Skocz do zawartości

RG-31 Kinetic 1:35


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

było proszone to proszę. Kanadyjski RG-31 w 1:35 od Kinetica - kalki punishera wygrały z transformersem :D

Pierwszy raz składałem model od Kinetica i jestem zadowolony z jakości, nie za łatwy nie za trudny. Miałem problemy z oszkleniem, kombinowałem myciem w cleanuxie, polerowałem pastami od tamiyi - jest troszkę lepiej niż było ( w następnym modelu na pewno wybrałbym inna kolejność klejenie oszklenia). Sam model miał malutki wypadek a raczej żona spowodowała ten wypadek sprzątając :)

Nie, żona żyje, nie zakopałem jej :)

Dodatkowo do modelu dokupiłem zestaw kanistrów Pavla M35-03 (nie wiem czy dobre :)).

No dobra zdjęcia :)

 

IMG_9352.thumb.JPG.d24fc8c8539e6ae950592bb93b7fdb49.JPG

IMG_9354.thumb.JPG.0664344087557d0fcaad572b2784cc5f.JPG

IMG_9355.thumb.JPG.ae00d2366d32a67595baa9d387674c59.JPG

IMG_9356.thumb.JPG.e74ebc881bd1d505cc1e14d6165cb112.JPGIMG_9357.thumb.JPG.2db633c52f24e64bd35e4de0e4276a48.JPGIMG_9360.thumb.JPG.b1f93c5f4f77f7559d2b7dc9f1be9a9c.JPG

IMG_9361.thumb.JPG.41a9ed9b3fb17dfa70c80ad43abdb7a2.JPG

dodam, że chyba najbardziej podobaj mi się efekt jaki uzyskałem przy brudzeniu opon :)

IMG_9358.thumb.JPG.61859e5a4974ee70f39a6ce86ca2652c.JPGIMG_9359.thumb.JPG.2223d1e6263bf2327d59904abd72cc12.JPG

 

Można się pastwić :) albo poczekać do Krakowa i tam mnie zjechać :D

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba. Całość i szczegóły. Walka o oszklenie zakończona sukcesem. Opony faktycznie dobrze pobrudzone. 

Te kanistry Pavla M35-03 to chyba II wojna... Tak chyba nawet producent w nazwie zestawu podaje. Jeżeli tak jest faktycznie, to może je wymień? I nie powinny mieć one jakiegoś mocowania?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

da się ale jakie szkody wyrządzę :D

ja to bym już zostawił i powoli przymierzał się do projektu zaczynającego się od litery H :D

Edytowane przez Bengal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bazylms napisał:

Ciekawy model. Może wodotrysków malarskich nie ma, ale źle też nie jest. 

Ten model na H to Husky? 

dwie pierwsze się zgadzają litery, trzecia to M :)

25 minut temu, Panzer Machine napisał:

Fajny! 
I widzę że dokumentacja fotograficzna się poprawia z każdym modelem ?

:D Dzięki, coś tam się uczę powoli :) kiedyś trzeba !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,dwie pierwsze się zgadzają litery, trzecia to M "

No wreszcie, dawno nikt Humbera na forum nie robił :) ?

image.png.a0fcb06aa49cd321e345a51315e68d27.png

 

Fajny model zrobiłeś, ale wyjątkowo mało sterany :) 

Szczerze powiedziawszy, dawno nie widziałem tak czystej terenówki - pewnie nie chciałeś przesadzić? :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że się nie poddałeś z tym modelem. Chociaż w mojej opinii, Rg-31 to jeden z dwóch, najpaskudnkejszych MRAP-ów, to jego replika wyszła Tobie super. No to, teraz czekam na ten model, którego trzy ostatnie litery nazwy to... VEE :D

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Daniel_ napisał:

Bardzo fajny "KANCIAK".  Czysto , schludnie , elegancko, Ja to i tak lubię wszystko co piaskowe i ma "V" odwrócone. Chyba w poprzednim wcieleniu byłem Beduinem . Powodzenia w Krakowie . 

Dzięki :) i tak nie liczę na nic więcej, niż dobre słowo oglądających :)

50 minut temu, mandrivecs napisał:

I mnie się podoba! 

wiem wiem :) dalej myślę nad Twoją propozycją :)

 

tak w ogóle to chyba po następnych projektach zacznę projekt MRAP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bengal napisał:

Dzięki :) i tak nie liczę na nic więcej, niż dobre słowo oglądających :)

wiem wiem :) dalej myślę nad Twoją propozycją :)

 

tak w ogóle to chyba po następnych projektach zacznę projekt MRAP :)

Teraz jak już skończyłeś go na cito to nieaktualne :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Przemek R napisał:

ładny model powiedz kolego czym brodziłeś koła i jak to uczyniłeś ???

Najprostsza z metod, to rozrobić pigmenty w thinnerze, nanieść to błotko na koła, poczekać aż kompletnie wyschnie, a potem twardym, szerokim pędzlem usunąć nadmiar, żeby pozostał sam kurz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Przemek R napisał:

ładny model powiedz kolego czym brodziłeś koła i jak to uczyniłeś ???

 

13 minut temu, Grzegorz Grabowski napisał:

Najprostsza z metod, to rozrobić pigmenty w thinnerze, nanieść to błotko na koła, poczekać aż kompletnie wyschnie, a potem twardym, szerokim pędzlem usunąć nadmiar, żeby pozostał sam kurz. 

Dokładnie mniej więcej tak, tylko ze użyłem washa od ak (nie pamietam nazwy) jak wysechł to pędzel i wacik i tak dwa trzy razy aż mi się efekt spodobał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.