Skocz do zawartości

Rewolucyjna ZIABAAAAAAAA :) Hobby Boss, 1:350


Szydercza Gała

Rekomendowane odpowiedzi

ciekaw jestem docelowego efektu tych czarnych burt ?? Kiedy pryśniesz ostateczna wartwe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 3 warstwa! Technicznie to mucha nie siada, wiadomo! Tu dyskusji nie ma.

Z subiektywnych wrażeń to tak... bardzo kontrastowo jest nadal, ciągle trochę jak preSzajding przed kolejną warstwą. Przejrzałem foty Dantona z sieci i aż takiego efektu nie widziałem.

CHaŁewer, po styraniu go porządnym weatheringiem i po warstwach lakieru kontrast się wytłumi więc maYbe, maYbee..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko loko, jak przyjdą fafluny, łosze srosze, zadrapy, obity i i cała reszta to się ładnie zblenduje. Poza tym on ma być kontrastowy. To ma być statek z efektem łał, który będzie zdobił mój telewizor marki Rubin, po wsze czasy

 

KIIRRCHOOOLLLMM !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zblenduje się, to pewne. Jestem bardzo ciekaw efektu wow.

Swoją drogą, jak żabulca bedziesz na bogato faflunil i obijal to nie zapomnij wrzucić tego step by step na warsztat. Przyda się tutorial.. bardzo. Ja od tygodnia chodzę wokół japonki jak pies koło jeża.. Chce fajnie usyfic kadłub a technik i etapów jest tyle że po prostu nie wiem od czego zacząć.. Póki co czytam interneta.. Ale w sieci Jimenezy zdecydowanie wolą błotne czołgi i samolociki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramirezy nie znajOM sie na statkach, można u nich podpatrywać samą technikę, ale juz jak i gdzie jej użyć to inna historia. Ja zaczynam od kamienia czajnikowego, bo to jeszcze z fukawki na lakier do włosUF i szczotke do zEMbuF. Ale potem do akcji wchodzą oleje. Zazwyczaj zaczynam od łosza srosza, a potem zadrapki i obicia, potem zacieki wszelakie na części nawodnej. Kończę kredkami i olejowymi efektami na dnie.

Mam nowy lakier do włosów, to jest pono TEN lakier.... pożyjemy zobaczymy. Dziś zaczne sobie zalepiać kadłub..... znowu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! A scumLajna po loszu? Olejem czy akrylem.. z pedzla całość czy troche baze fukawka przy tasmie?

 

Jak już będzie wiadomo, że to Ten jedyny spray do hairow to daj znac. (Btw , To się psika z puchy??)

Widzialem gdzies płyn pod chipping od Miga do fukawki .. Jakieś opinie?

 

Sorry, że tak szczelam pytaniami off topic.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego off, ja bym raczej powidział że jak najbardzien ON the topic Nie twierdze też że jest to JEDYNIESŁUSZNA metoda, za każdym razem próbuje czegoś nowego, tak więc burza mUzgUFF jest jak najbardziej mile widziana.

A scumlajn to robie właśnie kredkami na sam koniec, albo tuSZ przed glonem z gomPki, zależy jaki mam humor

 

Płyn od ramireza to przelany do innej buteleczki sprej do włosUF, a co do TEGO JEDYNEGO to on tez jest w butelce i wygląda tak:

 

stThumbnailPlugin.php?i=media%2Fproducts%2F80c8237eedb6b8d1309e86d4e85560f3%2Fimages%2Fsynteza-spray-lakier-500ml.jpg&t=big&f=product&u=1526906153

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malowanie w kafelki dna, które było jednolita obłą formą, powiedzmy, że dało się jeszcze uzasadnić. Ale malowanie burt, które maja fajny kształt, w sposób, który ten kształt zniekształca, jest błędem. Gdyby dało Ci sie, zrobić tak, by zachowując te kafelki( arkusze blach) jednocześnie nie "powykrzywiać " kształtów burt. To bym uznał, że wybrnąłeś z tego dziwactwa. Ale nie wybrnąłeś, No chyba, że to nie koniec.

dodałem trochę emotikonków, żeby być w klimacie ,-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem efektu końcowego. Jak na razie te kafelki mają strasznie regularny kształt... Wręcz techniczny - ani to cień, ani spłowienie... Mam nadzieję, że to będzie wyglądało lepiej po śladach eksploatacyjnych.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widze gdzie blachy "powykrzywiały" burty, ale dobra nich Ci będzie

 

 

....Jak na razie te kafelki mają strasznie regularny kształt... Wręcz techniczny....

 

Tu natomiast czuję się zabity na śmierć A jaki maja mięc kształt? misiów albo jednorożców????

 

W całej tej zabawie o to właśnie chodzi, żeby pokazać trochę więcej samej KONSTRUKCJI kadłuba, taki mój fetysz lub jak woli Spiton dziwactwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem zamiar. Tylko mam wątpliwość na ile cieniowanie w wybrany przez Ciebie sposób będzie sprawiało iluzję rzeczywistości. W końcu w warunkach naturalnych każdy arkusz blachy inaczej pracuje i inaczej jest oświetlony. U Ciebie cieniowanie zrobione jest perfekcyjnie - każdy arkusz identycznie, przejście koloru od czarnego zaczyna się mniej więcej w tej samej części arkusza i kończy się podobnie.

 

Sprawia to, że kadłub wygląda w tym momencie odrobinę jak rendering 3D, brakuje przypadkowości i odrobiny chaosu. Dlatego ciekaw jestem efektu końcowego po wszystkich brudzeniach etc, na ile zatrze to ten uporządkowany efekt.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gała, myślisz, że płyty pancerne, na łączeniach miały bulaje ?? Jeśli by tak było, to by świadczyło o partactwie projektanta. Blachy poszycia z pewnością sa łączone na ściankach, a zetem na ściankach nie może być bulai.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W płytach pancernych ex definitio nie ma bulajów. Nie na ściankach tylko na wręgach, które stoją w równych odstępach, w tym wypadku co metr. Tak przyznaję nie chciało mi się przesówać 8 z 150 bulajów żeby nie wypadły na łączeniu. Czuję się zdewastowany faktem że mój model nie dorasta do Twoich oczekiwań, mimo wszystko jednak jakoś to przetrwam i nie będę odchodził z foruma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze wątpię Bartku. Sam nie jestem pewien czy zastosuję tą metodę na kadłubie podobnych rozmiarów. I nie chodzi o efekt, bo ten póki co jest dokładnie taki jaki miał być, a pracochłonność tego rozwiązania. W końcu wymalowanie tego zajęło mi pół roku, a siedzę przy nim praktycznie codziennie... Może ktoś wpadnie na pomysł jak to zrobić szybciej, czego życzę sobie i Wam AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W płytach pancernych ex definitio nie ma bulajów. Nie na ściankach tylko na wręgach, które stoją w równych odstępach, w tym wypadku co metr. Tak przyznaję nie chciało mi się przesówać 8 z 150 bulajów żeby nie wypadły na łączeniu.

,-)) podpowiem, że łatwiej byłoby zrobić granice pomiędzy blachami pomiędzy bulajami ,_)) Ale pewnie wiesz, tylko tak piszesz ,-))

 

A na poważnie, szukanie efekciarstwa, to strata czasu. Zwłaszcza, że potrafisz zrobić porządny model. Całe to malowanie cieni tam gdzie ich nie ma moim zdaniem marnotrawi twój trud, jaki w te modele wkładasz.Masz znakomity warsztat. Ja bym spróbował wymalować jakieś ciekawie pomalowany, czy usyfiony obiekt, zamiast robić takie dziwolągi. Idea, że prosta płaszczyzna, jest nieatrakcyjna, i trzeba zamarkować, że sa to 4 płaszczyzny i w dodatku wypukłe czy wklęsłe, jest chybiona.Nie tędy droga. Schematyzm takiego postępowania wręcz krzyczy , że coś to nie jest tak jak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.