Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
13 godzin temu, wprzybylak napisał:

Wdziałem w zapowiedziach Martoli P-51D z KP, czy ktoś wie ki diabeł?

Obstawiam że to co było we wcześniejszych Mustangach KP tylko ze zmienionym kadłubem, a do tej pory chyba nie wyszedł jeszcze zapowiadany Mustang UTI :hmmm:

TP-51B-bg93-1300.png

Edytowane przez Artek82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artek82 napisał:

Obstawiam że to co było we wcześniejszych Mustangach KP tylko ze zmienionym kadłubem

I zmienionym skrzydłem, a poza tym to samo 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Artek82 napisał:

Obstawiam że to co było we wcześniejszych Mustangach KP tylko ze zmienionym kadłubem

Jak zaważył Wymysl również skrzydła musiałyby być nowe, w zasadzie ze starego nic by nie zostało, no chyba, że idą w kierunku Mister Crafta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wprzybylak napisał:

Jak zaważył Wymysl również skrzydła musiałyby być nowe, w zasadzie ze starego nic by nie zostało, no chyba, że idą w kierunku Mister Crafta.

image.thumb.png.2e44162ff3a6a646cd099c24a3ffda9a.png

A wcześniej były konwersje LF Models:

image.thumb.jpeg.d7e0fd5b518e60d6e0bfc26b25a0f34d.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji Hellera 80349 wynika, że to zupełnie inny model (przepak starego Fujimi chyba). I wygląda dużo, dużo lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ok, faktycznie new tool, znalazłem u źródła (Heller 82300). W necie piszą, że może mieć coś wspólnego z 1/48 od Kinetica. Ważne, że jest to coś nowego  largelargelargelargelarge

Edytowane przez panmopsik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2024 o 23:26, panmopsik napisał:

Ok, faktycznie new tool, znalazłem u źródła (Heller 82300). W necie piszą, że może mieć coś wspólnego z 1/48 od Kinetica. Ważne, że jest to coś nowego  largelargelargelargelarge

 

Te rendery to u nich na stronie wiszą już od dwóch lat... z napisem coming soon ....

W dniu 12.05.2024 o 07:47, mirage3 napisał:

Hellerowy Hawkeye hmmm...:hmmm:

 

image.png.cd680b74e869098470fbc0562cdf75bd.png

image.png.89e7fb8cabd9bf9e44086a1c2833c5ab.png

image.png.575e8478c63da51bb341162ff5c70974.png

image.png.c497173ea913acf74fa46b3582351312.png

image.png.68b8116d9524db8fa01d2ecd17582ebf.png

image.png.20d7e0b41ff50f76bc4f06eff1c9b267.png

image.png.605b6a43d275135684bac15e56900d33.png

image.png.3aec5493c8896a54b236a303ffa77284.png

image.png.d78d0593d56287e96e28edad18ef990b.png

image.png.7152c11edc94eca6e67b95c99774488f.png

 

 

Na pierwszy rzut oka dupy nie urywa ... na drugi zresztą też... co to w ogóle ma być ?!
Ja się czuje oszukany jak na ten moment....

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie moja bajka, ale z ciekawości zapytam - ten Hawkeye nie ma żadnego sensownego modelu w 72 do tej pory? Na zdjęciach nie można oczywiście polegać, ale nie wynika z nich,  żeby groził dupoobryw...  Coś jak Revell ze 20 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest stare Fujimi, ale słabe bo już kilkudziesięcioletnie (i przepaki, w tym Heller właśnie) oraz Hasegawa - dużo lepsza i prezentująca dobry standard przełomu wieków: jakieś tak wnętrze, wgłębne linie podziałowe i kilka wersji US Navy i japońskie, a także w wariancie Hawkeye 2000 z ośmiołopatowym śmigłem. 

Widzę, że Heller nie posunął się za bardzo w finezji odwzorowania szczegółów, ale dał składane skrzydła (Hasegawa nie). Pewnie będzie też francuska wersja. Zobaczymy, cudów się nie spodziewajmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JJ62 napisał:

Jest stare Fujimi, ale słabe bo już kilkudziesięcioletnie (i przepaki, w tym Heller właśnie) oraz Hasegawa - dużo lepsza i prezentująca dobry standard przełomu wieków: jakieś tak wnętrze, wgłębne linie podziałowe i kilka wersji US Navy i japońskie, a także w wariancie Hawkeye 2000 z ośmiołopatowym śmigłem. 

Widzę, że Heller nie posunął się za bardzo w finezji odwzorowania szczegółów, ale dał składane skrzydła (Hasegawa nie). Pewnie będzie też francuska wersja. Zobaczymy, cudów się nie spodziewajmy...

Fujimi wcale nie takie slabe,  troche gorsze od hasy, ale za to  cenowo ja bije (2 zestawy Fujimi kupilem taniej niz jeden zestaw z Hasegawy). A heller to juz wogole pojechal z cena, 50 euro to spora przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostańmy każdy przy swoim zdaniu, ja swojego zestawu (mimo całego pozytywnego nastawienia od wielu lat do Fujimi) się pozbyłem i zostawiłem tylko Hasegawę. Samolot jest na tyle niszowy, że pewnie nikt go już więcej nie zrobi poza tym Hellerem new tool, więc trzeba się cieszyć tym co będzie. Tyle, że pewnie drogo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.