Skocz do zawartości

Pantsir-S1 1:35 Tiger Model, MENG, Trumpeter, Zvezda, Trumpeter


Kowalec222

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Kowalec222 napisał:

Dzisiaj dostałem koła do Maza produkcji Panzer Art. jakość bardzo dobra, tak jak piszesz żadnych przesunięć, ładny bieżnik, trochę "smarków" na bieżniku, ale felgi wyglądają świetnie tylko choroba jeden problem w pudełku 6 prawych i 2 lewe koła? Kto to pakuje Ja się pytam?

Mi dosłali bez kosztów - chociaż jedno koło wychodzi w sklepie 12zł + przesyłka.
Na miejscu PanzerArt mnie by było szkoda kasy na dodatkowe odlewy i wysyłki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Przemek Przybulewski napisał:

Na miejscu PanzerArt mnie by było szkoda kasy na dodatkowe odlewy i wysyłki.

Swoją drogą dziwne to trochę bo zarówno koła do Maza jak i Pancyra to zdaje się nowe produkty. Nie jest to pierwszy produkt Panzer  Art, który kupiłem, a reklamacja pierwsza, szkoda bo wolałbym kupować rodzime produkty. Z kołami MiniArm których zamówiłem trzy komplety nie było żadnych problemów jakościowych. Dodatkowym atutem jest to że opona i felga to osobne części co ułatwia dopasowanie do modeli różnych producentów no i mają ugięcie?

 

W dniu 14.01.2020 o 07:54, SnajperTBG napisał:

Oryginalne jest grubsze ale właśnie chyba je będę wzmacniał bo mam wrażenie że szlak je trafi.

Poczekaj na model i wtedy ewentualny przeszczep felg Zvezdowych, w całości lub tylko wewnętrznej części do żywicznych opon PA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to dziś zvezda zaczęła sprzedawać pancyra za 2900 rubli. U nas pewnie wyjdzie jakieś 170zł. Dla ciekawych detalu filmik na yt - 

Kawalec jak tam twoje postępy bo aż doczekać się fotek nie mogę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawalec to jest Jacek, ja jestem Kowalec?. Dzięki za info, jak w Polsce będzie dostępny wyrób Zvezdy to trzeba będzie kupić, wiadomo umowa. Co do postępów to na razie urlop, no i jest na warsztacie jeszcze coś innego na prezent dla kolegi, tak że cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No i jest w końcu, wreszcie, nareszcie świeżutki, pachnący, prosto z paczkomatu wyjęty, bo czymże by było Trzech Muszkieterów Pancyrów bez Dartaniana.

20200219_181702.thumb.jpg.371bad68d01ba5969f88fc5b14f2d96a.jpg

Szybki rzut oka do wnętrza nietypowego jak na Zvezdę pudła...

20200219_182601.thumb.jpg.5cd253c944960c2a7969bc5a6b0cd2fc.jpg

 

Oponki... hmmmm wstydu nie ma, nie odstają od MENGa i Trumpka, od TM słabsze, tak czy inaczej ja wymieniam na żywiczne z MiniArm...

20200219_182211.thumb.jpg.d3d77ae4b589c10eb93f380eed8843f5.jpg

20200219_182227.thumb.jpg.0b768d4017b362515b9a52ed2e929cf2.jpg

Przegląd ramek i tu niemiła niespodzianka, ramę szyby przedniej mus naprostować, trochę słabo to zapakowane było bo wygiął ją element pod spodem, nawet tych ramek jeszcze z folii nie wyjąłem,

20200219_182325.thumb.jpg.34f4373a182037c2a07fc8a6c93d1978.jpg

Po krótkim przeglądzie widać, że część rozwiązań poszła w kierunku uproszczeń, niektóre sekcje składające się u konkurencji z kilku osobnych części tu odlano w całości. Ale w innych miejscach jest na odwrót i np. deska rozdzielcza i ogólnie całe wnętrze kabiny jest mocno uszczegółowione, mamy też silnik.

Model nie posiada żadnych blaszek, ale to nie jest żadne zaskoczenie, niestety trochę tracą na tym takie elementy jak grill na powyższym zdjęciu, czy boczne podesty wyrzutni. Są też małe smaczki, których nie ma żaden z pozostałych modeli takie jak na zdjęciu poniżej.

20200219_181943.thumb.jpg.8dc8a185a7ba8f308357a834592f8f5a.jpg

Pozostałe zady i walety Gwiazdy postaram się opisać w trakcie budowy czwartego z Pancyrów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Spotter napisał:

Wariat?

Dzięki ?...

6 godzin temu, Bengal napisał:

To dawaj 4 na stół :)

jakie będzie malowanie ?

Z tym to jeszcze muszę chwilę poczekać bo na stole PanTera i muszę ją na prezent do 7.03 skończyć. Co do malowania to bazowy kolor na pewno piaskowy i jest duża szansa, że na tym pojawią się jakieś ciapki ?

5 godzin temu, mandrivecs napisał:

Miałem nic nie kupować, ale na tego chyba się skuszę...

Myślę, że warto. Ja mam takie postanowienie na ten rok, żeby nie kupować żadnych nowych modeli dopóki nie skończę tego co zalega w "szafie". Oczywiście postanowienie nie obejmowało Pancyra. 

4 godziny temu, kryspacz napisał:

Kurczę, nie boisz się, że kolejni producenci też się skuszą na Pancyra, i pójdziesz z torbami? ?

A już serio - cały czas podglądam, podziwiam i przyuczam się! ?

 

Tego nie brałem pod uwagę, musiałbym wtedy sprzedać zawartość "szafy" i może jakoś bym ogarnął, a z tym przyuczaniem to bez przesady po prostu sklejam elementy, które producent umieścił w pudełku, zwykły proces odtwórczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowalec 222 no jedziesz z tematem ? mi też właśnie wczoraj doszedł pancyr od zvezdy i powiem szczerze że koła gumowe to mam jakby skalpelem pocięte... A te od panzer arta powinny idealnie pasować do owego modelu bez konieczności mam nadzieję rzeźbienia felgi na żywicy. Co do szyby to u mnie w pudełku jakiś element jest ułamany na dzień dobry. Także paczki dosłownie lecą do nas paczkomatem ? zabieram się dzisiaj za silnik i ramę. Porobię fotki a kto wie może i swoją w końcu relacje pociągne ? powodzenia w budowie ?

15822245184412029284061.jpg

15822246200381159000191.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny smaczek Pancyra Zvezdy

Nazwa Kamaz na masce w Cyrlicy (litera Z) a na chlapaczach nazwa z literą Z łącińską. Ciekawe jak jest w rzeczywistości. Co do kabiny, to mam podobnie, uszkodzona górną część ramy okna przedniego , czyli błąd pakowania fabrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie SnajperTBGchorąży do dzieła i podzielcie się postępami. Tak jeszcze nawiązując do kół z PanzerArt pojawił się wcześniej wątek o kołach do Maza, które otrzymałem w nazwijmy to niezbyt zgodnej konfiguracji. Podczas mojego urlopu dotarła paczka z dwoma kołami "na wymianę", takie oto zawiniątko jak poniżej:

20200219_184102.thumb.jpg.e974478c4d48e9609e0b48386125b6ae.jpg

20200219_184159.thumb.jpg.5dcbcf9e2f6719746cc5f8fae37f49e1.jpg

I teraz pytanie konkursowe koło na fotografii to:

A. koło prawe

B. koło lewe

Zapraszam do udziału cenne nagrody czekają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to  ewidentnie koła lewe, tyle że po błędnej wymianie opony przez ucznia szkoły samochodowej.
Albo, wzorem Humvee, Rosjanie odwracają bieżnik, celem uniemożliwienia określenia kierunku przemieszczania się pojazdu po jego śladach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to koła lewe widać to wyraźnie po strzale na kole w którym kierunku się ono powinno kręcić ? Kowalec222 rozumiem że panzerart znów dał, no wiesz co ??   Aż chyba jak wrócę do domu to swój wątek założę. Zawsze lepiej się wspierać przy budowie jak wyjdą rodzynki. U mnie na samym etapie składania silnika wyszedł błąd z częścią h8 (docelowo h9, a h8 bez zmian) bardzo łatwy do skorygowania i odnalezienia na ramce ?

Edytowane przez SnajperTBG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2020 o 15:57, piotrkur napisał:

Prawe-zdecydowanie bez względnie!:mrgreen:

Taa niby odpowiedź oczywista, a co jeśli autor poniższej instrukcji pracuje w Panzer Art.???

20200219_184414.thumb.jpg.51828c1a4d09f36bb716650a245f3562.jpg

No dobra, ale wracając do Pancyra...

Pytanie wprawdzie padło na privie, ale myślę, że kolega się nie obrazi jak odpowiem tutaj, a może jeszcze komuś się ta informacja przyda. Kolega pytał o koła MiniArm, a konkretnie o wygląd wewnętrznej strony felgi. Zdjęcie zamieszczam poniżej, wszystkie koła z MiniArm, które do tej pory kupiłem składają się z opony i felgi złożonej z dwóch, wewnętrznej i zewnętrznej części. W związku z tym, że ich zestawy nie są dedykowane do modeli konkretnych producentów, takie rozwiązanie ułatwia przeszczep. W przypadku Zvezdowego Pancyra wystarczy trochę odchudzić wewnętrzną część zestawowej felgi i włala...

20200222_181557.thumb.jpg.54e32fa4f2d47e16f7174d0431c6301f.jpg

20200222_181417.thumb.jpg.3f03922224be05cb656b14bdb5582c7d.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takim Kamazie to ja widzę oczyma wyobraźni jakąś BETONIARKĘ na przykład ? . Na marginesie - to podziwiam , że jesteś w stanie zrobić kilka tych takich samych pojazdów . To musi być MIŁOŚĆ  ? . Jakbym jeden wyrychtował , to do drugiego by mnie wołami nie zaciągnęli przez nadchodzące  10 lat  ? 

 

 

Edytowane przez bożo wpożo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Kowalec222 changed the title to Pantsir-S1 1:35 Tiger Model, MENG, Trumpeter, Zvezda, Trumpeter

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.