Jump to content
Archelaos

Centurion Sho't Kal AFV Club 1:35

Recommended Posts

Witam!

Model przedstawia pojazd z 77 Batalionu 7BPanc walczącego na północnym odcinku obrony na Wzgórzach Golan w czasie Wojny Yom Kippur w 1973.

Chodziło mi o pokazanie czołgu pod koniec pierwszej fazy walk, dlatego starałem by wóz wyglądał na uszkodzony ale zdatny do walki - stąd zasobniki podziurawione odłamkami i lekkimi pociskami, podarta osłona jarzma i tablice identyfikacyjne itd.

Zrobiłem go praktycznie prosto z pudła - dodałem tylko liny z Eureki, dedykowaną siatkę na kosz z AFV Clubu (prod Voyagera) oraz skrzynkę i płachtę identyfikacyjną z Black Doga. Poza tym wyrzeźbiłem osłonę jarzma, tablice identyfikacyjne i część pakunków (śpiwory?)

Planuję jeszcze dodać ze dwie figurki - wiecie może czy ktoś robi izraelskich czołgistów z tego okresu albo czy można kogoś (czołgistów US?) przerobić?

Czołg prawie skończony zabrałem do Bytomia, a ostatecznie skończony zdobył wyróżnienie i jedną z nagród specjalnych w Inowrocławiu

W składziku czekają na wakacje inni "uczestnicy" tej wojny - T62, SA2 i SAM6

Fot20_zps01orxfif.jpg

Fot26_zpstu31jc9q.jpg

Fot21_zps483vdmxd.jpg

Fot22_zpswleutwlc.jpg

Fot23_zps6tantuby.jpg

Fot24_zpsmbcwzizr.jpg

Fot25_zpswu3cokmq.jpg

Fot27_zpsqkrc9bbq.jpg

Fot29_zpspcxvoji0.jpg

Fot30_zps5dwwushb.jpg

Bardzo mi się podoba. Podarta osłona jarzma wygląda świetnie i dodaje całości bardzo dużo uroku.

Szkoda mi tylko że te czołgi nie zdążyły dotrzeć na front przed końcem wojny w Europie :x

Znakomity !! Dodam jeszcze ze znakomity podstawek. Prosty. Nieprzegadany, ale idealnie podkreśla sam czołg. Lubie takie udane proste kompozycje. Czesto sa znacznie lepsze niz et rózne przegadane historie.

Robi super wrażenie.

To jest moim zdaniem najfajniejszy czołg powojenny, a Twoje wykonanie tylko podkreśliło jego urok.

Bardzo ładny model jak i podstawka. Super się to wszystko prezentuje.

Model super! Podłoże podstawki bardzo fajne. A czarna ramka podstawki pojechana na odwal :(

Świetna sprawa. Te tablice które robiłeś to te z oznaczeniami "12"? Jak tak to szkoda że do żywicy nie włożyłeś - chętnie bym zakupił.

Model super

Jeśli mogę coś zasugerować to zrób podpis od nowa - to ręczne wykonanie mocno koślawe i psuje efekt (chyba że taki był zamysł)

Chyba najfajniej wykonana pancerka w tej skali na tym zlocie.

Bardzo fajnie stonowany. Bez przepychu.

Dzięki wszystkim za komentarze! Cieszę się, że się podoba!

Zdaję sobie sprawę że podstawka wymaga poprawek. Niestety Bytom się zbliżał, a ja miałem tylko plastikową nadstawkę z podłożem... więc musiałem coś zrobić na szybko. No i niestety nie miałem do tej pory czasu się tym zająć. Ale już niedługo!

Na boki podstawki położę cienką balsę i pomaluję wszystko z powrotem na czarno.

Dla mnie piękna praca!

Planuję jeszcze dodać ze dwie figurki - wiecie może czy ktoś robi izraelskich czołgistów z tego okresu albo czy można kogoś (czołgistów US?) przerobić?

Może:

b4fcb5ed6ee46ce9.jpg

Ale ta podstawka serio nie razi.

Model przyciąga spojrzenie i to on jest w centrum uwagi.

A jest na co popatrzeć.

Obejrzałem ten model z każdej strony i żałuję troszkę że nie był jakoś na uboczu by go obfocić jak się tylko da.

Brudzenie bocznych osłon wręcz mistrzowskie. Zdradziłbyś jak to robiłeś. Bo wygląda naprawdę realistycznie