Jump to content
Szydercza Gała

Rewolucyjna ZIABAAAAAAAA :) Hobby Boss, 1:350

Recommended Posts

Teraz jest na niej jeszcze więcej taśmy, bo wyciągałem górne krawędzie pancerungu i takie tam różne

No dzis już chyba ostatnie hajlajty i przejdziemy do wazy CZeciej. A potem będę mógł wypróbować mój nowy lakier do włosów

Kamień czajnikowy na dnie zawsze robię na lakier Krzychu, żyj meczem

No wiesz teraz to akurat masz ich do wyboryu do koloru

I co tam się tak cicho w warsztatach zrobiło, nazisty nie KcOM lutować pancerza w upale czy jak?

No i Faza II zakończona, pora ruszyć z kopyta, póki co zlepiłem i pomalowałem (prawie) 18 części z plastiku

42337097515_285030f406_o.jpg

42337097565_b4b5bf5e3a_o.jpg

28372213817_2c62297fba_o.jpg

43192079072_ce91258a7a_o.jpg

42337097745_48cec4b4e8_o.jpg

28372213907_e2ff66f243_o.jpg

Nazisty bazOM pofukali, a może nawet nakrENcony wygranOM BelgUF z BrazylijOM udam się do garażu i też jakieś fotki strzelEM.

ciekaw jestem docelowego efektu tych czarnych burt ?? Kiedy pryśniesz ostateczna wartwe ??

Jest 3 warstwa! Technicznie to mucha nie siada, wiadomo! Tu dyskusji nie ma.

Z subiektywnych wrażeń to tak... bardzo kontrastowo jest nadal, ciągle trochę jak preSzajding przed kolejną warstwą. Przejrzałem foty Dantona z sieci i aż takiego efektu nie widziałem.

CHaŁewer, po styraniu go porządnym weatheringiem i po warstwach lakieru kontrast się wytłumi więc maYbe, maYbee..

Hans, to do ciebie

star-wars-quotes-obi-wan-kenobi.jpg

Będzie dobrze. Już jest lepiej a to jeszcze nie koniec.

Spoko loko, jak przyjdą fafluny, łosze srosze, zadrapy, obity i i cała reszta to się ładnie zblenduje. Poza tym on ma być kontrastowy. To ma być statek z efektem łał, który będzie zdobił mój telewizor marki Rubin, po wsze czasy

KIIRRCHOOOLLLMM !!!!!

Zblenduje się, to pewne. Jestem bardzo ciekaw efektu wow.

Swoją drogą, jak żabulca bedziesz na bogato faflunil i obijal to nie zapomnij wrzucić tego step by step na warsztat. Przyda się tutorial.. bardzo. Ja od tygodnia chodzę wokół japonki jak pies koło jeża.. Chce fajnie usyfic kadłub a technik i etapów jest tyle że po prostu nie wiem od czego zacząć.. Póki co czytam interneta.. Ale w sieci Jimenezy zdecydowanie wolą błotne czołgi i samolociki..

Ramirezy nie znajOM sie na statkach, można u nich podpatrywać samą technikę, ale juz jak i gdzie jej użyć to inna historia. Ja zaczynam od kamienia czajnikowego, bo to jeszcze z fukawki na lakier do włosUF i szczotke do zEMbuF. Ale potem do akcji wchodzą oleje. Zazwyczaj zaczynam od łosza srosza, a potem zadrapki i obicia, potem zacieki wszelakie na części nawodnej. Kończę kredkami i olejowymi efektami na dnie.

Mam nowy lakier do włosów, to jest pono TEN lakier.... pożyjemy zobaczymy. Dziś zaczne sobie zalepiać kadłub..... znowu

Dzieki! A scumLajna po loszu? Olejem czy akrylem.. z pedzla całość czy troche baze fukawka przy tasmie?

Jak już będzie wiadomo, że to Ten jedyny spray do hairow to daj znac. (Btw , To się psika z puchy??)

Widzialem gdzies płyn pod chipping od Miga do fukawki .. Jakieś opinie?

Sorry, że tak szczelam pytaniami off topic.

Pozdro!

będzie co oglądać jak już ten warsztat się kiedyś zakończy

Dlaczego off, ja bym raczej powidział że jak najbardzien ON the topic Nie twierdze też że jest to JEDYNIESŁUSZNA metoda, za każdym razem próbuje czegoś nowego, tak więc burza mUzgUFF jest jak najbardziej mile widziana.

A scumlajn to robie właśnie kredkami na sam koniec, albo tuSZ przed glonem z gomPki, zależy jaki mam humor

Płyn od ramireza to przelany do innej buteleczki sprej do włosUF, a co do TEGO JEDYNEGO to on tez jest w butelce i wygląda tak:

stThumbnailPlugin.php?i=media%2Fproducts%2F80c8237eedb6b8d1309e86d4e85560f3%2Fimages%2Fsynteza-spray-lakier-500ml.jpg&t=big&f=product&u=1526906153

malowanie w kafelki dna, które było jednolita obłą formą, powiedzmy, że dało się jeszcze uzasadnić. Ale malowanie burt, które maja fajny kształt, w sposób, który ten kształt zniekształca, jest błędem. Gdyby dało Ci sie, zrobić tak, by zachowując te kafelki( arkusze blach) jednocześnie nie "powykrzywiać " kształtów burt. To bym uznał, że wybrnąłeś z tego dziwactwa. Ale nie wybrnąłeś, No chyba, że to nie koniec.

dodałem trochę emotikonków, żeby być w klimacie ,-)

Ciekaw jestem efektu końcowego. Jak na razie te kafelki mają strasznie regularny kształt... Wręcz techniczny - ani to cień, ani spłowienie... Mam nadzieję, że to będzie wyglądało lepiej po śladach eksploatacyjnych.

Pozdrawiam

Krzysiek

Nie bardzo widze gdzie blachy "powykrzywiały" burty, ale dobra nich Ci będzie

....Jak na razie te kafelki mają strasznie regularny kształt... Wręcz techniczny....

Tu natomiast czuję się zabity na śmierć A jaki maja mięc kształt? misiów albo jednorożców????

W całej tej zabawie o to właśnie chodzi, żeby pokazać trochę więcej samej KONSTRUKCJI kadłuba, taki mój fetysz lub jak woli Spiton dziwactwo.

Rozumiem zamiar. Tylko mam wątpliwość na ile cieniowanie w wybrany przez Ciebie sposób będzie sprawiało iluzję rzeczywistości. W końcu w warunkach naturalnych każdy arkusz blachy inaczej pracuje i inaczej jest oświetlony. U Ciebie cieniowanie zrobione jest perfekcyjnie - każdy arkusz identycznie, przejście koloru od czarnego zaczyna się mniej więcej w tej samej części arkusza i kończy się podobnie.

Sprawia to, że kadłub wygląda w tym momencie odrobinę jak rendering 3D, brakuje przypadkowości i odrobiny chaosu. Dlatego ciekaw jestem efektu końcowego po wszystkich brudzeniach etc, na ile zatrze to ten uporządkowany efekt.

Pozdrawiam

Krzysiek