Skocz do zawartości

F-104S Hasegawa 1/72


Wokulski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Skończyłem Zipa, model składał się bardzo dobrze, nie jest to może poziom MiGa od Eduarda, ale Japończycy ewidentnie wiedzieli co robią przy projektowaniu.

Budowany tu: 

 

Malowany Vallejo, brudzony olejami.

VEv7Tqn.jpg

evxJhu7.jpg
RgVoaL2.jpg
XQeHOHD.jpg
EpnlcKn.jpg
QzkY6zl.jpg
ztWKC1V.jpg
OasYuJ8.png
qiOmL7Y.png
Jwo23V9.jpg
LQrrDmH.jpg
HFOiie2.jpg
QJ9D7Ld.jpg
HBQijUS.jpg

Z perspektywy żabiej, zdecydowanie mojej ulubionej.

bzsbAED.jpg

Porównanie rozmiaru.

rRkfF3A.jpg

I z sąsiadem zza żelaznej kurtyny.

5kuHiWF.jpg

Pozdrawiam.

Edytowane przez Wokulski
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, no masz, ładny rolmops wyszedł

"Ołówek" ze "Śledziem" - piękny widok:szampan1:

Warsztaty popatrywałem ale się nie wypowiadałem, efekt końcowy bardzo ładny w obu przypadkach

Po prostu piękności

Mam tylko nadzieję że Kolega pociągnie temat i zrobi coś jeszcze z "okresu srebrnych strzał"

:piwo:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, abtb napisał:

Hah, no masz, ładny rolmops wyszedł

"Ołówek" ze "Śledziem" - piękny widok:szampan1:

Warsztaty popatrywałem ale się nie wypowiadałem, efekt końcowy bardzo ładny w obu przypadkach

Po prostu piękności

Mam tylko nadzieję że Kolega pociągnie temat i zrobi coś jeszcze z "okresu srebrnych strzał"

:piwo:

Dzięki za opinię! Niestety, nie przepadam za czymkolwiek sprzed Wietnamu, więc żadne szable ani wczesne MiGi nie wchodzą w grę. Coś srebrnego kiedyś napewno skleję, bo to ciekawy temat i duże wyzwanie malarskie.

1 godzinę temu, mirage3 napisał:

Nie wchodzę w merytorykę, ale PODOBA SIĘ :super:

Co dokładnie masz na myśli? Jestem ciekaw.

22 minuty temu, spiton napisał:

Fantastyczny malunek. Wygląda mega realistycznie. Wielki plus za konfiguracje z gołymi końcówkami skrzydeł.

Dziękuję, też zdecydowanie preferuję bez zbiorników, bo trochę szpecą tę rasową sylwetkę. Muszę przyznać że do zrobienia zipa zainspirował mnie pański podwójny warsztat, świetnie wyszły i też chciałem zrobić sobie taką usyfioną strzałę. W ogóle cała pańska twórczość od kiedy tylko pamiętam były dla mnie mistrzostwem realizmu (albo raczej naturalizmu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to do Sidewinderów powinny być wyrzutnie a drugie to nie widziałem takiej konfiguracji uzbrojenia (co nie oznacza, że takiej nie było). Zazwyczaj w miejscu AIM-9 były baniaki na naftę a Sidewindery na końcach skrzydeł choć bywało i pusto na końcówkach. Co nie zmienia faktu, że model naprawdę fajny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mirage3 napisał:

Generalnie to do Sidewinderów powinny być wyrzutnie a drugie to nie widziałem takiej konfiguracji uzbrojenia (co nie oznacza, że takiej nie było). Zazwyczaj w miejscu AIM-9 były baniaki na naftę a Sidewindery na końcach skrzydeł choć bywało i pusto na końcówkach. Co nie zmienia faktu, że model naprawdę fajny !

Była, była. Też nie widziałem, ale tak pisze na wiki.

108CAC23-E579-4C3E-B2ED-E823005F85CD.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się mi podoba. Ładnie pomalowany, fajne plamy malowane od ręki, miło dla oka.
Spore wrażenie zrobiło na mnie zdjęcie z butelką TETC, dopiero na nim widać jakie to maleństwo.
Nie podoba mi się tylko brak zbiorników na końcówkach skrzydeł, przez to model wygląda trochę jak okaleczony. Trudno też coś powiedzieć o brudzeniu, bo jednak jakość zdjęć jest dość niska. Ale model udany, gratuluję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Solo napisał:

Się mi podoba. Ładnie pomalowany, fajne plamy malowane od ręki, miło dla oka.
Spore wrażenie zrobiło na mnie zdjęcie z butelką TETC, dopiero na nim widać jakie to maleństwo.
Nie podoba mi się tylko brak zbiorników na końcówkach skrzydeł, przez to model wygląda trochę jak okaleczony. Trudno też coś powiedzieć o brudzeniu, bo jednak jakość zdjęć jest dość niska. Ale model udany, gratuluję.

Dzięki. Nie wiem co się stało ze zdjęciami, albo imgur kompresuje, albo gdzieś na etapie obróbki coś nie pykło.

57 minut temu, mig napisał:

Starfighter bardzo ładny, Chociaż mi osobiście brakuje zbiorników na końcówkach skrzydeł.

Dziękuję, mi właśnie te zbiorniki strasznie przeszkadzały w odbiorze. Teraz jest smuklejszy, prawdziwie wyścigowo włoski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karambolis8 napisał:

Już widząc MiGa wiedziałem, że kolejne będą tylko lepsze i się nie zawiodłem. Bardzo dobre malowanie :super:

Super to słyszeć, też uważam że jest minimalnie lepszy od MiGa, ale i tak będę się starał zachować wszystkie moje modele w ramach jednej, ustalonej konwencji, po prostu lubię taki „porządek”

Wszystkie w 1/72, wszystkie z zamkniętą kabinką itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rymulus napisał:

Model super, talent malarski masz. Przy następnym warsztacie pokaż dokładniej poszczególne etapy lakierowania co by się mniej utalentowani podszkolili.

Dziękuję. Wydaje mi się, że wszystkie kroki opisałem w warsztacie, w sumie to była tylko baza i rozjaśnienio-marmurek bazowym z kapką białego. Reszta na oko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.