Jump to content
lesio-69

"1492 - Odkrycie Raju" - SANTA MARIA 1/75

Recommended Posts

Rozumiem, dzięki i trzymam kciuki!

Czy jakowyś progres w walce z materią Waść przewidujesz?

Boje o dodatkowy czas były godne "pikniku" pod Trafalgarem a jakoś nie widzę tu zapału do pracy

Że tak zacytuję klasyka:

"My na czas musimy patrzeć po gospodarsku!"

Kompletnie nie moja bajka, ale temat mnie bardzo zainteresował. Inne techniki, inne materiały, ciekawe przeróbki. Działaj- z chęcią popatrzę.

OTP9J7t.jpg

400 dziurek później.

Trzeba toto upodobnić do okrętu. Jako, że w tym czasie nie znano super materiałów, magicznych klejów i innych rewelacyjnych rozwiązań, to do łączenia desek używano zwykłych gwoździ (najczęściej drewnianych). Tak więc zachodzi wyższa konieczność odwzorowania tego na okręcie. Trzeba mniej więcej odtworzyć deski na poszyciu dennym i łączenia desek na burtach i poszyciu. Najgorzej to wyryć te małe poprzeczne łączenia. Wiercenie otworków to już można powiedzieć pestka. otworki w poszyciu były wiercone na wylot a w burtach tylko nawiercane (oczywiście część się przewierciła na wylot, ale to się da zamaskować. Na burtach otworki musiały być nawiercane, przy przewierceniu na wylot od strony wewnętrznej burty tworzyłby się jakiś dziwny wzór tych gwoździ.

hKQWPc0.jpg

VmmPbzT.jpg

cBpIwOB.jpg

DijLUCA.jpg

8A6Pt9B.jpg

wC2ytb4.jpg

WNjcSMD.jpg

2LtJXAn.jpg

Wygląda to ciekawie. Patrząc na "Le Chebeca" to o efekt końcowy zastosowania tej "technologii" jestem spokojny

Ale te poprzeczne ciecia desek

Można by to spróbować zrobić rysikiem "Trumpetera" Co prawda nie jest tak ostry jak Tamiya/Olfa ale ma inaczej ukształtowane ostrze które znacznie lepiej nadaje się do takich "krótkich" podziałów oraz poprawek w zakamarkach.

Oglądając galerię "La Reale" to widzę że można liczyć na wykonanie z górnej półki ale czy trzy miesiące to nie za mało czasu jak na obecny stan zaawansowania?

Delikatnie sugeruję małe przyśpieszenie.

Wygląda to ciekawie. Patrząc na "Le Chebeca" to o efekt końcowy zastosowania tej "technologii" jestem spokojny

Ale te poprzeczne ciecia desek

Można by to spróbować zrobić rysikiem "Trumpetera" Co prawda nie jest tak ostry jak Tamiya/Olfa ale ma inaczej ukształtowane ostrze które znacznie lepiej nadaje się do takich "krótkich" podziałów oraz poprawek w zakamarkach.

Oglądając galerię "La Reale" to widzę że można liczyć na wykonanie z górnej półki ale czy trzy miesiące to nie za mało czasu jak na obecny stan zaawansowania?

Delikatnie sugeruję małe przyśpieszenie.

Próbowałem Trumpkiem, ale było jeszcze gorzej. Podejrzewam, że dużo rzeczy zginie podczas zabiegów "postarzających" A dna to praktycznie i tak nie będzie widać.

Byle skończyć kadłub. Przy olinowaniu powinno być łatwiej. Najwyżej skończy się po konkursie.

Najwyżej skończy się po konkursie.

Dobre!

Nie przyjmuję do wiadomości

Sliczny jest ten model. Chyba sobie taki kupie !!

Kurcze, ja to nie byłbym takim optymistą... z takielunkiem też ci zejdzie masę czasu

Ale nie poddawaj się

Wierni kibice czekają na efekt końcowy.

Kurcze, ja to nie byłbym takim optymistą... z takielunkiem też ci zejdzie masę czasu

Ale nie poddawaj się

Wierni kibice czekają na efekt końcowy.

Nie ma 2mm bloczków przy lawetach dział, to temat doczeka się końca. Szybciej, czy później, ale się doczeka.

dZgsOtP.jpg

Chyba skończyłem z dziurkowaniem. Pomyślałem " a może by tak zrobić SM w konwencji Czarnej Perły"

8uUEMuJ.jpg

rlQ0hP9.jpg

EqlFowV.jpg

RVeuY6x.jpg

CTUUMcl.jpg

pJOA5Vx.jpg

Dla porównania Santa Maria z Revella, która robiona w zamierzchłych czasach, a teraz to może służyć tylko do prób różnego malowania.

vs70S3s.jpg

bardzo fajne są kadłuby okrętów. Super się na nie patrzy ,_)

Masz Ty pomysły,super!

Ekstra to wygląda

Z tą Czarną Perłą to oczywiście żart

To czarny podkład Badgera Stynylrez. Fajnie się kładzie i bardzo szybko wysycha. Praktycznie po 30 minutach jest suchy. Teraz kolor bazowy, oleje i inne wynalazki aby uzyskać kolor starego, "zmęczonego" drewna.

ten kadłub jest smakowity !!

eNBjSv1.jpg

Pierwsze próby malowania drewna wyglądają tak:

ocpFjle.jpg

4PAPdUT.jpg

8V2CHun.jpg

YEAbYpc.jpg

Czekam na opinie.

Czy zostawić takie, czy coś kombinować? Może lakier i potem jaki ciemny wash?

Wyglada generalnie dobrze, ale ja bym może trochę zdjął koloru. żeby było bardziej szare

Wyglada generalnie dobrze, ale ja bym może trochę zdjął koloru. żeby było bardziej szare
Drewno w pełnym słońcu i po woskowaniu, to i wygląda dostojnie

Trochę mniej blasku na pewno nie zaszkodzi

Mi też ten kolor za bardzo się nie podobał. Próbowałem jeszcze czarnego washa z Vallejo, ale też za dobrze nie wyglądało. Tak więc podkład poszedł w ruch i wszystko zostało zamalowane na czarno.

Zastosuję metodę malowania z Golden Hinda:

gxPln6w.jpg

Zastosuję metodę malowania z Golden Hinda:

gxPln6w.jpg

I to jest jedynie słuszny kierunek

7LW5WrV.png

Nowe malowanie SM. Chcę uzyskać kolor ciemnego (ale nie czarnego) ,trochę zmęczonego drewna.

NEn2zBu.jpg

Xo8UciB.jpg

EKlkKgH.jpg

D2P2vh2.jpg

X1AbUH3.jpg

uKrCu1s.jpg

jQzWVJm.jpg

Jak zwykle prośba o ocenę.

I nie krzyczeć, że widać ślady po wypychaczach. Jak będzie pokład, to nie będzie ich widać.