Skocz do zawartości

Projekt grupowy - Polskie niszczyciele klasy Hunt 1/700


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Relingi to ja muszę teraz zrobić tu :

 

31675111867_0ec49bf849_o.jpg

 

Dostanę mojego hunta w łapy, to będę myślał.... nie wsponę już o blachach do Dantona..... coś mi się widzi będzie dłuższa sesja komputerowania :haha:

Edytowane przez Szydercza Gała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Super_Hans napisał:

No dobra, czekając na kolejnych uczestników projektu, mamy 3 tygodnie na przygotowania. Dobry czas na stworzenie czegoś na kształt "walkarounda" Hunta w polskich barwach.

Żeby nie było później grubszych merytorycznych błędów. Śmiało wrzucamy pytania żeby rozwiać wątpliwości co do wyposażenia i konfiguracji a także kamuflażu naszych Huntów.

Wrzucajcie chłopaki co macie.

Mam gazetkę"Okręty" z krótkim artykułem o malowaniu Kujawiaka.Jak coś to służę informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując autora Grzegorza Nowaka;

-"W chwili przejęcia okrętu przez Polaków pomalowany był najprawdopodobniej jednolicie ciemnoszarym kolorem 507B. Istnieją bowiem fotografię pokazujące zarówno Krakowiaka i Kujawiaka w jednolitym , ciemnym odcieniu z biały nr taktycznym na burtach.W 1941 roku z całą pewnością okręt pomalowano zgodnie ze schematem znanym jako Reversed Western Approaches, który był zastosowany także na Burzy.

Zakłada się, że obydwie burty malowano identycznie,bowiem nieznane są jak do tej pory zdjęcia rozwiewające jednoznacznie te wątpliwości.Powszechnie przyjmuje się też, że do schematu tego zastosowano dwa kolory-szaroniebieski(zbliżony do farby Humbrol 109) oraz biały.Analiza jedynej znanej fotografii Kujawiaka w tym malowaniu pozwala jednak sądzić,że zamiast koloru białego zastosowano jasnoszary 507C(zbliżony do H127)...

...W 1942 Kujawiak wraz ze skierowaniem go na Morze Śródziemne otrzymał nowe malowanie i w tym kamuflażu zatonął  w czerwcu 1942.Malowanie okrętu składało się z trzech zasadniczych kolorów.Ciemnoszarego (H96),jasnoszarego,jako kolor zasadniczy(tu odcień zbliżony do H127),i szarozielonego (groszkowego),dla którego nie ma odpowiednika H,ale byłby to kolor pomiędzy H 86 a H90.

Układ segmentów kolorystycznych dla obu burt był odmienny.Nr taktyczny L-72 malowany był w każdym wariancie na biało.

Brak danych na temat malowania pokładów głównych i nadbudówek,wobec czego zakładamy,iż malowano je standardowo-kolorem ciemnoszarym.Pamiętać należy,że wykładziny przeciwpoślizgowe były zawsze nieco ciemniejsze."

No to tyle pan MacGregor. 

Edit;

ps Na kolorowance barwy są przedstawione tak

-Royal Navy MS-2 ciemnoszary

-Royal Navy WA Green zielony groszkowy

-Royal Navy 507C jasnoszary

 

Edytowane przez zloty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

Akurat jeśli chodzi o Kujawiaka to instrukcja proponuje kolory oraz ich rozkład z 1942 zgodne z prawdą, na szczęście używając też nazw oryginalnych Royal Navy.

A jak się te wszystkie kolory prezentowały to zainteresowanych odsyłam tutaj: https://cdn.shopify.com/s/files/1/0730/0927/files/Royal_Navy_colours_of_World_War_Two_-_Standard_Camouflage_Colours_1941_to_1943.pdf?4510537543498049762

Piotras  Kujawiaka zrobił, i w tych kolorach siedzi, więc w razie czego mnie poprawi :piwo: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzizyssss widzę że się zaczęło :haha:tak więc według tego co piszecie i jakichś innych rozkminek na które trafiłem Kujawiaka można pomalować następującymi kolorami: 507C, MS3, MS2, B5, MS4 I WA Green. Tak więc mamy kamuflaż który składa się z 3 kolorów w 6 kolorach do wyboru:haha:

Nie wiem jak wy, ale ja podejdę do tematu w bardzo łatwy i prosty sposób. Instrukcja zakłada 507c, ms3 i B5, a pokład 507B i tak zamierzam pomalować Kujawiaka. Pominę już fakt, że zostały mi te farby z malowania Księcia:mrgreen: Ktoś jeszcze maluje w ten sposób? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marcin Rogoza napisał:

A czy do któregoś z tej serii są jakieś plany, dokumentacja?

Jest plan chyba "Ślązaka" ale w skali 1:350 w Okrętach , był tam cały cykl i tej trójce.

Edytowane przez jurayahip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.