Skocz do zawartości

Tamiya Panzer Kampfwagen II Ausf. F 1:35


DamianosPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie . Tym razem bede robił Sprzęt wojskowy i czołgi bo samoloty jak narazie mi sie znudziły. Pierwszy i ostatni model tej firmy, po tym modelu przesiadam sie na 1:72 i firmy italeri/revell/zvezda bo akurat w tym modelu nic nie jest pokazane co i jaki kolor a revell lepiej to pokazuje. Posiadam farby humbrola i revell mam jeszcze tamiya czarna,biala i XF26 ale nie nadaja sie na pedzel bo wodniste są , Wszystkie emalie.

SGUXEYv.jpg

MT34QjH.jpg

k8KOjyZ.jpg

04KNLpm.jpg

N2qp9gK.jpg

ZsKqxiL.jpg

jf4anpE.jpg

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DamianosPL napisał:

Pierwszy i ostatni model tej firmy, po tym modelu przesiadam sie na 1:72 i firmy italeri/revell/zvezda bo akurat w tym modelu nic nie jest pokazane co i jaki kolor a revell lepiej to pokazuje.

Dziwne podejście żeby kupować model ze względu na instrukcje malowania a nie wypraski. Zawsze lepiej kupić "lepszy" model i ewentualnie dokupić sobie interesujące Cię kalki lub znaleźć schemat malowania w necie. Zapewne jak większość modelarzy zanim weźmiesz się za malowanie czy za składanie modelu to szukasz zdjęć archiwalnych i patrzysz jak do tematu podeszli inni modelarze. I po co Ci wtedy instrukcja malowania? A firmy, które przywołałeś prezentują bardzo nierówny poziomi możesz trafić zarówno na model dobry jak i fatalny. Tamiya natomiast mimo, że często uproszczona to oferuje świetną składalność nawet przy starszych modelach.

BTW trzeba by zlikwidować szew na lufie. Będziesz robił żółtka czy szaraka?

2 godziny temu, Spotter napisał:

Ten model, skoro jest twoim pierwszym z pancerki w 1:35, jest jednym z najgorszych, o ile nie najgorszym, jaki mogłeś wybrać. Sama Tamyia ma świetne modele, ale tak zaczynające się nr seryjnym 100-150. Zaś te pierwsze to bardzo duże uproszczenia i średnia składalność. Możesz się zniechęcić. 

Nie miałem okazji składać konkretnie tego egzemplarza ale wiele sklepów i innych modelarzy wręcz poleca stare Tamiye na początek ze względu na cenę, prostotę i dobre spasowanie. Jedyna lipa to zazwyczaj gąsienice. Detal na początku ma raczej drugorzędne znaczenie chyba, że ktoś sobie od razu wysoko zawiesza poprzeczkę. Ale nie wiem jak jest akurat w tym modelu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Seb napisał:

O ile dobrze pamiętam, do tego modelu była dodawana osobno kartka z kolorowymi schematami malowań. Pewnie ktoś podprowadził.

Kupione na mojehobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam składałem jako 1wszy i potwierdzam - brak kartki bo w sklepie od razu chciałem kupić farbki a tu zonk, że sprzedawca jeszcze szukaliśmy w innym pudełku i lipa. 

Za to fajnie pokazana (oczywiscie uproszczony) mapka z wojna w Afryce i schemat pz div (chyba 21). 

Jeśli chodzi o s pasowanie tego modelu to nie było się do czego przyczepić, trochę spachli z przodu i przy wieży i wsio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opakowaniu powinna być osobna kartka -

 0006.thumb.jpg.5f42c5b688341918d48b34518187fecd.jpg

Natomiast tu - https://www.scalemates.com/kits/tamiya-mm109-panzer-kampfwagen-ii-ausf-f-g--132349
W "dziale" - Markings - Masz wyszczególnione 
- jednostkę 
- oznaczenie na wieży
- teatr działań i daty
- kolory farb
Do malowania jeszcze trochę i dlatego proponuje wymienić lufy - 
RB-Model 35B25 - https://www.mojehobby.pl/products/2cm-KwK-30-L-55Panzerkampfwagen-IISdKfz-231-232.html2842_rd.jpg.412870b83bec7cace72ed4c4d2aaa828.jpg

RB-Model 35B39 - https://www.mojehobby.pl/products/7-92mm-MG34.html2050676699_2842_rd(1).jpg.647b8b68feac04b10c8e2c5cb9e562ac.jpg

Pozdrawiam
Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TAW napisał:

BTW trzeba by zlikwidować szew na lufie. Będziesz robił żółtka czy szaraka?

Raczej kolor pustynny posługuje się kolorami z gry War Thunder i robię modele dostępne z tej gry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DamianosPL napisał:

Raczej kolor pustynny posługuje się kolorami z gry War Thunder i robię modele dostępne z tej gry. 

Humbrol 93 czy 94 bardziej pasuje? 

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego naj. To ile już stuknęło?

Porozjaśniaj pokrywy, śruby i inne wystające elementy - będzie żywiej i przede wszystkim wjedź kolorem między kratki zanim pójdziesz dalej z całą resztą.

Sam nie jestem zwolennikiem nadmiernej waloryzacji, blaszkowania itp. ale mogłeś zdecydować się na lufy polecane przez messera. Te zestawowe są naprawdę byle jakie a toczone naprawdę zrobiłyby różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TAW napisał:

Porozjaśniaj pokrywy, śruby i inne wystające elementy - będzie żywiej i przede wszystkim wjedź kolorem między kratki zanim pójdziesz dalej z całą resztą.

Sam nie jestem zwolennikiem nadmiernej waloryzacji, blaszkowania itp. ale mogłeś zdecydować się na lufy polecane przez messera. Te zestawowe są naprawdę byle jakie a toczone naprawdę zrobiłyby różnice.

:haha::haha:

Gwarantuje Ci, że będziesz pod wielkim wrażeniem tego co tutaj zobaczysz i nie są tutaj potrzebne żadne dodatki :szczerbol: 

Damianos mam nadzieję, że dokonczysz ten model i będziemy mogli zobaczyć efekt końcowy :piwo:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, TAW napisał:

Sam nie jestem zwolennikiem nadmiernej waloryzacji, blaszkowania itp. ale mogłeś zdecydować się na lufy polecane przez messera. Te zestawowe są naprawdę byle jakie a toczone naprawdę zrobiłyby różnice.

Co Ty proponujesz mocno początkującemu, który nawet pędzla jeszcze nie opanował aftermarkety ?

Już jeden do tego modelu wpakował Friule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Seb napisał:

Co Ty proponujesz mocno początkującemu, który nawet pędzla jeszcze nie opanował aftermarkety ?

Sądząc po ilości postów (przynajmniej więcej ode mnie) to jakąś tam aktywnośc tu przejawia więc chyba po coś tu jest a te lufy to nawet początkujący powinien ogarnąć.

15 minut temu, chudyhunter napisał:

Gwarantuje Ci, że będziesz pod wielkim wrażeniem tego co tutaj zobaczysz i nie są tutaj potrzebne żadne dodatki

Wierzmy w ludzi. Wierzmy, że posłucha dobrych rad. Wierzmy, że dojdzie do końca. W końcu wskoczył mu nowy rocznik to i może jakieś nowe otwarcie. Wierzmy, że będzie piękny model...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Spotter napisał:

Ja pierdziele, Ty piszesz dopiero???? Chciałbym mieć teraz 21 lat, ale pod warunkiem posiadania wiedzy i kasy jaką mam teraz

Uj z kasą. Wystarczyłoby 21 i tak by było pięknie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, TAW napisał:

Porozjaśniaj pokrywy, śruby i inne wystające elementy - będzie żywiej i przede wszystkim wjedź kolorem między kratki zanim pójdziesz dalej z całą resztą.

Te kratki raczej bardziej realnie gdyby były czarno siwe? Rozjaśnić czym? A nie lepiej śruby na ciemno? 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.