Skocz do zawartości

Zapowiedzi i nowości - Trumpeter


Shilka (Robert T.)

Rekomendowane odpowiedzi

Kto czeka ten się doczeka.

Podobno SA-8 Osa już tuż tuż.

Cena 369 PLN to już następny przełom.

 

http://www.martola.com.pl/pl629/produkty62759/russian_sa_8_gecko

 

Zobaczcie na wykresy kursu USD

Dolar jest masakrycznie drogi czyli polscy importerzy płacą coraz więcej za modele z Chin.

 

Z kolei zvezda oraz ICM są taniutkie ukraińska waluta poleciała chyba z 80% w dół w stosunku do tego co było kiedyś, rubel też ledwo zipie

Cała nadzieja w Rosjanach

 

pozdrawiam - Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Czytam tak sobie ostatnio posty na temat cen modeli, jakości itp. Bawią mnie tematy mówiące o jakości modeli a zwłaszcza TRUMPETERA. Widzę że większość modelarzy marudzi jak te stare panny. Trumpeter to gniot, chińskie beleco, ceny z kosmosu. Ale czemu każda nowość znika jak świeże bułeczki, kto to kupuje - nasze żony / dziewczyny. I te po 200 i 500zł - nie ma znaczenia cena.

Dla mnie TRUMPETER jest naprawdę jedyną prężnie działającą firmą dzięki której wychodzi masa ciekawych i przez nikogo nie zamierzającego tego wydawać modeli. TAMIYA ah to jest firma i co wypuści jeden model na dwa lata, a i tak każdy dokupi waloryzację, nawet do TAMIYI. Panowi każde hobby kosztuje, nieważne czy będziemy łowić ryby, zbierać znaczki, sklejać modele - a po drugie człowiek po coś żyje, jeden spędzi życie w fotelu, inny w rowie trzeźwiejąc a ja budując modele. Także nie puszcie się na modele TRUMPETERA bo to są naprawdę świetne modele, i nie wtsydźcie się że jesteście w ich posiadaniu - bo to jest jak z dysko polo nikt nie słucha a wszyscy się bawią. Ja mam w swoich zbiorach większość modeli tylko z TRUMPETERA / interesuję mnie sprzęt pancerny byłego ZSRR / i zawsze będę wiernym nabywcom tej firmy. Zapraszam na moją stronę www.plastikowaflota.pl

Pozdrawiam wrogów TRUMPETERA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7model,

 

ja myślę, że to forum, z którego korzystają ludzie sprawni umysłowo.

 

Główną zaletą Trumpetera jest to, że wydają sporo modeli w ciągu roku.

Podejmują się wszelkich tematów i kolejny plus za to.

Ja ze swojego doświadczenia (mnie interesuje niemiecka pancerka z IIwś) mogę powiedzieć, że jeśli jest "zamiennik" z innej firmy (szczególnie Dragon) to nie waham się kupując lepszy jakościowo model niż Trumpeter.

Przy niektórych modelach (serie e75/jagdpanzer e100) nie mają konkurencji, więc zmęczyłem ich modele.

Nie powalają finezją wykonania ale są też o niebo lepsze niż wypusty z Rosji.

 

Nikt tu nie wiesza psów na Trumpeterze i nie wiem jaki generalnie jest Twój zamysł w takim poście.

 

Swoją drogą modele stały się kilkakrotnie droższe niż jeszcze 10 lat temu, kiedy miałem wypieki na twarzy i śliniłem sklepowe witryny :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... TAMIYA ah to jest firma i co wypuści jeden model na dwa lata, a i tak każdy dokupi waloryzację, nawet do TAMIYI...
Nie chodzi tu o waloryzowanie modeli. Raczej o jakość odlewów (szwy, jamy skurczowe, umiejscowienie i ilość wypychaczy), ilość detali, podział części, zgodność merytoryczną, jakość powierzchni (nity na samolotach, powierzchnie antypoślizgowe), ilość opcji. Trumpeter wydający 20, 30, 100 modeli rocznie nadal przedkłada ilość nad jakość, niestety. Fakt, że jakość ich wyrobów polepszyła się przez ostatnie lata jednak nie ma na razie co porównywać z Tamiyą, Dragonem czy Mengiem. NIkt nie psioczy że Trumpeter jest zły i tyle, sa podstawy ku temu. Ceny za produkty przeciętnej niestety jakości są wysokie, ale skoro nie ma danego modelu z innej firmy, wybiera się albo budowę samemu od zera albo produkt Trumpetera. Ja też mam większość produktów Trumpka ale to nie oznacza że tak ich kocham. Po prostu nie mam innej alternatywy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Ceny za produkty przeciętnej niestety jakości są wysokie, ale skoro nie ma danego modelu z innej firmy, wybiera się albo budowę samemu od zera albo produkt Trumpetera (...) Po prostu nie mam innej alternatywy.

I tutaj się zgodzę w 100%

Jaki inny producent wypuścił ostatnio tyle pojazdów wojsk rakietowych?

A następne już w kolejce... np: http://www.trumpeter-china.com/index.php?g=home&m=product&a=show&id=2720&l=en

Trumpeter idzie twardo do przodu i chwała mu za to, a że modele niedopracowane... awangarda zawsze ma najtrudniej.

Pewnie Meng, Dragon czy kto inny wypuszczą swoje wersje ale pewnie doczekamy się tego za kilka dobrych lat

A że ceny wysokie... taka polityka firmy i realia rynkowe: nie ma konkurencji to cena wysoka bo klienci i tak kupią zamiast rzeźbić coś od podstaw (nie każdy ma tyle samozaparcia)

 

Dolar jest masakrycznie drogi czyli polscy importerzy płacą coraz więcej za modele z Chin.

W tym też jest sporo prawdy

 

EDIT:

Każdy ma takie modele które jak tylko się pojawią to musi mieć bez względu na cenę czy niedociągnięcia - na tym polega hobby, a fanatyk modelarstwa zawsze coś poprzerabia/podorabia/skoryguje po swojemu

Poza tym ja wychodzę z założenia, że czasem lepiej kupić tylko jeden model za kilka stówek raz na kwartał niż cokolwiek raz na tydzień byle było do sklejania. Zresztą przecież docelowa cena modelu to nie tylko cena "modelu" - dochodzi cała chemia i różne duperele (dodatki/samoróbki) - czasem to finansowo wychodzi drugie tyle.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z tym zgadzam,wypuszczają modele gł. pancerne których nikt po za nimi nie produkuje np. Kub ,Osa ,Pion i inne ( nie licząc masakrycznie drogich żywic) zwłaszcza ze standardem jest u nich dodawanie np. toczonej lufy, ogniwkowych gąsienic, czy np. silnika i wnętrza ( koszt zakupu żywicznych zazwyczaj wynosi 2-krotność ceny modelu). Jak dla mnie,stosunek ceny, jakości i wyposażenia jest korzystny.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

To czekamy na kolejną perełkę czyli pojazd używany przez tzw. LWP.

Cena pewnie będzie zaporowa.

 

 

Pytanie do fachowców od LWP.

Czy kolejna odsłona BM-21 Grad - TRUMPETER 01028 jest prawidłową wersją używaną przez LWP?

 

http://www.martola.com.pl/pl629/produkty67579/russian_bm_21_grad_multiple_rocket_launcher

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena pewnie będzie zaporowa.

 

Aktualnie ceny modeli to jakaś abberacja, absolutnie zawyżone, ale - niestety! I przyznaję to z zażenowaniem - tu mnie mają, ile by nie zażądali, zapłacę. Muszę go mieć po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na to, którego GRAD'a wykorzystywało LWP i wykorzystuje WP. Jest to wóz w oparciu o nośnik URAL 375D, czyli

http://www.martola.com.pl/pl629/produkty67579/russian_bm_21_grad_multiple_rocket_launcher .

Zestaw http://www.mojehobby.pl/products/Russian-BM-21-Grad-Multiple-Rocket-Launcher.html to nośnik URAL 4320 (wersja późniejsza) w naszej armii jako BM-21 nie używany. A bynajmniej ja się nie spotkałem. Choć sama ciężarówka/nośnik w WP dobrze znana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kapitan1 - będzie też wersja bez budy... co więcej widziałem gdzieś że mają wypuścić też Woroszyłowca i Kominterna więc będzie można skompletować całe stadko

 

A tutaj coś dla wielbicieli sprzętu używanego przez LWP :

https://www.scalemates.com/kits/1004437-trumpeter-01025-luna-m

Trumpek ostro ciśnie z tymi wojskami rakietowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.