Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 2019 - 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

W HLJ np. niecałe 13 dolców. Wysyłka oczywiście droższa, ale zamawiając coś zagranicą raczej nie kupujesz tylko jednego małego modelu w 72 (w końcu private warehouse w HLJ po coś wymyślili), a i u nas też za darmo nie wysyłają, osobliwie jak komuś nie po drodze do paczkomatów.
Inna rzecz, że ja tego G-6 Tamki traktuję jako ciekawostkę kolekcjonerską - trudno się od Japończyków spodziewać większej ilości wariantów, zatem moje pieniądze pójdą do Eduarda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za 22,45€ i zdecydowanie nie jest wart tej ceny. To co jest w pudle jest warte 10 / poziom Eduard Weekend Edition. Więc zdecydowanie odradzam, chyba że ktoś chce mieć do kolekcji, tak jak napisał Maciej. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ten model jest piękny, ale to w zasadzie tylko jedna ramka z częściami. 

Za Fw-190A-8/R2 Weekend Edka w promocji zapłaciłem 7€. Więc można sobie wyobrazić, ile będzie kosztować ich Bef. I to nie mówię o tym, że kalki Tamki są z dupy, więc do niczego się nie nadają... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2019 o 14:11, mbrnnr napisał:

Tzn ten model jest piękny, ale to w zasadzie tylko jedna ramka z częściami. 

Za Fw-190A-8/R2 Weekend Edka w promocji zapłaciłem 7€. Więc można sobie wyobrazić, ile będzie kosztować ich Bef. I to nie mówię o tym, że kalki Tamki są z dupy, więc do niczego się nie nadają... 

Pal sześć kalki ,pytanie na ile poprawny (lepszy od Az'etów) jest to model .Są już gdzieś na jakichś forach przymiarki i ,,marudzenia''? ?

Edytowane przez zatras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zatras napisał:

Pal sześć kalki ,pytanie na ile poprawny (lepszy od Az'etów) jest to model .Są już gdzieś na jakichś forach przymiarki i ,,marudzenia''? ?

Na Modelforum u braci Czechów jest relacja z budowy i dyskusja na 6 stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, zatras napisał:

Pal sześć kalki ,pytanie na ile poprawny (lepszy od Az'etów) jest to model .Są już gdzieś na jakichś forach przymiarki i ,,marudzenia''? ?

 

15 minut temu, Xmen napisał:

Na Modelforum u braci Czechów jest relacja z budowy i dyskusja na 6 stron

Na Modelforum jest kilka wątków z budowy tego Meśka. Sam mam go w połowie sklejonego. Piękny prosty model. AZ to przy nim glut. Co do poprawności raczej nie mam wątpliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mbrnnr napisał:

 

Na Modelforum jest kilka wątków z budowy tego Meśka. Sam mam go w połowie sklejonego. Piękny prosty model. AZ to przy nim glut. Co do poprawności raczej nie mam wątpliwości. 

Jeśli chodzi o wykonanie wyprasek i sklejalność to pełna zgoda ,ale jak napisał  caughtinthemiddle   Edek może być pod względem merytorycznym (jakość wyprasek też) bezkonkurencyjny 

Cytat

oni już się jako tako nauczyli jak 109 wygląda...

A czy Tamiya wie jak wygląda Bf 109 G-6 ,wszak zrobili tylko jeden model w 48 ?

Edytowane przez zatras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to będzie więcej nitów/detali na powierzchni, będą lepsze kalki, będzie zdecydowanie więcej wersji i oczywiście lepsza będzie też cena. Ale jakość wyprasek lepsza nie będzie. Mesiek jest imho jeszcze lepszy niż ich nowy Spit Mk.I. I choć nowe Fw-190A Edka są fantastyczne, to jednak trzeba szczerze przyznać, że Tamka jest nadal niepokonana. I to nie tylko pod względem jakości wtrysku, ale też pod względem podziału technologicznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mbrnnr napisał:

Jeśli już to będzie więcej nitów/detali na powierzchni, będą lepsze kalki, będzie zdecydowanie więcej wersji i oczywiście lepsza będzie też cena. Ale jakość wyprasek lepsza nie będzie. Mesiek jest imho jeszcze lepszy niż ich nowy Spit Mk.I. I choć nowe Fw-190A Edka są fantastyczne, to jednak trzeba szczerze przyznać, że Tamka jest nadal niepokonana. I to nie tylko pod względem jakości wtrysku, ale też pod względem podziału technologicznego. 

Wszystko to prawda ,Tamiya ma zabójczą jakość i basta . Mnie bardziej chodzi o to ,żeby przy tej całej ,,cudowność'' nagle się nie okazało ,że ktoś wyniuchał : zły kształt pokryw ,za krótką/długa mordkę , za małą długość /rozpiętość  itp .

Wiele świetnie zrobionych w wypraskach modeli (np wczesny Edek w 48) tak poległo i wtedy ta ,,świetność''  zda się psu na budę  -  przynajmniej mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem sobie te zdjęcia z wypraskami F-14D Fine Molds i wygląda że GWH zdetronizuje model Japończyków. Ruchome powierzchnie sterowe, dysze w wersji otwartej i zamkniętej, nie wiem czy nie lepszy detal i miejscami więcej szczegółów, do tego dużo lepsze koła. No i najważniejsze, zestaw GWH będzie można kupić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎19‎.‎05‎.‎2019 o 15:42, Solo napisał:

Porównałem sobie te zdjęcia z wypraskami F-14D Fine Molds i wygląda że GWH zdetronizuje model Japończyków. Ruchome powierzchnie sterowe, dysze w wersji otwartej i zamkniętej, nie wiem czy nie lepszy detal i miejscami więcej szczegółów, do tego dużo lepsze koła. No i najważniejsze, zestaw GWH będzie można kupić. :)

Solo: a kojarzysz jak są wykonane wloty do silników?

Od strony zewnętrznej są jakoś tam pokazane na tych zdjęciach, ale masz może jaką fotkę samych kanałów dolotowych?

Pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.