Skocz do zawartości

Polski F-16C Block 52+ Tiger Meet 2015 // 1:72 // Revell


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę to trwało ale wreszcie skończyłem. Model naszego F-16C w kamuflażu z Tiger Meet 2015, moim skromnym zdaniem bodaj najładniejsze malowanie jakie miały kiedykolwiek F-16.
Samolocik robiony na zamówienie, poza glutowatym niestety zestawem Revella użyłem: pitota i czujniki Mastera, kalkomanie ModelMakera i Techmodu, maski ModelMakera, dyszę Airesa, koła ResKita i AGM-154C Eduarda. Sporo drobiazgów dorobiłem we własnym zakresie. Malowane głównie farbami MRP, ale także Gunze, Tamiya, Alclad i Vallejo. Jeśli ktoś chce pooglądać warsztat to można tutaj.
Zapraszam do hejtowania. :)

28Px2Cy.jpgilJcp4T.jpgrDQetBA.jpg2MFtOTK.jpgHYXhgZx.jpgEMbPZct.jpghWqgSfp.jpgyvItYUa.jpgaKOhbwa.jpg7ClkdKq.jpgVAJyqRT.jpg4AJpN0b.jpgshPu5Tx.jpg6azRwzz.jpgVvpIPxh.jpgQSnaiv1.jpg7PmrbBy.jpg

 

 

Edytowane przez Solo
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacina sztuka, model  wykonany ze smakiem jak dla mnie w sam raz. Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. No i fotki przednie!

Również podoba mi się ten kamuflaż, spośród naszych F-16 najlepszy.

Aż nabrałem ochoty na zrobienie swojego egzemplarza.

Są jakieś plany na kolejny warsztat.

Edytowane przez Mates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując klasyka: "czy świat potrzebuje kolejnego f-16?" :) A tak na serio - zacna robota. To mój cel na najbliższe 5 lat - tak się nauczyć robić modele w 1/72. Niezła robota.

Edytowane przez sebastain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę inne współczesne myśliwce, ale efszesnaście w Twoim wykonaniu jest po prostu  genialny. Gratuluję :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło Darek. Do kilku drobiazgów bym się przyczepił (kalka z numerem bocznym, kąt przedniej goleni, pylony bez detalu czy zabawkowe rakietki, ale to nie Twoja wina), lecz ogólnie odbiór bardzo pozytywny i łapka do góry się należy. :) 

 

Edytowane przez mbrnnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamuflaż bardzo efektowny, "bojowo" się prezentuje. O drobnych niedoskonałościach się nie wypowiadam bo inni już pisali, a mnie też się jeszcze niejedna przydarzy. Szkoda tylko że Twój zleceniodawca nie zdecydował się na wersję ze schowanym podwoziem. Akurat w przypadku F-16 to moim zdaniem najlepszy sposób ekspozycji, dodaje dynamiki że tak napiszę. Hornet z HB jest niemal identyczny jak zestaw Hasegawy. Nieco gorzej jest w nim ze spasowaniem listew między skrzydłami a klapami. Mam na myśli zwłaszcza te wewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mbrnnr napisał:

kalka z numerem bocznym, kąt przedniej goleni, pylony bez detalu czy zabawkowe rakietki, ale to nie Twoja wina

Wszystko co wygląda źle to moja wina, a jak coś wygląda dobrze to po prostu miałem farta. :)
Kalka to faktycznie wyszła nie wiem dlaczego tak jak wyszła, nic nie pomagało i tak ją zostawiłem. Kąt goleni to moja wpadka, zupełnie zapomniałem że F-16 ma ją trochę wysuniętą do przodu, nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. Pylony to też tak trochę zaniedbałem. Co do uzbrojenia to AIM-120 użyłem zestawowe, lepszych nie miałem niestety, AIM-9X dostałem od kolegi z forum i takie tragiczne chyba nie są, AHM-154C za to są uważam całkiem spoko.

Godzinę temu, karambolis8 napisał:

Jednak minus za nie poprawienie osłony radaru. Na tej fotce ten zwisający nos widać

No niestety, zlekceważyłem to, i co mi zrobicie? :)

38 minut temu, Marcin K. napisał:

Nieco gorzej jest w nim ze spasowaniem listew między skrzydłami a klapami. Mam na myśli zwłaszcza te wewnętrzne.

To mnie ciekawi - rozwiniesz temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmurek poszedł pod ciemniejszy szary, który położyłem pierwszy. Potem na niego położyłem maski (pręgi i mordka tygrysa) i na to położyłem jasny szary, który zróżnicowanie powierzchni zakrył. Tak więc marmurek widać ewentualnie na pręgach, ale na tych zdjęciach trudno go dostrzec. Pod jasny szary nie chciałem kłaść czarnego podkładu ponownie, bo obawiałem się że wzdłuż masek zostaną czarne obrysy. Wolałem nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kzugaj napisał:

Calkiem przyzwoicie ci ten gniot wyszedl. 

Malujac zastosowales "marmurek" ktorego prawie wogole nie widac. Kwestia zdjec czy jak?

Jeśli marmurka prawie nie widać, to właśnie dobrze jest zrobiony. Czarne plamy wyłażące spod koloru bazowego średnio wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mbrnnr napisał:

Jeśli marmurka prawie nie widać, to właśnie dobrze jest zrobiony. Czarne plamy wyłażące spod koloru bazowego średnio wyglądają.

Jak sam autor przyznal to ledwo widac wiec robienie marmurka w tym przypadku mija sie z celem.

Moge sie mylic bo specem od malowania jak ty i Solo nie jestem ale marmurek ma za zadanie zroznicowanie koloru. Tak na szybko technika marmurka wykonana prawidlowo.

image.thumb.png.4e22b40bcb3b5119e7f444b1837bdc34.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.