Skocz do zawartości

Pz.kpwf.III ausf.N DAK - Dragon 1/35


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Worki z Panzer Art - naprawdę super i godne polecenia.

Spróbuj poszukać jakichś zdjęć z epoki na których worki mają napisy typu "ryż", "cukier" lub cokolwiek. Dorobić kalki z takimi napisami i można "ożywić" model...

Sam w tej chwili kombinuję z workami z czasów Wietnamu na M48.

 

EDIT -> o np. takie coś https://sprzedajemy.pl/niemiecki-worek-na-zywnosc-z-1936-roku-leszno-2-7897fb-nr47813682

 

A swoją drogą - worki leżą na ruchomym jarzmie armaty. Jak to się podnosiło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

@martinello a jak się miało podnosić? normalnie, dla mechanizmu taki worek to żaden kłopot, armata i tak jest w "bezwładności" (ciężar w osi wyrównywany przez odciążacz)...

oglądam bo z malowaniem u mnie jak zawsze kiepskawo...czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę dziwna metoda rozjaśniania ? Skoro wyblakła jest płyta nadsilnikowa (ta z samego tyłu) od strony przodu czołgu, to czemu następna płyta z osłonami wlotów jest tak samo wyblakła , a nie odwrotnie. Chodzi mi o to, że na styku tych płyt powinien być jaśniejszy kolor, a na zewnętrznych częściach ciemniejszy. ciemny - jasny, jasny ciemny. U ciebie patrząc na linie podziału blach jest ciemny jasny i nagle z tym jasnym styka się inna płyta kolorem ciemnym odciętym prostą linią ? cieniowanie zamiast płynnego jest prawie od kreski równo pooddzielane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
... powinien być bardziej żółty.

Zasugerowałem się boxartem . A na poważnie to mógłby trochę żółciejszy, jak na fotce z Bovington

 

maxresdefault.jpg

 

choć tu już taki żółty nie jest

 

maxresdefault.jpg

 

Przy następnym pokombinuję z innym kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć tu już taki żółty nie jest

Ale zwróć uwagę, że całe to zdjęcie jest przekłamane kolorystycznie - otoczenie, samochody, góry i niebo w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, na płycie nad silnikiem są trzy osłony - pomaluj je wszystkie na jednolity kolor, bo są wycieniowane w połowie i dziwnie to wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Poobijałem go trochę młotkiem. Pomalowane worki i prawie skończone narzędzia. Mam pytanie odnośnie wycioru. Czy ta końcóka czysząca to jest w jakiejś osłonie czy tak wyglądała. No i na jaki kolor to pomalować?

 

SR_kkOU4Q1ef721q0QjKFYbK_pYtIZCcOshzqsPmGuTAb4bgWEQSUcR047MAS0Twn7KfIxYHpcf4FhzmazDMMsVJacPdkm9XdIquzGe4MUOeI7khpqk-uDd6CrAdpadNQUUR3IZY1FI4tCg_7MEr-7yvGTRnlxlz_gw4tanswiBaOtjRJKo0V6VM4EpoG8sBrVysoyVgElWw1EQqZy3TMlMv7XMKKDEXc_3HVMIuTU5nho4CCA-ZzlJkW3oZVVwGdkX6_fAMNP-FSXgRVzEGbSz8CuKkduc72a7bLTkVGc2przS4qbETausHhyegKcswux-2FoM0Id7kJI8jLKLu_Dc-gondBinl6P98rvcgVWl27-KJE6z0dX8SP4Ti7myU6axamA90mezIhUoBY80asYru9DOSlSF2zipVIJ06dUb5fyvITEXt5zGuUofDHRUxU5Rbc9YCXfTx_ItNZZYyUY8oaOjxCdR2WW7AepyEyTicE7Gm17HkJSL_jWiNF00g4qhxyu2EqBCB_DP6t-ELrN8eXsL0WxTKLcttDUfSCLCG2F6XDdsXgEYBTkFHFGUtPozgNOuYwOcKRvefD95DY2dlxVldiL4LjN8ghLJfNArDmwzL20gHCit6WhIvNB4=w1024-h682-no

 

YAMoSbULhRsyTbRs8DkPeJM5lSkllpfgcnDbCkTSKd_hlKmYfVVXH8mLlDIwi1ADVM1CexkQG7IYvlL8ZBdQOgJV_FdmULAik13j2Vk0SlOMXB7TCU8lZqQMa1B-4tAw2EdwcBhq_PYrwca02OvZkwTcwkSK2ELDINKCsX8HGQUCXTHb9kEbEOC3L6ErEkyrsCx3-FQRV-Xo1QYM5xLmQ4R-GphQTli6PEri-x0EA3qCpo7mSVCh0NnFOmWyTd5JwYuIzzABuZnRZMsojfMxlkHDzy3R1CDcsY3FTFY6aLPcOmLxOvo5YB8Khz2eUCWxQxzk2-aIagKhrN9O49n6SqguaJ9EMoJmIhPBs7KeWiucHin_gLP9WdZXMDJYaIbtvKSrD7yfaKJTJyxC0McmDboMsupnuLh-GAqMRDohc51px7NTemo4lUjOmX2R2Ufn8_sS2HWIIyfVLBp-8HTpdXnDXNaun0eYAxbA7EhGYdDrYzFi41QWY4r-IZh-dmGrZJy8h3NTI9oWktPzEhfAw5jAS51eDvtVHeA2mK7l8YgP7qMfQwFjIgXdXYtKyJGp1eTN2wW6GBjMwD3hW-DxvWo6-vE6bYq9hrVgtS8_oYvP_Ar0OTur3rAg4kvbj9A=w1024-h682-no

 

BowGL17qRcECozpo_C3bKCHvrZXXjtrwc2WcyPK3__bAtfHLwwtfwzqV7ylIWlZYGaTJIuoz0hpDG7zAOdKvDWep_o3vP5ow0J5tj-wiDOLZ_reYN3aQctDxVLN9OYPLX1g2Fd9ou7QMNfUDVSqfhaf99NvOG2Jc8V7ILfasnMcqH-UxEE8WxegJCJ2pOv_13wSA39WxxQwKIhveHoXbHruO__W5axhH0UTNuXSmLeF3aCZ82JYLjWpt3C54EE-TMvMPQTmLViYteASi0Mm_Mdm3Vuyfb_yD61Ps9L8qZ8xs3JBJQEoDhdZMlsaku9KfwjeBnis-1usKtPJXXXfmqg-cJC9syeuLF6vmcvarzG-4E-gbL6EkjVZGBq7D7WADLxvGDCtKpc05MqFTMhje8DvYu4HDouH0YCwks0CKWEwsHaerJb6IY4TugiL-YXkLJjO-csUqZDuEPwBZUyPIqCK2K3uxH4qidYMqOde-T5ffLrXgeERP2zyVIOsFQaDTohi5z-ZWy0cV3iAZ-G1KyRX36ard0zGIqAOln8MI74z7HAmDYDodA3XOgVmo7iXXztV2JeZseY6C-ii0MKOxssLqQ29fV2s7HPPdtFGyy3nVxomFJRIwjfDUGYCVCTk=w1024-h682-no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greif, wiesz że nawet klapsa nie mogę złożyć a co dopiero takie coś.

 

Fajnie. Kalkomanie zwróciły moja uwagę, są położone jak prawdziwe tzn jak namalowane, i tak sobie myślę jakich płynów używasz? Ja mam czasem problemy z kalkami...choć mam płyny mr hobby...

 

Przede wszystkim staram się kalki wycinać tuż przy krawędzi nie zostawiając błonki na zewnątrz. Numery jak i krzyże. A płyny to Micro Set i Sol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.