Jump to content
Solo

Nowości lotnicze 2019 - 1/72

Recommended Posts

W dniu 3.01.2019 o 13:29, Xmen napisał:

Mała niespodzianka od Hobby2000.Wypraski hasegawy.

mfiQSSYl.jpgLaBygQol.jpgLaBygQol.jpg

Wszystkie trzy są już w ofercie sklepu Arma Hobby:

http://www.armahobby.pl/72006-macchi-mc-202-folgore-north-africa-1942-ex-hasegawa.html

Jest to seria limitowana

Eduard w swoim najnowszym newsletterze zapowiedział wydanie Fokkera D.VII w 1:72 w drugiej połowie 2019r.

Posted (edited)
W dniu 3.01.2019 o 17:21, filipsg napisał:

Ciekawa sprawa, a jak wypada model Hasy w porównaniu z wypraskami Italeri?

Mam oba modele i zadziwiające 😮 ,ale według mnie zdecydowanie na korzyść Italeri

Modele są niemal bliźniaczo do siebie podobne ,bez najmniejszego problemu można zamieniać części .

Różnica jest w w masce silnika .W Hasegawie wkleja się całą ,aż po rury wydechowe, a w Italeri tylko górną sekcję  (w obrębie karabinów maszynowych )

Widać  że Włosi ,,mocno ,ale to bardzo mocno😋 "  wzorowali się na wypraskach Hasegawy. Samemu modelowi wyszło to jednak na dobre ,a nawet więcej .

Same wypraski choć identyczne są mocno podrasowane.

Mają (choć symbolicznie) odwzorowane  wnętrze kabiny i burt, oraz lepszy detal na powierzchni (linie ,szpary wentylacyjne, drobniutkie nity ),

oraz ,,zaślepki" na wnękach podwozia (wiadomo ,nie wszystkie wersje tak miały ,ale... ) ,dzięki czemu nie zioną tam dziury jak w przypadku  Hasegawy , rodem z Airfixu   lat 70tych

Reasumując : mocno bym się zastanowił przed wydaniem 62 zł ( MH 59zł  Ks model 57 zł) kiedy podstawowa Italeri kosztuje  30 zł ,a przepak Tamiyi 40 zł,

chyba że kalki Cartografu i maski do kabiny to rekompensują .

I jeszcze jedno -może najważniejsze ; niestety ,ale chwilowo modeli MC202 Italeri brak jest na rynku ,może dlatego hurtownia  Hobby 2000 zrobiła przepak wyprasek Hasegawy i pościła je na rynek 😎 spryciule

Edited by zatras

Posted (edited)

I tu jest niestety pies pogrzebany.Model Italeri jest niedostępny i  nie wiadomo kiedy będzie wznowiony .Więc myślę że wstrzelili się idealnie.Nie wiem czy mam rację ale czy skrzydło z modelu Italeri nie jest też przygotowane pod MC 205?

Edited by Xmen

Mc 202 i Mc 205 to właściwie te same wypraski. Różnica dotyczy właściwie tylko wstawienia dzialek i bodajże chłodnic pod kadłubem. W dzień postaram się pstryknać jakieś fotki i wrzucić na worka. Jeżeli modele sa już nie dostępne to pora reaktywować 202:glupek:

Pojawiła się tez zapowiedż od Hobby2000 , na razie w KS Model - Bristol Beaufighter MkIF/IC, MkVIF z 307 Dywizjonu i Mk VIC ITF/ VIF. Co to jest, przepak Hasegawy?

Eduard zapowiada:

7450 — Grumman F6F-5 Hellcat — Weekend Edition  luty 2019

Mikojan-Guriewicz MiG-21MF MF (Czechoslovak, Czech and Slovak)  Limited Edition  marzec 2019

• Fokker D.VII — Royal Class  Quatro Combo  wiosna 2019, choć może zostać przesunięty na początek 2020
  • Fokker D.VII (OAW) — ProfiPACK  maj 2019
  • Mikojan-Guriewicz MiG-21MF Fighter Bomber — Weekend Edition  wiosna/lato 2019
  • Grumman F6F-3 Hellcat — ProfiPACK  lipiec 2019
  • Fokker D.VII (MAG) — ProfiPACK  październik 2019
  • Mikojan-Guriewicz MiG-21MFN — Weekend Edition  październik 2019
  • Mikojan-Guriewicz MiG-21PF — ProfiPACK  II połowa 2019
  • Mikojan-Guriewicz MiG-21PFM — ProfiPACK  II połowa 2019
  • Supermarine Spitfire HF.VIII — ProfiPACK  2019
  • Fokker D.VII (Alb) — ProfiPACK  2020
  • Fokker D.VII (Fok) — ProfiPACK  2020

Posted (edited)
9 godzin temu, Xmen napisał:

INie wiem czy mam rację ale czy skrzydło z modelu Italeri nie jest też przygotowane pod MC 205?

Tak i nie ,Pawle .Zależy jaką serię produkcyjną MC-202 chcesz zrobić . Skrzydła późnych były niemal identyczne jak MC-205 ,ale to tak ogólnie ,bo jest z tym ciekawie 😋

Hasegawa ma skrzydła  identyczne jak italerii ,więc  jak przyjdzie model i zaczniesz budowę radzę zgłębić bardziej temat ,jakimiś artykułami/monografiami.

Edited by zatras

Do budowy to daleka droga.Mam Ali di Italia  tak że spoko.Pozdrawiam

Policz sobie ile kosztuja poszczegolne skladnik, majac w pamieci ze sama ksiazka o f-14 to 200 zeta a figurki z reedoaka sa jednymi z najlepszych ale tez i najdrozszych na rynku...

Ja tylko przypomnę, że Viggen od Special Hobby, który pierwotnie miał być w pierwszej połowie 2018 jest zapowiedziany na maj 2019. Mam nadzieję, że ostatecznie.

Mam nadzieję, że potem zrobią Mirage'a 2000 - sensownego modelu w 1/72 nadal nikt nawet nie zapowiada, a tematycznie do nich by nawet pasował.

2 godziny temu, Qz9 napisał:

Policz sobie ile kosztuja poszczegolne skladnik, majac w pamieci ze sama ksiazka o f-14 to 200 zeta a figurki z reedoaka sa jednymi z najlepszych ale tez i najdrozszych na rynku...

Cena zestawu wynika z kosztów, które są podane w tabelce, pod linkiem który podałem, ale co z tego.
Nie wiem czy im ktoś w ogóle to kupi, choć ponoć tylko 15 egzemplarzy jest do sprzedania.
Sam model, wiadomo - najlepszy jak dotąd F-14A w 72 na rynku, ale dodatki...
Gdyby był tam rzeczy których nie można kupić w normalnej sprzedaży to może, a tak to raczej zakup bez sensu, chyba że ktoś planuje budować dioramkę.
Ale wtedy raczej sam sobie dokupi wszystko co potrzebuje i raczej nie skusi się na dość nieciekawą podstawkę Coastala, bo taki pokład lotniskowca lepiej samemu namalować i wyjdzie ciekawiej. Figurki są super, wiadomo, ale mało kto ma ochotę je malować, bo malowanie samolotów to jedno, a figurek to jednak co innego i łatwo zepsuć cały efekt złym malowaniem tych postaci.
Książka jest przydatna, ale naprawdę nie jest niezbędna do budowy modelu F-14, podobnie jak dość przeciętne uzbrojenie Fine Molds, które lepiej już zastąpić eduardowskimi żywicami.
Plastikowe pasy do kabiny to już w ogóle, szczególnie że przecież w lutym pojawią się blaszki Eduarda do tego F-14 i zapewne pasy też tam będą. Metalowe dodatki Mastera no to już w ogóle żaden problem do kupienia u nas.
Zostaje tylko plakietka, plakat i skrzynka - może to kogoś skusi. :)
Gdyby wydali jakieś żywice do tego zestawu, to byłaby atrakcja, ale tak to moim zdaniem zupełnie nie warto.

• Thanks 1

Airfix wypuścił swój katalog "nowości" na rok 2019, w zapowiedziach dla skali 1:72 nowy Blackburn Buccaneer:
https://www.airfix.com/uk-en/shop/new-for-2019/blackburn-buccaneer-s-mk-2-rn-1-72.html
oraz MiG-17
https://www.airfix.com/uk-en/shop/new-for-2019/mikoyan-gurevich-mig-17-fresco.html
...i to wszystko, poza tym kilkanaście przepaków wydań z ostatnich lat i vintage'owych skamielin w nowych pudełkach (w tym takie perełki jak Henschel 126, Bristol Bulldog, Hawker Demon czy P-61) 

Ja się cieszę z Buccannera 🙂 Będzie piękny duecik z Phantomem FG.1 🙂

Też jestem zachwycony Buccannerem, ale zastanawiam się co ja z nim zrobię jak już go złożę - to kawał maszyny, a z miejscem w gablotce już u mnie ciężko.

Bardziej cieszę się z MiG-17, bo będzie można go przerobić na LiM-6 bis.