Skocz do zawartości

Nowość Tiger Model


Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 years later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 11 months later...
  • 1 year later...
27 minut temu, Kudacior napisał:

Tylko największym mankamentem jest to, że nie wiadomo czy sprzedawca jest uczciwy. Przeglądałem kilka ofert na ali i ebay i jest kilka gdzie są opinie, że produkt nigdy nie trafił do kupca.

Wszystkie moje zakupy na Ali i ebay- bez uwag, śledzenie przesyłki i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2024 o 19:15, Kudacior napisał:

Tylko największym mankamentem jest to, że nie wiadomo czy sprzedawca jest uczciwy. Przeglądałem kilka ofert na ali i ebay i jest kilka gdzie są opinie, że produkt nigdy nie trafił do kupca.

Kupowałem u tego konkretnego sprzedawcy (Darlingmodel Store RPG Model 35008 URAL 63095 Typhoon-U i doszło szybciutko (7 dni) bez żadnych uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2024 o 19:43, robertmodelarz napisał:

Wszystkie moje zakupy na Ali i ebay- bez uwag, śledzenie przesyłki i tyle.

Ja miałem 2 przypadki, że przesyłka nie została wysłana. Ale zwrot kasy przez Ali bezproblemowy. Pamiętam, że za 1 razem nawet dostałem więcej złotówek bo były jakieś wahania kursowe.

Tyle, że w zasadzie teraz prawie zawsze poczta dolicza mi 8.50zł za odprawę celną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, JanuszF napisał:

Ja miałem 2 przypadki, że przesyłka nie została wysłana. Ale zwrot kasy przez Ali bezproblemowy. Pamiętam, że za 1 razem nawet dostałem więcej złotówek bo były jakieś wahania kursowe.

Tyle, że w zasadzie teraz prawie zawsze poczta dolicza mi 8.50zł za odprawę celną. 

Hmm mnie z Aliexp opłaty nie naliczyli. Paczka szła przez Holandię.

Edytowane przez Sjmport
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sjmport napisał:

Hmm mnks z Aliexp opłaty nie naliczyli. Paczka szła przez Holandię.

I może to być klucz. Przepakowali w Holandii i dalej szła jako nadana z UE.  Ja w zasadzie to teraz tylko drobiazgi zamawiam. Z 1,5 roku temu paczki zaczęły mi przychodzić przez Lublin i zaczęły się przejścia. Raz z elementami żywicznymi, drugi raz z zaginarką Dspiae. Około miesiąca paczki leżały na cle, otwierali je ważyli, musiałem faktury,  dowody wpłaty wysyłać i jeszcze chcieli żebym wyjaśnił do czego to służy.  No i oczywiście doszły opłaty i Vat.  Tak, że zraziłem się 😞. Teraz kupuję drobiazgi i albo przychodzi bez opłat, albo 8,50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urząd celny potrafi się przywalić do wszystkiego...raz mi doliczyli 140 zł za paczkę będąca prezentem to kazałem im się gonić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sjmport napisał:

Urząd celny potrafi się przywalić do wszystkiego...raz mi doliczyli 140 zł za paczkę będąca prezentem to kazałem im się gonić

I zależy jeszcze który. W tym tygodniu dostałem przesyłkę z Hobbyeasy, zatrzymali ją w Warszawie i następnego dnia zwolnili. Myślałem, że bez opłat będzie, ale naliczyli 8,50. Natomiast jak idzie przez Lublin to zazwyczaj dostaję dopiero po tygodniu i na 99% z opłatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łupią nas jak chcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sjmport napisał:

Łupią nas jak chcą

Jeszcze nawet raz mi się nic nie naliczyli. Też się obawiałem na początku przy zakupach. Poczytałem przepisy, przy zakupie do 150 EUR nie ma żadnych opłat celnych. Większość zakupów wchodzi w obszar celny UE w Holandii (chyba tam jest jakiś duży hub) i tam nic nie naliczają, czyli w Polsce też nie mają prawa nic naliczyć. Na AliExpress  Vat też odprowadza  sprzedający w cenie produktu, co jest wyszczególnione w cenie zakupu. Być może ktoś zamawiał coś z dodatkową usługą i stąd dodatkowe naliczenie(ja osobiście unikam Poczty Polskiej, bo tam zawsze jest jakiś problem z jej strony). Zresztą każdy zakup (jeśli jest tylko taka możliwość, czasami jest przy zakupie, czasami pojawia się w trakcie realizacji) przekierowuję do paczkomatu (DHL to realizuje). Z drugiej strony, nawet przy naliczeniu tych 8,5zł to zakup jest i tak w super cenie, bo kupiony przeze mnie w/w model poniżej 300zł jest nie do zdobycia (zaznajomiony sklep oferował mi go za 320zł, a zapłaciłem na AliExpress 203,93zł, oczywiście trzeba śledzić promocje, no i wstrzelić się w darmową przesyłkę). Jak na razie ja mam pozytywne "relacje" i "wspomnienia"  z Chińczykami, ale być może mam szczęście. 

Tu piszę tylko o zakresie modelarstwa, ale kupiłem tam dużo różnych innych rzeczy, zawsze w cenie do 150 EUR i nigdy nie miałem żadnych problemów/niespodziewanych opłat.

Sorry z długi wywód, pewnie nie w temacie, ale sam żyłem obawami co do zakupów w Chinach. Każdy ma swój rozum, i wie ile kasy może zaryzykować, więc podejście jest indywidualne za każdym razem.

Pozdrawiam i życzę rozsądnych decyzji ewentualnych udanych zakupów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbiję się w temat , interesuje mnie ja wyszukujecie na Ali , bo ich system kategorii to dla mnie porażka , jak wpisuje co mnie interesuje to wyskakuje milion różnego barachła , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.