Jump to content
spiton

MIG 3 Hobby Boss 1/72

Recommended Posts

Zlepiłem sobie taki samolocik. wygląda śmiesznie. Słodko

MIG 3 001.jpg

MIG 3 002.jpg

MIG 3 003.jpg

MIG 3 004.jpg

MIG 3 005.jpg

MIG 3 006.jpg

MIG 3 007.jpg

• Like 6

Pomysł ciekawy :) Nie jestem tylko zdecydowany, czy w tej konwencji gwiazdy są potrzebne czy nie :)

Ode mnie plus za MiG'a 3. Wygląda co najmniej nietypowo - to malowanie to sf, czy naprawdę latały takie wynalazki?

No i trochę metal wydaje się ziarnisty, ale może to wina zdjęć.

1 godzinę temu, Fixer napisał:

Ode mnie plus za MiG'a 3. Wygląda co najmniej nietypowo - to malowanie to sf, czy naprawdę latały takie wynalazki?

No i trochę metal wydaje się ziarnisty, ale może to wina zdjęć.

Metal, jest wyjątkowo dobry. To akrylowy spray polskiej firmy Renesans . nazywa się srebro, czy coś takiego, ale jest naprawdę godny polecenia. Ziarno, to wyostrzenie w PS.

Zrobiłeś go z drewna? Sklejka wygląda niesamowicie

Bardzo fajny, niekonwencjonalny. Kiedyś już widziałem takie wykonanie MiGa w naturalnych barwach, ale chyba bez gwiazd. Co oczywiście nic nie narzuca. Z gwiazdami wygląda nawet bardziej malowniczo.

Godzinę temu, panDespota napisał:

Dziwnie wygląda to alu na zdjęciach. Sklejka za to przyciąga oko. Tak z ciekawości, jak robiona?

1. metal na zdjęciach wygląda dziwnie. Fakt, ale w rzeczywistości jak na farbę jest całkiem niezły. sklejka to kalka, która kiedyś dostałem od Wojtka Fajgi. Wojtek to jest gość, który bardzo kreatywnie podchodził do modelarstwa.

11 godzin temu, Kon_Bar napisał:

Pomysł ciekawy :) Nie jestem tylko zdecydowany, czy w tej konwencji gwiazdy są potrzebne czy nie :)

Bez gwiazd wyglądał łyso. Gwiazdy bardzo dodały my uroku ,-)

MiG się podoba!

Mój czeka na na takie wykonanie razem z Mosguito, Stormovikiem i Me-163  :)

Będzie zabawa w ramach cyklu "wooden wonders" !

Fajny, podobny temat widziałem u Marcela Dulonga, on zrobil w wiekszej skali i mi tez chodzil po glowie.
Mig_3_10.thumb.jpg.6fcfdbe7c066cbc0f4f1a618daf6b4ce.jpg

Zdjecia mogłyby być lepsze bo temat na to zasługuje, sklejka fajna choc pytanie dlaczego nie pociąłes by były fragmenty mniejszej powieszchni?   ciezko cos napisac bo fotki slabe i nawet cieczko ocenić "metalicznosc"

Generalnie ogromy plus za temat bo takie podejście do modelarstwa bardzo mi sie podoba. 

Edited by Bobek

Obrobiłem lepiej zdjęcia. Teraz jest znacznie bliżej oryginału. Zero wyostrzeń.

MIG 3 002bmałe.jpg

MIG 3 003bmałe.jpg

Chodzi o to ze zrobiłeś zdjęcia przy rożnym kolorze światła, od gory świeci się pomarańczowa żarówka i z okna wpada "niebieskie" światło, a doswietla cos fioletowego i balans bieli lezy i kwiczy. Nie mieszaj źródeł światła. 
zobacz jak to powinno wyglądać, a nie jakieś niebiesko trupie kolory, to  jest max co da się wycisnąć z tego ale roznica i tak jest kolosalna
2018395783_MIG3003bmae.thumb.jpg.3e83b961f16cc50ca38f54b353747e0f.jpg.2416acc542b7ad7c238759ede020c10d.jpg

Edited by Bobek
  • Like 2

Fajny, podoba się. :piwo:

Kiedyś zrobiłem takiego w 48, niestety fotki na forum zjadł photobucket.

Jedna ocalała w portfolio.

W dniu 4.12.2019 o 09:00, Bobek napisał:

Chodzi o to ze zrobiłeś zdjęcia przy rożnym kolorze światła, od gory świeci się pomarańczowa żarówka i z okna wpada "niebieskie" światło, a doswietla cos fioletowego i balans bieli lezy i kwiczy. Nie mieszaj źródeł światła. 
zobacz jak to powinno wyglądać, a nie jakieś niebiesko trupie kolory, to  jest max co da się wycisnąć z tego ale roznica i tak jest kolosalna
2018395783_MIG3003bmae.thumb.jpg.3e83b961f16cc50ca38f54b353747e0f.jpg.2416acc542b7ad7c238759ede020c10d.jpg

u mnie to chyba nawet nie światło z zewnątrz, tylko zły balans bieli. Dzięki, za tą fotkę. Poprawiłem trzy moje fotki, żeby były jak najbliższe prawdzie

MIG 3 101.jpg

MIG 3 102.jpg

MIG 3 103.jpg

Edited by spiton

Dalej  jest niebieski :) a światło z okna nawet się odbija od samolotu, różnicy miedzy poprzednimi nie widzę. No nic, napewno zmień miejsce fotografowania 

Edited by Bobek