Skocz do zawartości

Chemia


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe, tudzież nie zeschnięte pactry można spokojnie wlać w aerek przy asyście kilku kropelek wody/opóźniacza, nic węciej nie jest potrzebne ;) .
A to zależy jeszcze które. Mnie niektóre pluły dopóki nie były odpowiednio rozcieńczone. No a bez retardera bo nie chciały współpracować.

 

EDIT:

To w takim razie jaki ewentualnie podkład stosować pod akryle (Pactra Modelmaster) ? Ja do tej pory nie stosowałem żadnego...
Na dobrą sprawę to można i stosować farbę olejną. Ja puszczałem Humbrola, ale powierzchnię musiałem szlifować z pyłu.

Musi generalnie to być coś co wgryza się w plastik - olejna albo np Surfacer. Surfacera używam dość krótko i jak dotąd mam dobre wrażenia - ale trzeba wprawy do kładzenia go z puszki.

Piotrek, malowałeś pędzlem prawda?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, malowałeś pędzlem prawda?

 

Maluję tylko i wyłącznie aerografem ! Nie potrafię malować pędzlem... Owszem, niewielkie powierzchnie tak, ale do malowania całej zewnętrznej "skorupy" czołgu, czy wieży, tylko aerograf ! Uważam, że aerograf "pluje" równo i farba wnika w zakamarki. A pędzelkiem to się maże, maże i nic z tego nie wychodzi... (przynajmniej mnie nic nie wychodziło...)

 

Ponoć eksperci radzą, żeby "najpierw dobrze nauczyć się malować pędzelkiem, a dopiero potem marzyć o aerografach...". Ja aerograf kupiłem po moim pierwszym modelu, bo stwierdziłem że tak chyba będzie lepiej. Kupiłem aerograf Atlantis 0,3 mm Nie wiem czy on jest dobry...? Kosztował 150 zł i jak na razie działa... (Jeśli znacie coś lepszego i niewiele droższego to chętnie posłucham rad i kupię !)

 

Wracając jednak do tematu. Zauważyłem tutaj temat o podkładach pod farbę akrylową i dlatego pozwoliłem sobie zapytać, czy to konieczne ? A jeśli tak, to co stosować ?

Do tej pory w moim bardzo mizernym dorobku modelarskim nie stosowałem żadnych podkładów i farba jak na razie nie odchodzi... ! ? ! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniejszy jest Surfacer 1200 od Gunze (Mr.Hobby) na firmowym rozcienczalniku, koniecznie Mr. Leveling Thinnerze. Może wydawać się drogi, ale są to szalenie wydajne i PEWNE preparaty. Vallejo trzyma się jak trza. Inne farby na pewno też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z podkładów mogę polecić Chaos Black od Games Workshop. Nie trzeba nic rozcieńczać, ani kombinować, bo to podkład w sprayu. Vallejo trzymają się na nim bardzo dobrze, a żeby uszkodzić farbę to trzeba naprawdę brutalnie obchodzić się z modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaczynam przygode z modelarstwem, głównym kierunkiem jest broń pancerna. Obecnie zakupiłem model Tygrysa z Academy, jest tam kilka części fototrawionych.

 

Ale do rzeczy, chodzi mi okolory do pomalowania tego modelu( w opisach w instrukcji sa okreslania flat grey itp). Chciałem zapytać jakiej firmy frby kupic( mam ograniczony budżet bo kupiłem aero). Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz malować aero to moim zdaniem możesz malować farbali akrylowymi ( pactra albo vallejo air) .Olejne raczej nie poleciłbym, bo trzeba je dobrze rozcieńczyć, ja generalnie z nich nie korzystam.

musisz zaopatrzyć się ( moim zdaniem w następujące gadżety:

1) podkład np mr surfacer 1200 firmy Gunze ( bez podkładu raczej malować nie warto)

2) zmywacz do mr surfacer mr leveling thinner bodajże lub zmywacz do farb akrylowych firmy Wamod

3) no i farby Pactra lub Vallejo Air

Jeżeli chodzi o kolor to Pactry będzie to nr 107 , Vallejo Air bodajże German Gray. Pomyśl jeszcze do tego o kolorze czarnym i białym, które przydadzą się Tobie do zmieniania kolorów farb podstawowych przy malowaniu a także o farbach do malowania gąsek, tłumików, narzędzi ( a więc kolor rdzy, drewna, gun metal).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, w takim razie Vallejo. Czytałem w opracowaniu o malowaniu aero że dobrze jest pomalowac jakimś olejnym podkladem model przed malowaniem akrylem. Mogę jako podkład np zastosować humbrola czarny szary i biały? I czym njlepiej rozcieńczać te farbki vallejo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surfacer jest o niebo lepszy od czrnego podkladu, wiem bo miesiac temu malowalem czarny podklad a teraz surfacera Szczególnie warto użyć surfacera gdy się szlifowało bo drogniejsze rysy znikną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że da się rozcieńczyć Zmywaczem, nie znaczy że polecam ;] To całkiem inna jakość, serio. Przy rozcieńczaniu zmywaczem nie siada tak ładnie, z aerografu "ciągną się nitki" i zasycha w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wystarczyć zmywacz do akryli wamodu?

Można, ale to nie da tak idealnych efektów jak zastosowanie leveling thinner...

Edit

oj Reggy mnie ubiegł...

leveling thinner ma już w sobie opóźniacz schnięcia i jest specjalnie przygotowany do pracy z aero...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.