Skocz do zawartości

Zapowiedzi i nowości - Trumpeter


Shilka (Robert T.)

Rekomendowane odpowiedzi

T-72M4CZ już w sklepach, http://www.mojehobby.pl/products/Czech-T-72M4CZ-MBT.html , może i o Twardego się pokuszą

Czekam aż ktoś przekroczy magiczną barierę 300zł za model w 1:35. Serio, to jest kpina, za kawał plastiku tyle pieniędzy. Chyba że to my jesteśmy jakaś Somalią gdzie za 1/5 pensji kupuje się zabawkę. Tego nie tłumaczą nawet kursy walut.

 

Niestety do końca również nie rozumiem tej polityki, gdyż wraz z ukazaniem nowego zestawu cena praktycznie jest wyższa o kilkadziesiąt złotych. Kurs walut raczej mało ma do tego bo jakoś diametralnie na przestrzeni czasu nie uległ zmianie. Czasy zakupów do "magazynu" stają się rzadkością bo mało kogo stać na chomikowanie jak kiedyś co była raczej normalnością z korzyścią dla producentów. Aktualnie hobby staje się coraz droższe przy coraz większej mnogości zestawów. Polityka cenowa sklepów też ma w tym duży udział np. kupując model KA-27 w skali 1/48 firmy HobbyBoss zapłaciłem 60 zł taniej niż w większości innych sklepów. Piszę tu o sklepach polskich nie zagranicznych i bez żadnej promocji i zniżki. Jeżeli sklep mógł pozwolić sobie na taką cenę a jeszcze musiał z pewnością zarobić na tej sprzedaży to chyba sporo daje do myślenia na temat tego jakie marże mają sklepy.

 

Wkrótce może będę kupował prosto z hurtowni modele Italeri i Academy to się dowiem. Może w sklepie pomylili sie z ceną? Kiedyś kupiłem Panzer IV ausf.D za 89zł a wszędzie indziej szedł za 160zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku nie martw się nachodzi era modelarstwa 3D drukarki stanieją i będziesz sobie drukował w domu co będziesz chciał .Pozdrawiam M1A1(HA)

 

Kiedyś z pewnością nadejdzie taki dzień ale to jeszcze odległa perspektywa przede wszystkim ze względów finansowych. Zdecydowanie Trumpeter przegina, raz że lepszy jest zestaw żywiczny polskiego producenta a dwa ciekawe ile znajdzie chętnych na ten zestaw na polskim rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy przerzucić się na II-wojenne ZOO,za 540 znajdziesz na pewno 4-5 dobre modele dobrze poszukasz.

 

Raczej wątpię, żebyś nawet z "II-wojennego ZOO" kupił więcej niż dwa zestawy. Ceny tych zestawów również systematycznie idą w górę, praktycznie z dostawy na dostawę. Szczerze powiedziawszy również brałem skalę 1/72 pod uwagę z racji coraz lepszego detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zatoczyliśmy koło...rozwijaliśmy się przez ponad 30 lat od Spójni/Plastyka, Plasticardu i innych takich poprzez Revelle, Tamiye i Academy, aż do teraz do Trumpetera, Menga, Dragona i najnowszej Tamiyi, tylko po to by z powodu ich ceny znów wracać do korzeni...

 

Cóż powiedzieć Panowie bida,bida i jeszcze raz lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dlatego "tutaj" jeszcze łatwiej się kupuje modele bo kosztują 40-70 a nie 500 ale Panowie 72 ;) ?

no dobra taki żarcik

Pozdro

BTW też uważam że plastiki upadną na rzecz 3D, będzie się kupować gotowe rendery i drukować moduły w domu pewnie z możliwością wyboru: gotowiec (z obiciami i innym duperszwendami) albo do malowania. Kilka godzin i moduły gotowe do złożenia i malowania. Czas pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dla czekających na konkurencję Dragonowskiego Patriota (PAC-1) czyli Patriota PAC-2 z Trumpetera mam pewnie smutną wiadomość. Trumpeter postanowił, niby w oparciu o prośby klientów (pewnie tych samych który odpowiadają na pytania do Familiady a których nikt nigdy nie widział), rozdzielić zestaw ciągnik siodłowy/rada/wyrzutnia rakiet na dwa zestawy. Ciągnik siodłowy za 59,99Euro i radar/wyrzutnia rakiet za 99,99Euro. No i zestawy który i tak był w zaporowej cenie za 129,99Euro cena wzrosła o dodatkowe 30Euro.

Kurcze - 160Euro to u nas w sklepach w granicach 900-1000zł.

 

Oficjalne info:

We received many mails from our fans and they asked what happened to the Patriot 3in1 kit? Here is the answer: According to the feedback from worldwide and request from some customers, We dvided the Original 01022 kit into TWO kit: 01021 M983A2 HEMTT and 01022 M901 Launching station & AN/MPQ-53 Radar Set. Sale Price in EU: 01021 M983A2 will be 59.99 Euros and 01022 Launching Station w/Radar set will be 99.99 Euros. Incoming in August!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Kiedyś kupiłem T-62 Trumpka za 100zł, teraz za dodanie kilku bzdetów wołają za niego prawie dwa razy więcej. Pomijam, że to enta wersja T-62. A Smerch? 450zł...

 

Tomek, dokładnie. Ja pamiętam, gdy pojawiły się pierwsze modele z Trampka, to ich cena oscylowała w okolicach 50-70 zł. Były totalnym chłamem. Od tego czasu trochę wody w rzece żółtej upłynęło. Zmienili jakość, rozszerzyli wachlarz oferowanych modeli. Zmienili też ceny. Ostatnio też zamówiłem BMP-2 za prawie 170 zł. Cena kosmos. A jakością i tak im daleko do Tamci. Tyle tylko, że razem z Hobby Boss'em są mega płodni. Tamcia wydaje 2-3 modele w roku, Trampek 20-30. Jest różnica.

 

A w kwestii T-62, z premierą każdego zestawu tego wozu, zawsze dodają jakieś nowe ramki. Jest jednak nadzieja, że Trampek trochę spadnie z ceny. W chinach zaczęła się recesja, więc będą sprzedawać wszystko co mają. Ich waluta słabnie względem $ i €, więc jest nadzieja, że będzie taniej. Bo ceny Trampka są chore (ciągle zastanawiam się nad kupnem SCUD'a i ile będzie kosztować OSA).

 

Pozdrawiam.

Maciej BUDYŃ Bedyński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Nie udało mi się kupić 2S7M Pion. Nieszczególnie mi pasowała ta wersja, zbieram pojazdy tzw. LWP, ponieważ wersji M nie posiadaliśmy.

Niespodziewanie udało mi się kupić wersją starszą czyli 2S7 Pion. Cena mimo rabatu jaki mam też lekko powala.

 

http://www.martola.com.pl/pl629/produkty61835/soviet_2s7_self_propelled_gun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.