Skocz do zawartości

Konkurs 2017


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Prawnicy niech ustalą dłuższy termin trwania konkursu

Przynajmniej na dioramy powinien być jakieś przywilej. To raczej mi obojętnie jaki. Coś co ułatwi. Były różne propozycje. Jeśli nie to trudno. Ale nie widziałem wpisów typu :"dlaczego DIORAMY? , a nie SF lub statki".

Jeśli ma w związku z tym pojawić się jakiś zgrzyt to lepiej zostawić jak jest. I może przedłużyć dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator
Przynajmniej na dioramy powinien być jakieś przywilej.
Bez sensu takie gadanie, każdemu może nie pasować długość terminu. Ja tez powinienem biadolić, że ledwo co zdążyłem ale gdyby był dłuższy czas to byłoby lepiej.... Trzeba decydować się na takie prace, aby zdążyć. Moim zdaniem ideą konkursu jest rywalizacja w warunkach inne niż normalne: narzucony czas, temat itd. Jakoś na olimpiadach nikt nie płacze, że zamiast trzech prób skoków to on właśnie powinien mieć cztery, bo dostał od swojej ekipy gacie, co go gniotą w jajka... Było wziąć na konkurs szorty a nie piankę nurkową

 

Tak samo i w konkursie - okres 4 miesięcy jest optymalny, a że ktoś porwie się z motyką na słońce to trudno - na tym polega sport i zabawa

 

Doprawdy - ciężko się czyta te niektóre płacze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej na dioramy powinien być jakieś przywilej.
Bez sensu takie gadanie, każdemu może nie pasować długość terminu. Ja tez powinienem biadolić, że ledwo co zdążyłem ale gdyby był dłuższy czas to byłoby lepiej.... Trzeba decydować się na takie prace, aby zdążyć. Moim zdaniem ideą konkursu jest rywalizacja w warunkach inne niż normalne: narzucony czas, temat itd. Jakoś na olimpiadach nikt nie płacze, że zamiast trzech prób skoków to on właśnie powinien mieć cztery, bo dostał od swojej ekipy gacie, co go gniotą w jajka... Było wziąć na konkurs szorty a nie piankę nurkową

 

Tak samo i w konkursie - okres 4 miesięcy jest optymalny, a że ktoś porwie się z motyką na słońce to trudno - na tym polega sport i zabawa

 

Doprawdy - ciężko się czyta te niektóre płacze....

 

Trudno się z tym nie zgodzić.

Każdy konkurs powinien mieć określone zasady po to żeby nie było chaosu a chaos to nie jest to czego pragniemy w modelarstwie.

Ktoś ma ochotę przystępuje godząc się jednocześnie na ustalony regulamin a nie potem kombinacje alpejskie jakby to obejść.

Ktoś nie ma ochoty to pozostaje kibicem i tyle. Może następny konkurs podpasi tematem, czasem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo (za krótki termin) można powiedzieć o okrętach 1/350. Nikt Bismarcka w takim terminie nie zrobi. A w obecnym konkursie oba 1/350 które startowały, niestety nie dopłynęły do mety. Taka jest niestety specyfika konkursu w internecie i nijak nie powinno się przykładać do niego miary z konkursów na żywo. Niestety, nie jest on dla wszystkich modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dla wszystkich nie jednak jezeli skomplikowane dioramy mogą powstać w czasie trwania konkursu (trzy miesiące) to nie widzę problem złożenia np. Bismarcka w 1:350.

 

Z drugiej strony może faktycznie ja nie powinienem sie wypowiadać w materii czasu potrzebnego do budowy modelu ponieważ ja do dziś zastanawiam się co niektóre osoby tyle czasu robią przy tych modelach.

Wracajac do sedna myślę że cztery miesiące czasu to spory dystans by wyrobić sie z modelem z pudełka + ewentualne dodatki.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z pedzlek, mi ze syn drugi miał sie urodzić końcem czerwca wiec prace przyspieszylem , 2h tygodniowo wystarczy podłubać. Mialem plan jak ma wyglądać moja dioramka, oczywiscieskorzystalem z podpowiedzi innych.

No i najlepszy okres to jesień -zima chyba ns dłubanie przy modelach.

Mam juz koncepcje na przyszla prace .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam

Oddajemy wam Arkusz Sądziego - TUTAJ LINK - powodzenia i sędziujcie sprawiedliwie. Głosowanie potrwa do 11.09 do godziny 23.59. Uwaga arkusz nie zapamiętuje wyników - jeśli zamkniecie okno przeglądarki albo padnie net - trzeba będzie rozpocząć od nowa.

 

pozdrawiam

Admin

 

P.S.

Jeśli dana kategoria nie jest waszą specjalnością i nie wiecie jak oceniać - w tej edycji konkursu nie ma wymogu oddawania głosu - wystarczy przejść do kolejnego pytania.

 

P.S.2

Gentleman's agreement - nie głosujemy na swoje prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości, żeby nie głosować na swoje modele więc jak rozumiem gentleman's agreement żeby sobie dawać same jedynki z poprzedniego konkursu nadal obowiązuje?

 

edit, Doczytałem, pominąłem Pytania nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po przejrzeniu wszystkich prac konkursowych i oddaniu się przyjemności oceny, postuluję by w kolejnej edycji konkursu poza nagrodami w kategoriach.

Oddać głos na najlepszy model konkursu bez względu na nasze upodobania modelarskie.

 

Nagroda GRAND PRIX Modelwork za rok 20XX

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po przejrzeniu wszystkich prac konkursowych i oddaniu się przyjemności oceny, postuluję by w kolejnej edycji konkursu poza nagrodami w kategoriach.

Oddać głos na najlepszy model konkursu bez względu na nasze upodobania modelarskie.

 

Nagroda GRAND PRIX Modelwork za rok 20XX

 

I to jest jakby SŁUSZNA ta KONCEPCJA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedna propozycja - kategoria "inne". Zwłaszcza powinno się to oddzielić w kategorii cywilnej, gdzie jak wiadomo jest większość samochodów i ciężarówek w których zwraca się wielką uwagę na jakość powłoki lakierniczej ( między innymi ). Tymczasem startuje jakaś koparka/sprzęt budowlany i zajmuje pierwsze miejsce bo jest usyfiona po brzegi, deklasując dużo lepszy model cywilny. Tak było w zeszłym roku i w tym roku historia zdaje się powtórzyć. Dlatego dla takich modeli które nie są samochodem czy ciężarówką powinna być kategoria "Inne" - nie budziło by to niepotrzebnych kontrowersji.

 

To taka uwaga cywilniaka, nie mam nic przeciwko pracom Bożo wpożo - są świetne i w swojej klasie bardzo dopracowane ale zestawianie ich z lśniącym modelem samochodu to pomyłka...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kategoria "cywilne usyfione" i "cywilne lśniące"?

Tymczasem startuje jakaś koparka/sprzęt budowlany i zajmuje pierwsze miejsce bo jest usyfiona po brzegi, deklasując dużo lepszy model cywilny. Tak było w zeszłym roku i w tym roku historia zdaje się powtórzyć.

Czy dobrze rozumiem, że zimą wygrał model dużo gorszy i w dodatku usyfiony, a nie lśniący, i ani trochę nie cywilny?

To niesprawiedliwe.

A teraz mamy się zastanowić się, jak zmienić regulamin, żeby bożo wygrywał sobie w jakiejś innej kategorii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.