Jump to content
lesio-69

"1492 - Odkrycie Raju" - SANTA MARIA 1/75

Recommended Posts

Hm... Oprócz tego, że Kopernik była kobietą, to z tych nicków na forum nie wynika kto jest a kto nie jest płcią piękną

Ja np. nie gromadzię, przynajmniej nigdy nie gromadziłem i dopiero jak o tym napisaliscie zdałem sobie sprawę z tego, że mam 5 okrętów do złożenia i jedna ciężarówkę - przyciegam że nie mam pojęcia skąd się wzięły w mojej szafie

A swoją drogą świetnie Ci idzie, ja jakoś nigdy nie miałem zajawki na żaglowce, ale podziwiam za jakość wykonania i checi w ich robieniu

No.. panowie (i panie).. W kompleksy właśnie wpadam z moim jednym pływadłem w szafie..

Ale nikt nie przebije tego gościa!:

http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=12&t=14416&start=300#p305460

No chyba, że on po prostu mieszka w sklepie modelarskim

BTW, zaglądam tu czasem do Twojej Marii, świetna robota. Dla mnie czarna magia choćby z powodu żaglowcowego żargonu. Połowy postów nie rozumiem

obDzmYg.jpg

podpis na zdjęciu głosi - "mój pokój"

I to jest prawdziwa pieczara prawdziwego modelarza - wzorzec godny naśladowania

Połowy postów nie rozumiem

Nie jesteś w tym odosobniony, co jednak nie przeszkadza cieszyć oczęta piękną modelarską robotą

obDzmYg.jpg

podpis na zdjęciu głosi - "mój pokój"

I to jest prawdziwa pieczara prawdziwego modelarza - wzorzec godny naśladowania

Choopie pieczara ? Ten pokój jest jak połowa mojego mieszkania, które będę spłacał przez kolejne 30 lat , juz nie wspomne że zawartość tego pokoju to 3/4 mojch rocznych zarobków, o ile nie całe roczne zarobki chociaż nie ma co się śmiać

BTW, zaglądam tu czasem do Twojej Marii, świetna robota. Dla mnie czarna magia choćby z powodu żaglowcowego żargonu. Połowy postów nie rozumiem

Jeszcze nawet tak naprawdę nie stosowałem żaglowcowego żargonu. Dopiero się zacznie. Ale zawsze staram się co nieco tłumaczyć na ludzki język.

zdałem sobie sprawę z tego, że mam 5 okrętów do złożenia i jedna ciężarówkę - przyciegam że nie mam pojęcia skąd się wzięły w mojej szafie

Może Twoja lepsza połowa skitrała je tam na prezent dla kogoś innego a Ty sobie bierzesz i dłubiesz BEZPRAWNiE!

zdałem sobie sprawę z tego, że mam 5 okrętów do złożenia i jedna ciężarówkę - przyciegam że nie mam pojęcia skąd się wzięły w mojej szafie

Może Twoja lepsza połowa skitrała je tam na prezent dla kogoś innego a Ty sobie bierzesz i dłubiesz BEZPRAWNiE!

Haha o tym nie pomyślałem A jesli ma kochanka, który też sklejka modele? A co jeśli zacznie przychodzić i składac moje modele? Np wychodzę do pracy, on przychodzi, ja wracam a tutaj kadłub pryśniety bezbarwnym... Hmmm... tyle pytań, a tak mało odpowiedzi

Hej chudy, always look on the bright side, we dwóch będziecie mieli stocznię na dwie zminay, robota pójdzie szybciej

Hej chudy, always look on the bright side, we dwóch będziecie mieli stocznię na dwie zminay, robota pójdzie szybciej

Aż wióry będą leciały Nie ma co robić off topa, wióry niech lecą, ale przy Santa Marii

Prac przy olinowaniu ciąg dalszy. Na chwilę obecną zakończyłem praktycznie całe olinowanie stałe. Zostały do wykonania wyblinki na wantach.

i4hHZyn.jpg

GMYRX72.jpg

V0Bvr3f.jpg

S1NokTv.jpg

V1660co.jpg

u4zbdH8.jpg

DkXDmAA.jpg

qTfUIw5.jpg

xT9WIJT.jpg

7E3i5aw.jpg

s6jsKYd.jpg

2wiNj4X.jpg

ndfUBui.jpg

4bw6s0K.jpg

rjw3pYB.jpg

8NVbMK8.jpg

q2GyGQO.jpg

ZcPjSba.jpg

A ty już przygotowania pod montaż wyblinek, czyli poziomych lin na wantach, służących jako stopnie przy wspinaniu się na maszty. Żeby wyblinki zostały zamocowane w równych odstępach do want przyczepiam szablon.

Or6k0Qm.jpg

cudny !!!!

A już miałem podejrzenia że warsztat "zdechł"

A tu proszę, całkiem miła dla oka "pajęczynka"

cudny !!!!

Zgadzam się z Kolegą całkowicie

Aż miło popatrzeć na coś "bez komina" i "reksiowego" stemplowania

Nie wiem po prostu co powiedzieć - Poziom Master i Rzeźnik Masakrator. Rewelacyjne. Z czego planujesz żagle?

cudny !!!!

spiton napisał(a):

cudny !!!!

Zgadzam się z Kolegą całkowicie

Nie wiem po prostu co powiedzieć - Poziom Master i Rzeźnik Masakrator. Rewelacyjne. Z czego planujesz żagle?

Panowie, ciesze się, że Wam się mój model podoba. Żagle będę oczywiście z batystu.

lesio...prawdopodobnie masz przepełnioną skrzynkę, bo nie docierają do Ciebie wysyłane wiadomości...

Czesiek, 

wiadomosć, którą wysłałeś do mnie 2 dni temu przeczytałem. Chyba, że wysłałeś jeszcze coś później.

:kawa:

:hmmm:

Wiesza Kolega szybciej te żagle bo od tego francusko - japońskiego węgla już się smog na forum pojawił :szczerbol:

1 godzinę temu, Szydercza Gała napisał:

Dobry wungiel nie jest zły

Taaaa,  :mrgreen:

Uderz w stół to nożyce się odezwą

:piwo:

Wiedziełem do kogo pijesz, nie ma w końcu na forum zbyt wielu francuskich wunglowych kopciuchów :haha: 

18 godzin temu, abtb napisał:

:hmmm:

Wiesza Kolega szybciej te żagle bo od tego francusko - japońskiego węgla już się smog na forum pojawił :szczerbol:

Spoko,spoko, żagle już się wieszają. Fotki wkrótce

8 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Dobry wungiel nie jest zły :haha:

Dlatego wkrótce będą warsztaty z serii "Wiek żagla i pary":

W żagle wprowadzi nas najprawdopodobniej 

SNuDWIL.jpg

A w wiek pary carski 

uwKUG5f.jpg

albo cesarski

fHz6VvA.jpg

Chociaż w tym wypadku dam pierszeństwo cesarzowi.

Edited by lesio-69