Jump to content

Chemia

MrBat
 Share

Recommended Posts

Podobny problem jak Moses mam z Matt Cotem Humbrola. Bez rozcieńczania - albo ze słabym - błyszczy się jak psu. Po wymieszaniu z rozcieńczalnikiem wamodu w stosunku 2:1 jest mat, za to z delikatnym białym nalotem po wyschnięciu. Ten typ tak ma, czy co?

Pozdrawiam, Marcin.

Dobra chyba się udało. Wymieszałem jeszcze raz ty razem bardzo porządnie farbę. Wymieszałem z rozcieńczalnikiem w stosunku cholera wie jakim (ok 1:2-3). Obecnie chwilę po pomalowaniu mamy efekt półmatu. Więc z farbą jest wszystko ok, i nie trzeba żadnych specyfików (wamod styka) tylko trzeba bardzo porządnie wymieszać farbę.

Wykonując przeźroczysty element przy pomocy Clearfixa (np. małe okienko), można to później zamaskować np Maskolem?

Witam.

Mam nadzieje, że nie zostanę pogoniony za złe umieszczenie tematu, albo za powtarzanie wątku.

Mam problem z maskowaniem humbrolowskim maskolem. Nie mogę poradzić sobie ze zdejmowaniem specyfiku bez odrywania kawałków farby z powierzchni modelu. Nie ma ładnego odcięcia tylko nierówno postrzępione krawędzie. Czy istnieje na to jakiś patent?

Pozdr.

Patenty są dwa - Blu-Tack albo Patafix. Są to masy, którymi można swobodnie maskować dowolne kształty i podobno nie ma potem problemów z ich usuwaniem.

Wykonując przeźroczysty element przy pomocy Clearfixa (np. małe okienko), można to później zamaskować np Maskolem?

Pewnie, że można

pzdr.

Mam problem z maskowaniem humbrolowskim maskolem. Nie mogę poradzić sobie ze zdejmowaniem specyfiku bez odrywania kawałków farby z powierzchni modelu. Nie ma ładnego odcięcia tylko nierówno postrzępione krawędzie. Czy istnieje na to jakiś patent?

Najlepiej chyba będzie, jak kupisz Mr. Masking Sol Neo, cienka, trwała powłoka, ładnie schodzi i jak na razie nie miałem niespodzianek, w postaci zerwanej farby.

M.

Witam.

Mam nadzieje, że nie zostanę pogoniony za złe umieszczenie tematu, albo za powtarzanie wątku.

Pozdr.

Mr. Masking Sol Neo - poza tym, że jest trzy razy droższy od innych nie załatwi Twoich problemów. Przy pomocy płynów maskujących nie da się uzyskać nieposzarpanych krawędzi, zawsze będą jakieś ząbki. Do tego są taśmy maskujące lub patafixy.

Powodem zrywania farbki może być albo zbyt wczesne nakładanie płynu maskującego albo niewłaściwie przygotowana powierzchnia malowania.

Nie chodzi mi o praktyki a o to... "Szczególnie toksyczne są jego opary, łatwo wchłaniające się przez płuca do krwi, która rozprowadza ten związek po całym organizmie.(...)W większym stężeniu aceton zaczyna powodować ostre podrażnienia błon śluzowych nosa i ust oraz łzawienie oczu i ból głowy. Duże stężenie acetonu w powietrzu powoduje utratę przytomności i śpiączkę.(...) Aceton podrażnia skórę, wywołując jej zaczerwienienie. Przy częstym kontakcie wywołuje trwałe zniszczenia struktury skóry podobne nieco do poparzeń. Badania na zwierzętach wskazują, że aceton powoduje uszkodzenia DNA, co może prowadzić do mutacji i obniża popęd płciowy..."

Pędzelek po Humbrolowskim maskolu można wyczyścić zmywaczem Wamodu. Tak samo czym wyczyścić pędzelek po nałożeniu płynów SET/SOL?

• 1 month later...