Jump to content
J4kub

Oświetlenie miejsca pracy

Recommended Posts

Witam, ostatnio w internecie natknąłem się na takie zdjęcia:

12094811_965343250171659_8362528627436010681_o_zpscogpxleo.jpg

12032733_965343093505008_9058213412158610693_o_zpso2lnudhs.jpg

Jestem zielony jeśli chodzi o oświetlenie i LED i tu moje pytanie jaka byłaby to taśma i jak myślicie jest to warte zachodu? czy może lepiej kupić normalną lampkę?

Pozdrawiam

no co kto lubi ja używam

41Hr9vGBnpL._SY355_.jpg

mocą światła może nie powalają ale mają fajny design a jako główne oświetlenie używam

60x60cm-led-panel-48w-white-4000k.jpg

600x600mm x2 pod sufitem około 1000W mocy świetlnej przy 100W poboru brak cieni bo miękkie światło w odległości ok 10 cm już prawie nie widać zarysu.

Pozdro

@Przemek Przybulewski, nikt nie zwraca na to uwagi, LEDy są fajnie i już. A że halogen czy zwykła żarówka są nieporównywalnie lepsze do tej roboty, to jest kompletnie nieistotne, bo LEDy są takie fajne... 

W dniu 23.03.2019 o 15:15, Przemek Przybulewski napisał:

Ja LEDom jeszcze tak nie ufam.

Co jest w nich nie tak, że im nie ufasz?

To jest bardzo fascynujący, z cyklu the never ending story temat. :)  Nie, nie to, jakie oświetlenie, bo ta kwestia jest do zamknięcia w jednym zdaniu. Fascynuje mnie to, czym kierują się ludzie dokonując takiego a nie innego wyboru. Mając dwie opcje - tanią i najlepszą z dostępnych, oraz droższą i najgorszą, wybierają... tę drugą... W większości dyskusji na ten temat, wykluczając od razu użycie żarówki, czy halogenu. Co nimi kieruje? Albo Wami, jeśli to był też Wasz wybór. Wytłumaczcie mi proszę, bo ja tego nie rozumiem.
Oczywiście można napisać, że używają tego co chcą, bo tak chcą i tak im się podoba i g...o mi do tego. I tu pełna zgoda.

Edited by Mariucha

Mieć wasze problemy. Ja kupiłem LED panel 1200x300mm i niebawem zastąpi moją lampę vtlamp6. 

http://www.v-tac-shop.sk/led-panely-1200x300/v-tac-led-panel-45w-obdlznikovy-studena-biela

Już przy nim pracowałem u znajomego, z kolorami problem nie miałem, choć RA jest podane "tylko" jako >80.

Natężenie światła i obszar oświetlony bez porównania. 

27 minut temu, mbrnnr napisał:

Mieć wasze problemy. Ja kupiłem LED panel 1200x300mm i niebawem zastąpi moją lampę vtlamp6. 

http://www.v-tac-shop.sk/led-panely-1200x300/v-tac-led-panel-45w-obdlznikovy-studena-biela

Już przy nim pracowałem u znajomego, z kolorami problem nie miałem, choć RA jest podane "tylko" jako >80.

Natężenie światła i obszar oświetlony bez porównania. 

Jak to planujesz zamontować nad biurkiem?

Od kilku lat mam bardzo mocną, ledową lampę warsztatową nad biurkiem, chyba nie ma na rynku mocniejszej, do tego ze 250W światła 5400K pod sufitem i czasami nie jest fajnie: światło odbija się od tego co robię (a może nie odbija, ale coś jakby oślepiało) i zwyczajnie nie widzę dokładnie co robię, co mi przeszkadza głównie przy malowaniu. Może taki panel to jakieś rozwiązanie?

Linkami z sufitu. Zestawy są nawet na Allegro.

Edited by mbrnnr

Ja mam fotograficzną świetlówkę 30 W, 5400 K, RA pow. 80 w oprawie kreślarskiej i jestem zadowolony.

Oczy mi się przy tym nie męczą. Oprawa kreślarska ma tę zaletę, że mogę oświetlić pole robocze, a nie walę światłem po oczach.

Nie miga w zauważalny sposób, choć używam jej już kilka lat i to też jako głównego oświetlenia pokoju.

Edited by MIRO

Proszę  pisać  na temat, a wiercenia i inne bzdury uzgadniać  na pw. 

TaoTronics LED lamp 

kto co lubi 😉

TaoTronics-LED-lamp-relax-2.jpg

No to jest słabiutkie. Chyba, że to ma regulację i to jakiś niski poziom. 

Bo to zwykła lampka biurkowa, a nie warsztatowa. Warsztatowa lub tzw. kosmetyczna to coś takiego i coś takiego dobrze się sprawdza w modelarstwie.

13423.jpg

Kto co lubi dla mnie świeci jak powinna ... oczywiście możesz sobie halogen zamontować 😉 i tak jest to lampka biurowa.