Skocz do zawartości

Konkurs 2017


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o tematy, to sądzę że powinny być właśnie mniej ogólnikowe i mniej... śliskie, a także zachęcające do zrobienia czegoś nowego i rzadko spotykanego na forum. Z pomysłów jakie przyszły mi do głowy spodobały mi się szczególnie dwa:

-sprzęt zdobyczny, ew. nietypowej narodowości (meksykańskie Fletchery, irańskie Tomcaty...)

-sci-fi (modele z historii alternatywnej, Maus w malowaniu LWP szturmujący Pragę czy cośtam)

Takie kategorie dają olbrzymie pole do popisu każdej z kategorii modeli, jednocześnie mając jasno określone granice kiedy coś pasuje do tematu, a kiedy nie.

A mnie np. żaden z nich nie podszedł. W ten sposób znacząco zawęża się krąg osób pragnących wystartować w konkursie. Od tego są np. projekty grupowe. Uważam że konkurs powinien być otwarty bez tematu. W końcu i tak przy sędziowaniu każdy wybiera modele wg tego jak mu się podobają, nieprawdaż?

 

Jak tak się później nad tym zastanowiłem to te kategorie są mocno kłopotliwe dla modelarzy cywilnych, więc chyba faktycznie kiepskie z nich przykłady.

Cały czas uważam jednak że fajnie mieć jakiś temat konkursu, zwłaszcza takiego który zachęciłby do spróbowania czegoś nowego. Oczywiście jeśli nie odnajdzie się temat na tyle elastyczny żeby pasował do każdej kategorii i na tyle ciekawy, żeby znaleźli się chętni do pracy z nim, trzeba będzie zrobić konkurs bez tematu przewodniego- ale to moim zdaniem pewna strata.

Trzeba się przy tym pogodzić z faktem, że przy każdym temacie znajdzie się ktoś komu on nie podpasuje- na pewno były osoby którym tematy "Zima" i "Lato" nie odpowiadały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo dobry pomysł

Mi osobiście w ocenie najbardziej przeszkadza "Najlepszy model firmy XXX". Po co?

Z kolei z kategorią "poniżej 15 lat" jest pewien problem: powinna mieć osobny arkusz z tym pojedynczym kryterium - podobnie zresztą, jak model danej firmy... Inaczej człowiek nie jest zwyczajnie w stanie wyłapać wszystkich modeli z tym kryterium, by móc je obiektywnie ocenić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Gdy będziemy wiedzieć czy w ogóle konkurs się odbędzie.

Solo, ale Karambolis już wyraźnie określił.

 

Przemyśleniami można się dzielić. Jak nie za pół roku, czy za rok, to później. Kolejny konkurs na pewno się odbędzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, wydaje mi się że najpopularniejsza byłaby następująca forma konkursu:

- brak tematu przewodniego, ewentualnie temat przewodni tylko w kategorii specjalnej

- termin rozpoczęcia: po wakacjach, wrzesień lub październik

- ograniczenie dodatkowych kategorii, no chyba że będą do nich nagrody (jak kategoria za najlepszy model Tamiya), choć tutaj chyba jest sporo wątpliwości czy warto coś wycinać

- brak podziału na skale w poszczególnych kategoriach

- uproszczenie formularzy do głosowania - do rozważenia przez administrację.

 

Ja ze swojej strony jeszcze raz zaproponuję rozważenie sposobu wyłaniania laureatów: nie głosowanie wszystkich chętnych forumowiczów, tylko grono sędziowskie wybrane spośród chętnych i uznanych modelarzy (często sędziów na zawodach), które wybiera najlepsze modele w poszczególnych kategoriach.

Dla mnie ma to nieco więcej sensu niż vox populi, dodaje to trochę więcej profesjonalizmu wynikom konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grono sędziów to dobry pomysł. Dodałbym też opcje za głosem publiczności. Ja jednak jestem za podziałem na skalę, przynajmniej w tematach lotnictwo i pojazdy wojskowe.

Zakres nagród może być ograniczony jeżeli nie da się ich tyle zgromadzić do pierwszego miejsca - reszta dyplomy. Termin jak na zimowym jest chyba najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, wydaje mi się że najpopularniejsza byłaby następująca forma konkursu:

- brak tematu przewodniego, ewentualnie temat przewodni tylko w kategorii specjalnej

- termin rozpoczęcia: po wakacjach, wrzesień lub październik

- ograniczenie dodatkowych kategorii, no chyba że będą do nich nagrody (jak kategoria za najlepszy model Tamiya), choć tutaj chyba jest sporo wątpliwości czy warto coś wycinać

- brak podziału na skale w poszczególnych kategoriach

- uproszczenie formularzy do głosowania - do rozważenia przez administrację.

 

Ja ze swojej strony jeszcze raz zaproponuję rozważenie sposobu wyłaniania laureatów: nie głosowanie wszystkich chętnych forumowiczów, tylko grono sędziowskie wybrane spośród chętnych i uznanych modelarzy (często sędziów na zawodach), które wybiera najlepsze modele w poszczególnych kategoriach.

Dla mnie ma to nieco więcej sensu niż vox populi, dodaje to trochę więcej profesjonalizmu wynikom konkursu.

 

 

Jak chcesz takie zasady - to idz kleic samoloty na forum PWM

Uwazam ze konkurs na dotychczasowych zasadach jest jak najbardziej ok! Najwieksza zabawa i atutem tego konkursu jest mozliwosc oceniania modeli przez forumowiczow, a nie trzech sztywniakow z wiedza merytoryczna i inna.

Co do tematu przewodniego - to musi byc cos narzucone. Jednoczesnie temat musi obejmowac jak najwiecej potencjalnych mozliwosci (pory roku - daja w zasadzie niegoraniczone mozliwosci dla wszystkich). Aczkolwiek mozna sie zastanowic nad jakims innym tematem przewodnim.

Co do terminow konkursu - to najlepsze to moim zdaniem poczatek roku albo wrzesien, kiedy prawie nie ma sesjii egzaminow i innch utrudnien a wieczory dlugie

Kategorie - niech zostana jakie sa

I jesli sily wystarczy i sponsozy stana na wysokosci zadania - to niw widze problemu zeby taki konkurs odbyl sie dwa razy w roku - wszystko w szczytnym celu propagowania tego hobby wsrod mlodziezy

 

Solo - najwiecej gadasz a najmiej zrobiles - jak chcesz wprowadzac jakies swoje zasady to idz na forum PWM i tam sie wysilaj i produkuj. Wlasnie przez takie "zasady" - tamto forum zdycha

Pozdrawiam

Jacek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komisja koniecznie musi mieć śrubę mikrometryczną i przepychacze do mierzenia średnic luf, wlotow powietrza i dysz. Będą je wtykać i przykładać do zdęć.Wtedy konkurs będzie super ultra na poziomie. Szkda tylko, że stracimy fajny klimat i nie będzie zabawy. Młodych to tak zacęci, że będą walić drzwiami i oknami. Taki modelarski konkurs Szopenowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, sędziowie po prostu potrafią w miarę sprawiedliwie i bezstronnie (nie mylić z obiektywizmem, bo to co innego) ocenić model. I to jest znaczna przewaga nad głosowaniem wszystkich userów, gdzie w grę wchdzą wzajemne sympatie i animozje, czy też inne pozamerytoryczne kryteria oceny.

Wolałbym żeby nasz konkurs przeszedł na taki poziom wyłaniania laureatów, co byłoby bardzo korzystne dla wszystkich.

To co napisałeś o zniechęcaniu młodych jest dla mnie żenujące: sugerujesz że sprawiedliwa i wyważona ocena zniechęci ich do startu?

To jakie były te oceny do tej pory w takim razie?

 

No i nie rozumiem dlaczego inny sposób oceny miałby zmieniać klimat konkursu i pozbawić uczestników zabawy.

To w końcu sprężanie się przy budowie modelu jest chyba sednem tejże, a nie ocenianie.

No chyba że ktoś bawienie się w sędziego stawia wyżej niż robienie modelu, ale to raczej jest jakiś margines.

 

Propozycja dwóch konkursów które zajęłyby 8 miesięcy w roku, jest dla mnie śmieszna.

Zresztą i tak to nie wchodzi w grę, z tego co wiem.

 

Jeszcze taka jedna uwaga na koniec: ten temat służy dyskusji o tym jak mógłby wyglądać następny konkurs.

Ludzie mogą (co też i robią) przedstawiać tu swoje propozycje, z których administracja może skorzystać bądź nie.

Nikt nie jest tu nikomu niczego w stanie narzucić.

Tak więc agresywne wypowiedzi i personalne ataki są zwyczajnie niepoważne, bo nikt nikomu tu nie może zabronić przedstawiania swoich opinii.

Mam nadzieję, że dotarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tę dyskusję już od dłuższego czasu i widzę trochę plusów i minusów.

Konkurs tak czy inaczej musi być tematyczny, gdyż to powoduje i ciekawszą rywalizacje i ciekawsze pomysły do zrealizowania. By zrobić bez narzucania to nie musi być konkurs, a zwykłe warsztaty. Z doświadczenia wiem, że takie konkursy bez określonej tematyki są po prostu nudne.

 

Kiedyś był tutaj konkurs dotyczący tylko modeli Plastyka/Mastercrafta i pochodnej jakości i to było bardzo fajne.

 

Nawrzucaliście tyle różnych rzeczy, że zrobił się z tego burdel. A zapominacie o najważniejszym.

 

To nie wy jesteście organizatorami, a Reflect. Nie skończył się dobrze obecny konkurs. Nie było podsumowania, a wy już swoje, że to trzeba zmienić i tamto.

 

Chłop stara się jak może aby to fajnie wyszło, by każdy był zadowolony i każdemu pod pasował konkurs. A ty same żale.

 

Najpierw niech Reflect zrobi na spokojnie to co ma jeszcze do zrobienia przy obecnym konkursie i potem sam niech podejmie decyzje co dalej. A może już ma dosyć i co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo napisałeś, że niczego nie narzucasz. Jednak właśnie tak jest. Który twój post nie przeczytasz tam zawsze jest coś co tobie nie pasuje i ma być po twojej myśli.

 

Możesz wskazać gdzie to ja coś komuś narzucam?

Konkrety poproszę.

 

Bo póki co to ty tutaj piszesz tonem nie znoszącym sprzeciwu:

 

Konkurs tak czy inaczej musi być tematyczny(...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze konkrety-

1. Konkurs bezwzględnie powinien odbywać się raz w roku.

 

I jeszcze to:

Reasumując, wydaje mi się że najpopularniejsza byłaby następująca forma konkursu:

- brak tematu przewodniego, ewentualnie temat przewodni tylko w kategorii specjalnej

- termin rozpoczęcia: po wakacjach, wrzesień lub październik

- ograniczenie dodatkowych kategorii, no chyba że będą do nich nagrody (jak kategoria za najlepszy model Tamiya), choć tutaj chyba jest sporo wątpliwości czy warto coś wycinać

- brak podziału na skale w poszczególnych kategoriach

- uproszczenie formularzy do głosowania - do rozważenia przez administrację.

 

Poza tym chwalenie się tym że olałeś połowę uczestników nie oceniając ich tylko naciskając przycisk "dalej" jest wyjątkowym skur...

I wcale nie tłumaczy cię to że nie znasz się na poszczególnych kategoriach , albo ci się nie chciało. Niektórzy spedzili po cztery godziny wypełniając formulaż ocen.

Patrz przedostatni post na tej dyskusji: (Z resztą kolega forest nie lepszy )

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=214&t=55235&start=30

 

Dotarło...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.