Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, dante napisał:

 

O co chodzi z tym zdjeciem?

Nie mam porownania z Academy czy Hasegawa ale model Airfixa jest tym mniej udanym z ostatnich projektow. Na linie pomaga delikatne przeszlifowanie powierzchi ale ma tez troche problemow ze spasowaniem, miedzy innymi polowek kadluba i co mnie najbardziej irytowalo to ze wszystkimi panelami jesli chce sie go zamknac.

Zobacz jak krzywo posklejany - linia łączenia kadłuba pod szkłem pancernym a uskok na łączeniu chwytu powietrza i kadłuba jest przykryty kalkomanią. Ręcę opadają 😞  Cały plastik jest wykonany na poziomie spitfire XVII sprzed ~ 15 lat. Jak to u Airfixa niestety, mniej więcej w tym samym czasie  wychodzą naprawdę dobre czy nawet świetne modele: Gannet, Bucaneer czy Hunter i kasztany jak ten Sabre czy DH Moth. 

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda obiecujaco lecz skąd wzięli pomysł na te fotele pilotów.... komuś wodze fantazji puściły...bądź nie odrobił lekcji należycie...

Wyglądają na te które produkuje T-mak (t-kalip crashworthy)choć też niezbyt nalezycie odwzorowane. Niestety żadne z maszyn h-60 nie były w nie wyposażane. 

Trochę przypominają te produkowane przez firmę ARA INC. Choć też nie do końca...przede wszystkim brak systemu absorbcji Energi podczas "twardego "ladowania... to z koleji wczesne wersje typu 60A i pochodne smiglowce przeznaczone na eksport.Czyli nie" L"ima którą tu prezentują.

 Coś się wydarzyło na konsoli głównej...brak konsoli sterowania APU za to dziura pozostała...mocowanie flar dispenserow też jakas nowosc 😂...

Mimo wszystko j/w ... wygląda obiecujaco, im mniej rzeczy do poprawy tym lepiej dla nas modelarzy...

Tak czy owak będzie lepszy od obecnie dostępnych w tej skali.

Edytowane przez Bikernytzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

42 minuty temu, mirage3 napisał:

I tak wolę Menga :bebe:

Nie znam  Menga,  trudno mi ocenić składalność,  bo oba zestawy są zbliżone pod względem jakości.
Buduję HB wersję F.....i więcej modelu HB nie kupię, spasowanie to jest coś czego się Chińczycy jeszcze nie nauczyli. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2024 o 17:28, barszczo napisał:

Był Mikromir, teraz będzie Mini Art :D , zapowiada się rewelacyjnie:

48002_art.jpg.5312811664ac10ce027b2eb762adedbf.jpg

jest znana cena:
KS Model - 193 zł;
Max Hobby - 191,99 zł

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2024 o 07:38, _OldMan_ napisał:

Taki jeden były użytkownik tego forum już z instrukcji (znalezionej w necie) wróży że będzie kicha i  ni jak to się będzie miało do naszych Jaszczębi. Brakujące elementy itd . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kzugaj napisał:

Taki jeden były użytkownik tego forum już z instrukcji (znalezionej w necie) wróży że będzie kicha i  ni jak to się będzie miało do naszych Jaszczębi. Brakujące elementy itd . 

Czyżby mowa o koledze na 'S' :hmmm::wink:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kzugaj napisał:

Taki jeden były użytkownik tego forum już z instrukcji (znalezionej w necie) wróży że będzie kicha i  ni jak to się będzie miało do naszych Jaszczębi. Brakujące elementy itd . 

 

No i chcąc nie chcąc ma rację bo ten model to raczej będzie "jaszczomp" ewentualnie inny "jarząbek" ale nie Jastrząb... 

 

 

Zgodnie z wolą Suwerena poprawione :rozkaz:

Edytowane przez mirage3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mirage3 napisał:

 

No i chcąc nie chcąc ma rację bo ten model to raczej będzie "jaszczomp" ewentualnie inny "jarząbek" ale nie Jastrząb... 

 

 

Zgodnie z wolą Suwerena poprawione :rozkaz:

Wiesz wszystko ok tylko napisać wywód bazując na samej instrukcji nie wiadomo skąd mija się z celem.

 

Nawet producent na swojej stronie nie ma instrukcji wiec uj wie skąd on ja wytrzasnął. Na scalemates jest ale od innej wersji wiec nie jeśli tym się Sugerował to gratuluje. Nawet ktoś go o linka do tej instrukcji prosił i nie dał wiec ja bym się wstrzymał z tym wróżeniem z fusów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kzugaj napisał:

Wiesz wszystko ok tylko napisać wywód bazując na samej instrukcji nie wiadomo skąd mija się z celem.

 

Nawet producent na swojej stronie nie ma instrukcji wiec uj wie skąd on ja wytrzasnął. Na scalemates jest ale od innej wersji wiec nie jeśli tym się Sugerował to gratuluje. Nawet ktoś go o linka do tej instrukcji prosił i nie dał wiec ja bym się wstrzymał z tym wróżeniem z fusów

Ale ta instrukcja nie ma żadnego znaczenia. Kinetic pcha wszędzie ten sam plastik ( jedyną różnicą jest czy w pudełku jest ramka do dwumiejscowej wersji). Dodali nową ramkę ze zbiornikami CFT i jest cieżkie podwozie - to wszystko. To jest tak słaby model szczerze mówiąc , że ostatnio rzuciłem ręcznik i do Netza ściągnąłem zestaw konwersyjny do Tamki bo na zestaw z AWC to pewnie jeszcze rok trzeba będzie czekać.  Poza tym, że dość ładnie wygląda w pudełku to to jest po prostu nieporozumienie jeśli chodzi o składalność i przyjemność z montażu. Merytorycznie leży ale to jest drugoplanowy problem wobec problematycznego montażu i słabej jakości wykonania wyprasek. To, że ma delikatniejsze linie niż rowy ze starej wersji nie zmienia tego modelu w jakieś cudo.

Jaki chlop był taki jest 😉 ale merytoryczne błędy i braki z grubsza wyliczył. Pozostaje problem z liniami podzialowymi, bo merytorycznie to trzeba by mocno Kinetica poryć no i te nieszczęsne klapy przednie i przejście skrzydlo-kadłub do poprawki. Szkoda czasu łatwiej i lepiej wziąć Tamkę, bo do kinetica jeśli merytorycznie to też żywice trzeba brać. W sumie jeden pieniądz wyjdzie.

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok luzik przeoczyłem instrukcje i zwracam honory. 

Co do jakości się nie wypowiem bo nie macałem ani nie kleiłem więc nie mogę nic powiedzieć. 

Na tą chwilę to Tamka chyba jest najlepsza mniej więcej na tym samym poziomie z Hasegawa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasegawa ma niestety 36 lat i to widać, formy są dośc zajechane, widać na nich ślady ratowania no i detal z pudełka imponował w latach 80tych, teraz już niestety nie. Ale składa się całkiem fajnie i jest jedynym modelem nie wymagających ekwilibrystyki przy montażu bo po prostu są dwie pełne połówki górne kadłuba a nie składanka, którą trzeba precyzyjnie sklejać, żeby nie było uskoku. W sumie nie wiem po jakiego grzyba Tamka to wykombinowała, jeżeli od 17 lat nie wypuściła wersji dwumiejscowej ani w 32 gdzie to się najpierw pojawiło ani w 48.

BTW: pierwsze zestawy 3D od Caracala własnie sie pojawiają: 

http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?/topic/368272-cmp48502-148-f-16-advanced-viper-conversion-with-cfts/

 

http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?/topic/368271-cmp48501-148-f-16-advanced-viper-conversion-basic/

 

wszystkie te elementy sa do polskich F-16 w tym fotel z barankiem 😉 

 

 

Edytowane przez Qz9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mnie oświecić dlaczego jest taka ogromna różnica w cenie nowego Buccaneera od Airfixa, chodzi o wersje S.2B vs S.2C/D?

Pomijając nowy spód z większym brzuszkiem to są to chyba te same wypraski, a cena pudełka S.2B średnio tak prawie dwa razy wyższa 😱🤔

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.