Skocz do zawartości

[W] M911 z M978 i M1025 - Meng/Italeri/Tamiya 1:35


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś mi się ten humvee nie widzi ?. Może wymyślam, bo się przyzwyczaiłem do bardziej skomplikowanych sylwetek i ten prosty golas tak razi po oczach. Jakkolwiek dla mnie kolorystycznie przekombinowany. Może się przekonam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że to powinno pójść do poprawki. Zamalowujesz to i naklejasz  kalkomanie generyczne z Echelona  o takie:

https://www.megahobby.com/products/us-army-bumper-code-generic-set-2-black-1-35-echelon-decals.html

Bo jak dla mnie co po wzorowych śladach eksploatacji modulacjach i ugiętych kołach (ja  też je stosuję:)), jak pojazdy mają ewidentne babole w sprawach podstawowych.np. takie jak realistyczne oznakowanie, to tak jakbyś na hitlerowskim czołgu ponaklejał kalki z Wermachtu i SS jednocześnie. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie mam za bardzo koncepcji na podstawkę, ot taki ogólny zarys, więc idzie mi to jak krew z nosa.
Położyłem warstwę kleju do płytek, zmieszanego z gipsem, żwirem i czym tam jeszcze miałem.
Na to wszystko poszedł piasek dla szynszyli a później odcisnąłem ślady kół i zaznaczyłem gdzie co ma stać.
Jak przeschło nałożyłem gąbkowym pędzlem wodę zmieszaną z jakimś pigmentem i wikolem.
Całość jeszcze trochę posypałem żwirem (kolory trochę przekłamane, w realu jest bardziej żółte).
IMG_7600.thumb.jpg.d17678eb75a86d3ec2704a625e4c250e.jpg


Dojdą jeszcze kamienie, może jakieś krzaczory i dwa "dżerseje":
IMG_7597.thumb.jpg.f47d1e317a7c429a794b9a5d20d2ef37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bazylms napisał:

Fajnie, ale jeszcze bym koła trochę przykurzył. 

Ok, dzięki.
Generalnie to nie koniec ale prawie. Pojazdy nie są przymocowane i staram sie je jak najlepiej wpasować w podstawkę.
Pewnie trochę kurzenia, może jakieś kamyki albo krzaczki albo kule bylicy czy szarłatu.
No i na koniec muszę jakoś zamocować przewody do naczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku mi Twoje malowanie bardzo sie podoba :super: realizm realizmem, ale według mnie model nie może być nudny, jak to ma miejsce w przypadku prawdziwych pojazdów. U Ciebie widać że coś się dzieje i malowanie jest na bardzo dobrym poziomie. Za jakiś czas może zabiorę się za Cougara i pewnie będę zaglądać do Twojego warsztatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mandrivecs napisał:

Gdyby nie to, że wyglądają jakby jeździły po Iraku jakieś 25 lat do dałbym Ci szkolne 6... Ale nie pasuje mi tutaj takie mocne zużycie. 

A ja tylko tak delikatnie ?
A na poważnie, starałem się zachować jako taki balans, kompromis. NIe obijałem za bardzo a Humviego to już prawie w ogóle.
Wiem, że można inaczej ale jakoś tak wtedy mi czegoś brakuje, nie usnę jak zostawię model czysty O.o

 

 

4 minuty temu, chudyhunter napisał:

Przemku mi Twoje malowanie bardzo sie podoba :super: realizm realizmem, ale według mnie model nie może być nudny, jak to ma miejsce w przypadku prawdziwych pojazdów. U Ciebie widać że coś się dzieje i malowanie jest na bardzo dobrym poziomie. Za jakiś czas może zabiorę się za Cougara i pewnie będę zaglądać do Twojego warsztatu. 

Dzięki wielkie. Miło mi to czytać. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba. Tak jak przedmówca - wg mnie idealny balans między realizmem (we współczesnych pojazdach niebezpiecznie graniczącym z monotonią) a swobodą "wyżycia się" malarsko.

Mimo słusznych zastrzeżeń np. Mariusza,  efekt wizualny spektakularny. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też Twoja praca bardzo się podoba, a warsztat zainspirował do tego stopnia, że też kupiłem M911, tyle że z Hobby Boss'a. Jak przyjdzie na niego kolej chciałbym osiągnąć efekt chociaż zbliżony do tego co Ty zrobiłeś.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kryspacz napisał:

Dla mnie bomba. Tak jak przedmówca - wg mnie idealny balans między realizmem (we współczesnych pojazdach niebezpiecznie graniczącym z monotonią) a swobodą "wyżycia się" malarsko.

Mimo słusznych zastrzeżeń np. Mariusza,  efekt wizualny spektakularny. ?

Dzięki wielkie.
Muszę "jakomś" galerię trzasnąć.

 

2 godziny temu, Kowalec222 napisał:

Mnie też Twoja praca bardzo się podoba, a warsztat zainspirował do tego stopnia, że też kupiłem M911, tyle że z Hobby Boss'a. Jak przyjdzie na niego kolej chciałbym osiągnąć efekt chociaż zbliżony do tego co Ty zrobiłeś.

Pozdrawiam

Dzięki - cieszę się że mogłem być inspiracją. Nie wiem jak ten HobbyBoss ale Meng był jednak trochę wymagający.

 

Godzinę temu, Bengal napisał:

Już czekam by zobaczyć na żywo Przemku :)

Zapraszam do siebie - bo wystawa to nie wiem gdzie i kiedy. Może dopiero Kraków w czerwcu.

 

Godzinę temu, Adams M1A1 napisał:

"Bumper code" w cysternie nadal nie poprawione:roll:.

Ano nie ?
Wiem jestem omykiel i leniwa świnia ale bałem się to ruszać na tak zaawansowanym etapie.


Pytanie co następne. Robię BAZa i F-105 i jak skończę zastanawiam sie co dalej.
Mam rozgrzebane BTR-80 i T-80 (jedna podstawka),
BM-21 i Uragan też jedna podstawka
Su-25 
Wyszło że samie ruskie to może Merkave IV
albo CHieftaina 11
albo dwie haubice Type75 i Type99
albo AMX30 i Leclerca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.