Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mig napisał:

KP zapowiada Me-262

CLK0015_cista.jpg?resize=678%2C381&ssl=1

CLK0016_cista.jpg?resize=678%2C381&ssl=1

Z jednej strony ta zapowiedź wisi już od kilku lat,

Z drugiej strony patrząc na jakość ostatnich wyrobów (He-162) to strach się bać...

(Jest jeszcze opcja że spakują Hellera, jak w przypadku Storcha)

Ale zobaczymy , dajmy się zaskoczyć... 🙃

Pozdr ww

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wuwumaster napisał:

Z jednej strony ta zapowiedź wisi już od kilku lat,

Z drugiej strony patrząc na jakość ostatnich wyrobów (He-162) to strach się bać...

(Jest jeszcze opcja że spakują Hellera, jak w przypadku Storcha)

Ale zobaczymy , dajmy się zaskoczyć... 🙃

Pozdr ww

 


Tu nie ma żadnego zaskoczenia, wszystko wiadomo: https://www.modelarovo.cz/messerschmitt-me-262a-avia-s-92-1-72-kovozavody-prostejov/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BRAVO112 napisał:

w ramach ( 🙂 ) dyskusji o nowosciach powstal watek me-262 z KP

Z dyskusji  raczej wynika że to jakiś problem jest.

Jestem ciekaw dlaczego.Tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemu nie ma, tylko stwierdzenie faktu, ze KP jak zwykle idzie na latwizne

i trzeba uwazac, zeby nie kupic " byle czego "

u Revella mozna zgadnac, o co chodzi czytajac np. Made in Korea ( Academy) albo made in China ( trumpeter )

a z ramami to byl tylko zart 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nikt im nie broni pakować Hellery, a może i Frogi, tylko tu w tym naszym gronie myślę trochę szkoda że firma (AZ/KP) która jak by nie patrzeć trochę niszowych tematów puściła, trochę i porządnych modeli opracowała , teraz rozmienia się na drobne i bawi się w MisterCrafta...

Me-262 jakoś nie może się doczekać miniatury na poziomie w 72jce

Ot takie tam drobne życiowe modelarskie utyskiwanie 😉

Pozdr ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wuwumaster napisał:

Me-262 jakoś nie może się doczekać miniatury na poziomie w 72jce

A jak w tym rankingu stoi Hasa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jmx62 napisał:

A jak w tym rankingu stoi Hasa?

Hasa jak to Hasa, model sprzed 30 lat, bryła zasadniczo poprawna choć zbyt płaski dołem, kokpit goły , wnęki podwozia b uproszczone, za płytkie , naprawdę praktycznie niewiele lepsze niż zaślepione sufity w Revlu, podwozie b uproszczone (koła do wymiany albo oklejenia blaszkami żeby cokolwiek przypominało felgi, golenie uproszczone, podwozie gł ma nieco za mały rozstaw co niestety widać na modelu), silniki mają trochę nie taki profil ale to jeszcze ujdzie - b uproszczone wloty (zrobił je teoretycznie dobrze Airfix, gdyby nie zrobił tego tak siermiężnie...).

 

Także - jak to Hasa, ładna bryła i podziały, ale żeby coś z tego było to trzeba się dobrze naprzeszczepiać i nauzupełniać a i tak pewne niedoskonałości są praktycznie nie do poprawienia.

No i ciągle utrzymująca się nieadekwatnie wysoka cena...

Nie wiem za co bo inne większe modele Hase wykonane na podobnym lub lepszym poziomie cenią się obecnie na 35-45pln (F-16, Harriery, te mam to porównuje)

 

W budżecie Hase jest np taki He-162 ze Special Hobby który jest imho dokładnie tym czego można by chcieć jeśli chodzi o współczesny model.

I ten Me-262 z KP był zapowiadany jeszcze zanim ukazał się Airfix (który jest jednak sporym rozczarowaniem) i ciągle była nadzieja że jednak Czesi trochę lepiej siądą do tematu, w końcu jako jedyni mają z swoim muzeum i jedno i dwu osobówkę (Praha-Kbely), jest pod nosem oryginał do mierzenia skanowania oglądania, a tu Heller/Smer...  nawet gorzej niż jakiś niedopracowany new tool...

 

Pozdr ww

Edytowane przez wuwumaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem/czytałem/widziałem krzyżówki Hase+Revell+Heller i wyglądało to coś jak Schwalbe. Oczywiscie do tego kilka hektarów blaszek itp. Chociaż prawdę powiedziawszy to nie wiem co można zapożyczyć z Francuzika.

Może lepiej machnąć sobie Jaskółkę w 48?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jmx62 napisał:

Może lepiej machnąć sobie Jaskółkę w 48?

Zdecydowanie tak :super:

1006582901_20254_rd(2).thumb.jpg.5fe6bc7caa80d337f303d937234028a2.jpg

:mrgreen:

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jmx62 napisał:

Słyszałem/czytałem/widziałem krzyżówki Hase+Revell+Heller i wyglądało to coś jak Schwalbe. Oczywiscie do tego kilka hektarów blaszek itp. Chociaż prawdę powiedziawszy to nie wiem co można zapożyczyć z Francuzika.

Może lepiej machnąć sobie Jaskółkę w 48?

Z Hellera silniki - oczywiście tylko skorupa do przekrycia i pełnego wyposażenia, skrzydła tez są ok ale tak samo j.w.

Takie przeszczepy to jest właśnie zabawa jak nie ma przyzwoitego zestawu ...

Tak, w 48 jest Tamka i HB , oba zupełnie przyzwoite, na dziś oba w cenie dobrych 72jek a HB to i taniej bywa, tylko... na półce byłyby jakieś takie większe pośród innych modeli 🙃

Cóż, nadzieja ponoć umiera ostatnia, czekamy dalej na dobrego Schwalba. Miłej niedzieli! 

 

P.s. Grześ - dobre 👍🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wuwumaster napisał:

Cóż, nadzieja ponoć umiera ostatnia, czekamy dalej na dobrego Schwalba. Miłej niedzieli! 

Według mnie nie ma bardzo dobrego ale jest dobry z Academy. Tak, wiem, zły kształt nosa i osłony kabiny, może coś jeszcze, nie zagłębiałem się. Hasegawa ma jeden bardzo duuuży atut - osłona kabiny, żaden model w skali 1-72 nie dorównuje jej w tym elemencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RogerM napisał:

Według mnie nie ma bardzo dobrego ale jest dobry z Academy. Tak, wiem, zły kształt nosa i osłony kabiny, może coś jeszcze, nie zagłębiałem się. Hasegawa ma jeden bardzo duuuży atut - osłona kabiny, żaden model w skali 1-72 nie dorównuje jej w tym elemencie.

Tak, z tym że Hase zapomniała o dokładanym wewn wiatrochronu szkle pancernym, który znowuż jest w Aca.

Ja w swoim Aca i tak dałem szybkę TobTaurus, rewelacja za 10zl.

Aca jest fajna , ale ma już ok 20lat, poziom porównywalny z Revellem z tym że lepsze silniki, poprawnie usytuowane wyloty działek na dziobie ale słabszy detal kokpit czy podwozie (zakładając usunięcie sufitów w Rev) i trochę zbyt brzuchaty dołem(choć mnie to jakoś bardzo w modelu nie razi).

W pierwszej edycji Aca miała rewelacyjna kalkę - dużo ciekawych malowań, jeszcze nie Cartograf ale jakość zupełnie ok, szkoda że zastąpili uboższą edycją.

Tak czy inaczej wciąż zestaw niedzisiejszy niestety, wymagający wielu uzupełnień.

Pozdr ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wuwumaster napisał:

Tak, z tym że Hase zapomniała o dokładanym wewn wiatrochronu szkle pancernym, który znowuż jest w Aca.

Ja w swoim Aca i tak dałem szybkę TobTaurus, rewelacja za 10zl.

Aca jest fajna , ale ma już ok 20lat, poziom porównywalny z Revellem z tym że lepsze silniki, poprawnie usytuowane wyloty działek na dziobie ale słabszy detal kokpit czy podwozie (zakładając usunięcie sufitów w Rev) i trochę zbyt brzuchaty dołem(choć mnie to jakoś bardzo w modelu nie razi).

W pierwszej edycji Aca miała rewelacyjna kalkę - dużo ciekawych malowań, jeszcze nie Cartograf ale jakość zupełnie ok, szkoda że zastąpili uboższą edycją.

Tak czy inaczej wciąż zestaw niedzisiejszy niestety, wymagający wielu uzupełnień.

Pozdr ww

Tak, Hasegawa nie ma szyby pancernej pod wiatrochronem ale za to ma: cienkie ścianki, poprawne kształty, dzieloną osłonę, idealną klarowność. Dorobienie szkła pancernego to nie problem ale poprawienie zbyt garbatego (zły profil) oszklenia Academy to już w zasadzie niewykonalne. Oszklenie Revella pomijam milczeniem. Co ciekawe modele Academy i Hasegawy mają (po pobieżnym oglądzie wyprasek) inne kształty steru kierunku, nie wiem, który jest bliższy prawdy... Trzeba by porównać z planami lub (lepiej) zdjęciami, bo spotkałem się z sytuacją gdzie plany z jednej publikacji w skali 1-72 różniły się od tych w 1-48, serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jmx62 napisał:

Może lepiej machnąć sobie Jaskółkę w 48?

udam, ze tego nie przeczytalem.....

 

4 godziny temu, wuwumaster napisał:

w końcu jako jedyni mają z swoim muzeum

Edek tez mial Avie B-534, jakby nie patrzec taka ich kultowa P-11, a jednak schrzanil skrzydla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zatras napisał:

Zawiedzione nadzieje -a to bardzo boli Paweł .placze:

Krzysiek bardziej boli jak wydasz dużo ciężko zarobionych pieniądzy na model wyglądający w pudełku super a podczas składania wyczerpujesz cały zasób "łaciny" jaki znasz.Bo nic do siebie nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BRAVO112 napisał:

Edek tez mial Avie B-534, jakby nie patrzec taka ich kultowa P-11, a jednak schrzanil skrzydla...

Ej a co jest schrzanione ze skrzydlami w ich Avii-534?

Coś przegapiłem? Rozumiem że chodzi o 1/72 bo w 1/48 chyba jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.