Skocz do zawartości

MiG 21 MF Eduard Weekend 1/72


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, kowal76 napisał:

Zabrałem się za wycinanie i przygotowywanie drobnych części do malowania. W wersji Profipack są blaszki i mam dylemat, czy kokjpit z blaszkami, a może pomalować  jak poprzednio ?. Co do malowania, to caly czas się zastanawiam jakie wybrać ?.

Ja się zdecydowałem na blaszki, ponieważ zależało mi na czasie. Ale teraz wydaje mi się, że te kolorowanie blaszki to jest chybiony pomysł - jeszcze czarne tablice to jak Cię mogę - w sumie wyglądają super. Ale boczne kolorowe panele to już nie to. Raz, że widać ziarno druku, dwa że trzeba dobierać kolor kabiny do tych blaszek, bo jak się nie zgrają to już w ogóle wygląda to do bani. A dobrze pomalowany kokpit z plastiku (w tym zestawie jak na tą skalę to naprawdę robi robotę) wygląda zdecydowanie bardziej naturalnie. Takie moje zdanie:)

Co do malowania, to też głosuje za NRDowskim. Mógłbyś też powiesić te rakiety do skrócenia startu - Niemcy stosowali je zdecydowanie częściej niż my, a wydaje mi się, że model zyska dzięki nim na atrakcyjności :)

Edytowane przez Psar77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po dłuższej przerwie wznawiam prace nad migem  :). Zabrałem się za malowanie drobnych części. Podjąłem też decyzję, co do malowania. Będzie nasz lub czechosłowacki.

PICT0005.thumb.JPG.7d1f0749440c17a3b2c0b9c312993fc6.JPG

PICT0011.thumb.JPG.616e723b91a40404c07fd9d8939f7907.JPG

 

Zdecydowałem też, że użyję blaszek do kokpitu i przetestowałem dwa nowo zakupione kleje. Są to specyfiki tamki i miga, które służą między innymi do klejenia blaszek i pomalowanych powierzchni. Jeden i drugi trzymają bardzo dobrze.

1705945647_PICT0002(1).thumb.JPG.36a74fe068530e9a34f97a34cfa9d1a5.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale może masz rację. Ja raczej robię modele na półkę i nie zagłębiam się tak dokładnie jakim odcieniem pomalować np kokpit. Jest dedykowany kolor farby, to go użyłem i dla mnie jest ok. Co do kokpitu, to chyba masz rację aby był zamknięty :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mig napisał:

Pooglądałem w necie ten C 391 i kokpity MiG-21 i moim zdaniem ten Gunze jest za zielony.  Działaj dalej jak zrobisz zamknięty kokpit i tak wiele nie będzie widać.

Co do oceny jakichkolwiek kolorów na podstawie zdjęć i w dodatku z netu:

Tu-104, MiG-23, MiG-25

Mikoyan-Gurevich MiG-25PU - Russia - Air Force | Aviation Photo ... Mission Models MMP100 - Russian Cockpit Emerald Green 1fl.oz ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lewą tablice przyrzadów z małej tutki , kilka gadżetów z dużej tutki, jeszcze niedawno słój z oryginalną farbą /wyschła/ i wszystkie trzy niby to samo, a jednak sa widoczne róznice.Nawet AKAN ma w swojej ofercie dwie farby ,,Izumrudne,, także to taki problem jak wyższość świąt BN nad świętami WN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kowal76 napisał:

Nie wiem, ale może masz rację. Ja raczej robię modele na półkę i nie zagłębiam się tak dokładnie jakim odcieniem pomalować np kokpit. Jest dedykowany kolor farby, to go użyłem i dla mnie jest ok. Co do kokpitu, to chyba masz rację aby był zamknięty :).

Rozumiem, też robię modele na półkę. Do malowania kokpitów MiG-21 używam mieszanki farb Humbrol 128 + 89 w proporcjach 2:1, albo dedykowanej  Hataki B047.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kowal76 napisał:

Ten wzór koloru co wrzucił HKK razem ze zdjęciami kokpitów nijak ma się do zawartości słoiczka C 391. Chyba że to ma być inny kolor.

Ten wzór to ma być russian cockpit green wg. Mission Models. A tak jak mówiłem, porównywanie koloru z ekranu z jakimkolwiek "rzeczywistym" nie ma zwykle sensu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem jeszcze raz szpachlować na dole przy łączeniu skrzydeł z kadłubem. Robi się tam szpara i mały uskok. Jest to chyba jedyny źle spasowany element tego modelu. Chyba że ja coś źle zrobiłem :).

405935322_PICT0003(1).thumb.JPG.ccb7c73df0434accfc76f3fdb464f651.JPG

Pomalowałem też od wewnątrz pokrywy podwozia głównego. Wyszło tak sobie.

PICT0016.thumb.JPG.a6b9f4470a7aed1673211244f035f6ab.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.