Skocz do zawartości

Chemia


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Podobny problem jak Moses mam z Matt Cotem Humbrola. Bez rozcieńczania - albo ze słabym - błyszczy się jak psu. Po wymieszaniu z rozcieńczalnikiem wamodu w stosunku 2:1 jest mat, za to z delikatnym białym nalotem po wyschnięciu. Ten typ tak ma, czy co?

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chyba się udało. Wymieszałem jeszcze raz ty razem bardzo porządnie farbę. Wymieszałem z rozcieńczalnikiem w stosunku cholera wie jakim (ok 1:2-3). Obecnie chwilę po pomalowaniu mamy efekt półmatu. Więc z farbą jest wszystko ok, i nie trzeba żadnych specyfików (wamod styka) tylko trzeba bardzo porządnie wymieszać farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonując przeźroczysty element przy pomocy Clearfixa (np. małe okienko), można to później zamaskować np Maskolem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam nadzieje, że nie zostanę pogoniony za złe umieszczenie tematu, albo za powtarzanie wątku.

 

Mam problem z maskowaniem humbrolowskim maskolem. Nie mogę poradzić sobie ze zdejmowaniem specyfiku bez odrywania kawałków farby z powierzchni modelu. Nie ma ładnego odcięcia tylko nierówno postrzępione krawędzie. Czy istnieje na to jakiś patent?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patenty są dwa - Blu-Tack albo Patafix. Są to masy, którymi można swobodnie maskować dowolne kształty i podobno nie ma potem problemów z ich usuwaniem.

Wykonując przeźroczysty element przy pomocy Clearfixa (np. małe okienko), można to później zamaskować np Maskolem?

Pewnie, że można

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z maskowaniem humbrolowskim maskolem. Nie mogę poradzić sobie ze zdejmowaniem specyfiku bez odrywania kawałków farby z powierzchni modelu. Nie ma ładnego odcięcia tylko nierówno postrzępione krawędzie. Czy istnieje na to jakiś patent?

Najlepiej chyba będzie, jak kupisz Mr. Masking Sol Neo, cienka, trwała powłoka, ładnie schodzi i jak na razie nie miałem niespodzianek, w postaci zerwanej farby.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam nadzieje, że nie zostanę pogoniony za złe umieszczenie tematu, albo za powtarzanie wątku.

 

Mam problem z maskowaniem humbrolowskim maskolem. Nie mogę poradzić sobie ze zdejmowaniem specyfiku bez odrywania kawałków farby z powierzchni modelu. Nie ma ładnego odcięcia tylko nierówno postrzępione krawędzie. Czy istnieje na to jakiś patent?

 

Pozdr.

 

Mr. Masking Sol Neo - poza tym, że jest trzy razy droższy od innych nie załatwi Twoich problemów. Przy pomocy płynów maskujących nie da się uzyskać nieposzarpanych krawędzi, zawsze będą jakieś ząbki. Do tego są taśmy maskujące lub patafixy.

Powodem zrywania farbki może być albo zbyt wczesne nakładanie płynu maskującego albo niewłaściwie przygotowana powierzchnia malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o praktyki a o to... "Szczególnie toksyczne są jego opary, łatwo wchłaniające się przez płuca do krwi, która rozprowadza ten związek po całym organizmie.(...)W większym stężeniu aceton zaczyna powodować ostre podrażnienia błon śluzowych nosa i ust oraz łzawienie oczu i ból głowy. Duże stężenie acetonu w powietrzu powoduje utratę przytomności i śpiączkę.(...) Aceton podrażnia skórę, wywołując jej zaczerwienienie. Przy częstym kontakcie wywołuje trwałe zniszczenia struktury skóry podobne nieco do poparzeń. Badania na zwierzętach wskazują, że aceton powoduje uszkodzenia DNA, co może prowadzić do mutacji i obniża popęd płciowy..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzelek po Humbrolowskim maskolu można wyczyścić zmywaczem Wamodu. Tak samo czym wyczyścić pędzelek po nałożeniu płynów SET/SOL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Weźmy to na logikę - Na pewno malowałeś kiedyś sprejem albo przynajmniej widziałeś jak ktoś to robi (no chyba, że nie to zwracam honor). Spray nie da Ci możliwości regulacji wielkości plamki która w tym przypadku jest wielkości 5-cio groszówki. Spray nadaje się do malowania takich elementów jak np. kasty samochodów czyli dużych powierzchni w jednolitym kolorze. Do nałożenia różnobarwnego kamuflażu np. na samolocie się nie nadaje. Przy odrobinie wprawy aero (piwatą) można malować kreski ok. 2mm. Do tego dochodzi paleta barw która w przypadku sprayu jest znacznie uboższa no i zasadniczo nie można mieszać kolorów. Różnic jest bardzo wiele i zależne jest to od tego co chcesz pomalować. Jeśli cały model ma być w jednym kolorze to kup sobie tamke czy nawet zwykłego motipa (do samochodów, ciężarówek etc... ). Jeśli chcesz nałożyć różnokolorowe kamo na czołg czy też samolot to muszę Cię zmartwić ale żaden spray Cię tu nie uratuje. Spraye Tamiya dostępne są w wielu sklepach internetowych więc wujek google i jazda .

I na koniec nie przepraszaj - każdy ma prawo zapytać mimo, iż można do tego dojść po wiadomościach zawartych już na forum

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.