Skocz do zawartości

Polski F-16C Block 52+ Tiger Meet 2015 // 1:72 // Revell


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze na tym Phantomie robił koleś postshading, rozjaśniając kolor bazowy bo chciał uzyskać wyraźnego wypłowienia, nie BB na czarnym jak Solo, które raczej idą w kierunku ubrudzenia w miarę dobrze utrzymane maszyny. Po drugie, zdajesz sobie sprawę z tego, pomijając technikę, że różne kolory wyglądają po marmurku inaczej? Spójrz na zieleń chociażby. I po trzecie, zamiast szydzić z kogoś zdolności, zawsze możesz wszystkim pokazać jak to robisz poprawnie ty. Bo pokazywać screenshoty z kanałów innych modelarzy potrafi każdy. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, postshading to chyba zaciemnianie krawędzi paneli/rozjaśnianie paneli na gotowe już malowanie. Ten tu kładł kolor bazowy, na to marmurek i na niego znowu kolor, nic post tu raczej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dlaczego uważasz że z kogoś szydze?

dlatego że zwróciłem uwagę na to ze wykonanie marmuru w tym konkretnym przypadku było bezcelowe bo go nie widać? Czy może urazilo cie to ze nazwałem was specami od malowania? Otóż uważam was obu za speców od malowania ponieważ prawie w każdym wątku gdzie ktoś ma problemy z malowanie udzielacie porad i to właściwych. Więc jeśli to cie urazilo no to sorry.

Co do malowania to niestety trzeba dobrze sobie zaplanować jaki efekt końcowy chcesz uzyskać. O ile mi wiadomo marmurek jest bazom wyjściowa do wyplowialej/zuzytej powierzchni. Więc jeśli robisz mniej zużyty egzemplarz wtedy marmurek nie ma sensu.

Na szybko wyjaśnienie Post-shading-u

http://portal.mojehobby.pl/forum/Post-shading..html

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację @kzugaj. Nie ma co się spinać. Bo przecież Solo napisał, że trudno dostrzec, co znaczy to samo, że w ogóle go nie ma.

Spójrzmy więc na to, co zostało zrobione w warsztacie. Nawet podbiłem kontrast by na kiepskich monitorach było można dostrzec.

I faktycznie! Zupełny brak marmurka. Tylko na pręgach jest i trudno dostrzec...
 

 

 

f16.jpg

Edytowane przez mbrnnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmurek był kładziony, choć wydawało mi się że na jasnym kolorze całkiem go zamalowałem. To co pokazał Marian przynajmniej częściowo jest efektem rozpuszczenia farby przez rozcieńczalnik, gdy kładłem lakier bezbarwny. Ale jak widać zdjęcia nie kłamią i marmurek się przebił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż strach zwrócić na coś uwagę, żeby nie zostać posądzanym o wyszydzanie i nie usłyszeć argumentów typu - pokaż swoje... ? 
Ale spróbuję. Bardzo fajny model, a jedyna rzecz która MOIM ZDANIEM mogłaby być inna, to zbyt mocne MOIM ZDANIEM linie podziału na grzbiecie. Może to tylko tak wyszło na zdjęciach? Na zdjęciach samolotu na które trafiłem, widzę wyraźnie jakieś pojedyncze elementy, ale same linie są znacznie mniej widoczne. Ale to tylko takie moje pitolenie... 
 

 

Edytowane przez Mariucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Zestaw - zestaw uważam za glutowaty, model jest ładny. :)
A konkretnie: no cóż, miękki plastik, linie podziału takie jakby trochę ryte cyrklem, mnóstwo nadlewek, detale jak rzeźbione w mydle, nieostre, rozmyte.
Gdy weźmiesz do niego przyłożysz F-16CJ Tamki w tej samej skali to można doznać szoku estetycznego.
Jednocześnie warto podkreślić, że na rynku nie ma w tej chwili lepszego zestawu do zrobienia polskiego Jastrzębia w tej skali.
Hasegawa ma znacznie gorszy detal (choć plastik lepszy), Academy ma poważne błędy w bryle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Solo. Pytam bo za jakiś czas mam zamiar wziąć na warsztat jakiegoś F-16 i rozważam właśnie Revella. Do zrobienia dwumiejscowego użyję Kinetica (ciekawe czy rzeczywiście jest najlepszy do zrobienia używanej przez PSP wersji Block 52+). Czyli mam rozumieć, że do zrobienia jednomiejscowej wersji 16 Block 52+ to model Revella jest najlepszy (chyba, że źle zrozumiałem)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Staryfajter1954 napisał:

Czyli mam rozumieć, że do zrobienia jednomiejscowej wersji 16 Block 52+ to model Revella jest najlepszy (chyba, że źle zrozumiałem)?

Według mojej wiedzy tak. Jeśli się włoży sporo pracy w ten zestaw to da się z niego zrobić ładnego Jastrzębia, ale zachęcam żeby co się da wymienić na żywice lub metal: fotel, dyszę silnika, koła, pitota, naturalnie także uzbrojenie.
No i jeśli uda Ci się kupić, to polecam zestawy z szarym, a nie czarnym plastikiem. Ten czarny jest nieciekawy, miękkawy (aczkolwiek tragedii jakiejś dużej nie ma).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne ptaszysko - ja skleiłem tylko dwa modele wiec się nie będę o błędach wypowiadał ? Ale wyszedł zacnie. Odbiór mi psuja trochę te Amraamy - jednak żywiczne uzbrojenie i koła do skali 72 to mus, żeby nie wyglądało zabawkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

Z drugiej strony to myślałem, że to jednak Tamiya jest najlepszym zestawem do zbudowania Jastrzębia a jednak chyba się z tego co piszesz myliłem.

Tamiya to Block 50, czyli m.in. inna dysza (co problemem nie jest) ale przede wszystkim inny wlot powietrza, co przeskoczyć bardzo trudno.
Można co prawda kombinować z jakimiś przeszczepami wlotów z Hasegawy czy Revella, ale w związku z zupełnie innym podziałem technologicznym Tamki i ww. zestawów, dopasowanie tego w schludną całość wydaje się naprawdę trudne. Gdyby to było jeszcze inne miejsce na płatowcu, ale akurat wlot powietrza to chyba najgorszy element w F-16 do szlifowania i do odtwarzania detali.
Trzeba mieć jedynie nadzieję, że kiedyś Tamka się zlituje i wypuści jakiegoś Blocka 25/32/52 (jak w 1:48), albo ktoś zrobi żywiczną konwersję z tym wlotem, jak to jest np. z F-16 Tamki w 1:32.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Solo za te ciekawe i ważne informacje. Dobrze, że nie brałem się za konwersję modelu Tamiya i na warsztat dla Jastrzębia pójdzie Revell. A póki co walczę z Viperem z... MisterCrafta, który będzie w malowaniu USAF z Bazy Edwards i jest dla mnie swego rodzaju wyzwaniem chociaż widziałem na Modelworku pięknie wykonany model z tego zestawu i to w wersji używanej przez PSP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.