zabrałem do Bytomia, a ostatecznie skończony zdobył wyróżnienie i jedną z nagród specjalnych w Inowrocławiu

 

W składziku czekają na wakacje inni "uczestnicy" tej wojny - T62, SA2 i SAM6

 

Fot20_zps01orxfif.jpg

Fot26_zpstu31jc9q.jpg

Fot21_zps483vdmxd.jpg

Fot22_zpswleutwlc.jpg

Fot23_zps6tantuby.jpg

Fot24_zpsmbcwzizr.jpg

Fot25_zpswu3cokmq.jpg

Fot27_zpsqkrc9bbq.jpg

Fot29_zpspcxvoji0.jpg

Fot30_zps5dwwushb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba. Podarta osłona jarzma wygląda świetnie i dodaje całości bardzo dużo uroku.

Szkoda mi tylko że te czołgi nie zdążyły dotrzeć na front przed końcem wojny w Europie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomity !! Dodam jeszcze ze znakomity podstawek. Prosty. Nieprzegadany, ale idealnie podkreśla sam czołg. Lubie takie udane proste kompozycje. Czesto sa znacznie lepsze niz et rózne przegadane historie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzięki wszystkim za komentarze! Cieszę się, że się podoba!

 

Zdaję sobie sprawę że podstawka wymaga poprawek. Niestety Bytom się zbliżał, a ja miałem tylko plastikową nadstawkę z podłożem... więc musiałem coś zrobić na szybko. No i niestety nie miałem do tej pory czasu się tym zająć. Ale już niedługo!

Na boki podstawki położę cienką balsę i pomaluję wszystko z powrotem na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta podstawka serio nie razi.

Model przyciąga spojrzenie i to on jest w centrum uwagi.

A jest na co popatrzeć.

Obejrzałem ten model z każdej strony i żałuję troszkę że nie był jakoś na uboczu by go obfocić jak się tylko da.

 

Brudzenie bocznych osłon wręcz mistrzowskie. Zdradziłbyś jak to robiłeś. Bo wygląda naprawdę realistycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.